۱۰ روش برای افزایش طول عمر گل های تازه
انتشار: 18 مهر ماه 1396 ساعت 21:07 دیدگاه ها: هيچ

گلستان بلاگ منتشر کرد:

همه ما می دانیم که هیچ چیز به اندازه یک گلدان از گل های طبیعی و تازه، فضای خانه را دلنشین و جذاب نمی کند. مسلما هر کسی از دیدن یک گلدان زیبا از گلهای رنگارنگ حس آرامش و نشاط می کند. اگر هم که به دنبال یک فضای عاشقانه هستید، قطعاً گل های طبیعی انتخاب مناسبی خواهند بود. اما مشکلی که این گلهای ساقه بریده دارند، عمر کوتاه آنهاست. برای تازه نگه داشتن گل طبیعی در خانه روش های جالب و شاید هم عجیبی وجود دارد که در این مطلب با آنها آشنا می شویم.

30(7)

1-راز تازه نگه داشتن گل های شاخه بریده و جلوگیری از پژمرده شدن گل ها، به حداقل رساندن باکتری های موجود در آب و همچنین تغذیه گل مانند زمانی است که بریده نشده بود.

به همین دلیل معمولا استفاده از یک ضدعفونی کننده خفیف و شکر برای تازه نگه اشتن دسته گل پیشنهاد می شود.اما راه های دیگری هم وجود دارد که با به کاربردن آنها مدت طولانی تری گلها را تازه نگه دارید و پژمردگی آنها را به تأخیر بیندازید.

2- از یک فنجان به عنوان گلدان استفاده کنید. گل هایی که ساقه های کوتاهی دارند یا ساقه‌های آنها شکسته است را دور نریزید. در عوض می توانید آنها را در یک فنجان بچینید. ساقه های آنها را با کش مو کوچکی ببندید تا در فنجان از هم جدا نشوند و عوض کردن آب نیز آسان تر شود.

3-  گل ها را با آویزان کردن رو به پایین آنها در فضایی سرد خشک کنید. با بستن ساقه گل ها با روبان و آویزان کردن دسته گل یا تاج گلتان از میخ، گوشه قاب عکس ها یا جا کلیدی می‌توانید تغییری در دکوراسیون خانه خود نیز ایجاد کنید.

4-  با انداختن سکه ای در گلدان، آب گلتان تازه تر باقی می ماند. مسی که در سکه ها وجود داد با اسیدی کردن محیط از رشد قارچ ها و باکتری ها جلوگیری می کند.

5- از آب جوش استفاده کنید! بله، واقعاً! شما با این ترفند می توانید گل های رز را مدت طولانی‌تری نگه دارید. ساقه گل را با زاویه ببرید و قبل از قرار دادن گل در گلدان، بر انتهای ساقه بریده شده، آب جوش بریزید.

6- بریدن کمی از انتهای ساقه در هر روز خوب است و باعث می شود که گل ها میزان ثابتی از مواد غذایی و آب دریافت کنند.

گلفروشان می گویند برای بریدن ساقه ها قیچی ساقه ها را له می کند و به انتهای ساقه آسیب می زند و نمی گذارد که گل از گلدان آب جذب کند.

7-  از چاقوی بسیار تیزی برای پاک کردن ساقه استفاده کنید. برای ساقه های چوبی و کلفت تر، می توانید از قیچی باغبانی تیز استفاده کنید.
اگر گل ها را زیر آب نمی برید، بعد از بریدن فوراً داخل آب بگذارید. تا زمانیکه آنها را در گلدان بگذارید و مرتب کنید بهتر است آنها را داخل آب تازه و تمیز بگذارید.

8- از آنجائیکه گل های شاخه بریده دیگر از طریق ریشه هایشان مواد غذایی را دریافت نمی‌کنند، شما باید به آنها غذا بدهید. این باعث می شود که غنچه ها باز شوند.
راه حل های خانگی برای این کار وجود دارد، ولی گلفروشان توصیه می کنند که از بسته های غذای گیاهان استفاده کنید. وقتی گل های شاخه بریده می خرید، از این مواد غذایی نیز برای آنها بخرید.

9- علاوه بر مواد غذایی، اضافه کردن کمی وایتکس – حدود ربع قاشق چایخوری برای هر 473 سی سی آب کافی است و آب را تمیز و صاف نگه می دارد و میکروارگانیسم های مضر را از آب دور می کند. ولی وایتکس زیاد می تواند به گلی که قصد دارید از آن مراقبت کنید، آسیب می‌زند.

10- تقریباً همه گل ها، علاوه بر کشیدن آب از طریق ساقه ها، از بخار آب در طول روز استفاده می کنند. پس از پاشیدن آب به آنها دریغ نکنید.
در نهایت گل های شاخه بریده عمر بیشتری خواهند داشت اگر در دمای پایین و در مکان سرد نگهداری شوند. یادتان باشد که گلفروشان گل ها را در یخچال های بزرگ نگهداری می کنند.


منابع : چاره چی / عصر ایران / وبلاگ آماز ایران

 

صفحه ما در اینستا گرام https://www.instagram.com/golestanblog/

https://twitter.com/golestanblog آدرس توییتری ما

گروه تلگرامی گلستان بلاگ    https://t.me/joinchat/AAAAAECk6fQ17SlVhnADIA

به اشتراک بگذارید

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS
  • Google Plus
  • Print
نظرات

نظر دادن