گفتگو بی پرده با ملی پوش تکواندوکار گلستانی؛ خانه تکواندو نداریم/ مربی نیست/ مسئولین نمی دانند عضو تیم ملی هستم/ هر وقت امکانات خواستم کمبود بودجه را بهانه کردند
انتشار: 05 شهر ماه 1395 ساعت 17:06 دیدگاه ها: هيچ

به گزارش گلستان بلاگ، وب سایت «کلاس بیست» نوشت:

001_3

ملی پوش تکواندو گلستان  از بی توجهی مسئولین در  این ورزش گله مند است و می گوید:  نبود سالن اختصاصی و خانه تکواندو، لیگ استانی، مربی کشوری و مسئولینِ دغدغه مند از مهممترین مشکلات این رشته المپیکی در استان است.

به گزارش کلاس بیست، جوان 25 ساله با افتخاراتی بیش از 30 مورد کشوری و آسیایی و جهانی اما همه اینها را مدیون تلاش خود و خانواده اش می داند و بر  بی عدالتیِ اختصاص امکانات به رشته های ورزشی دیگر تاکید می کند.با تجربه سخن می گوید، از سال 85 تا 95 در سطح اول کشوری بازی می کند، بازیکن  باشگاه تهرانی است،  مربی گری باشگاه المپیک گرگان و 40 تکواندوکار نونهال تا بزرگسال را برعهده دارد.

چند سالی است پیگیر ایجاد خانه تکواندو در استان شده اما ظاهرا ، این امر مهمِ ترقی این ورزش در دستور کار مسئولین ورزش استان قرار ندارد.

001 2

احسان کلاسنگیانی که به همراه خواهر خود فاطمه کلاسنگیانی  نخستین بانوی طلایی استان گلستان در میادین جهانی در دفتر این پایگاه خبری حضور یافت و از دغدغه ها و برنامه هایش سخن گفت که این گفتگو بی پرده در ادامه برای مخاطبین آورده شده است.

ملی پوش تکواندو گلستان در ابتدا با معرفی خود می گوید: احسان کلاسنگیانی متولد 1370 هستم ، از سال 79 تکواندورا آغاز کردم و از سال 85 و زیر نظر استاد علی برزگری قرمان 4 دوره جهان  به ورزش حرفه ای پرداختم و عضو تیم تیم راهیان تهران هستم.

احسان کلاسنگیانی مشوق خود برای حضور در این رشته را فعالیت برادر خود «حسن کلاسنگیانی» عنوان می کند و می گوید: هرچند ایشان هیچ وقت به صورت حرفه ای این ورزش را دنبال نکردند اما همیشه مشوق  من و خواهرم هستند.

photo 2016-02-28 08-18-49

 کسب بیش از 30 مقام کشوری و بین المللی در یک دهه

بیش از 30 عنوان مختلف کشوری و جهانی از این جوان ورزشکار گلستانی بازیکنی باتجربه ساخته است؛ می گوید: از سال 86 دو برنز کشوری ، سال 87 دوطلا کشوری و دعوت به تیم ملی مسابقات جهانی ترکیه ، سال 88 دو طلا و دو برنز کشوری، سال 89  یک نقره یک برنز، سال90 یک نقره یک برنز و دعوت به تیم ملی، سال91 عضو تیم ملی برای اعزام به  کلمبیا، سال 92  عضو تیم ملی برای اعزام به جهانی اندونزی  سال 93 یک طلا و یک نقره،  سال 94 سه طلا، 4 تا نقره ، دو برنز و شرکت درآسیایی فیلیپین و سال 95 یک طلا و سه برنز و دعوت به تیم ملی برای جهانی امریکا  بدست آورده ام .

شاید برای ورزش به خارج از کشور بروم

این ورزشکار خوش آتیه گلستانی بر تحصیل ورزشکاران تاکید می کند و می افزاید : درس و ورزش منافاتی ندارند،  درحال حاضر دانشجوی ترم 5 رشته صنایع غذایی دانشگاه دولتی منابع طبیعی گرگان هستم و بعد از فارغ التحصیلی در مقاطع بالاتر رشته تربیت بدنی را انتخاب می کنم تا به صورت تخصصی  و علمی تر به ورزش نگاه کنم ، در کنار آن بعد از سربازی شاید برای ادامه ورزش خود به خارج از کشورنیز بروم.

001 3

تکواندو گلستان خانه ندارد/ اگر 30 درصد ورزش های توپی به تکواندو بها دهند قهرمانی  المپیک دور ازدسترس نیست

کلاسنگیانی درباره وضعیت  تکواندو با بیانی حسرت بار لب به سخن می گشاید  و از کمبودهای بسیار در این رشته المپیکی که بسیاری از کشور ها روی آن حساب ویژه باز می کنند، می گوید : اگر به اندازه 30 درصد ورزش های توپی در این استان به تکواندو بها داده شود قهرمانانی های  متعددجهانی و المپیکی دور از دسترس نیست.

وی ادامه می دهد: جایگاه تکواندو گلستان در سال ، 93 یازدهم کشور و در سال 94  به 15 کشور نزول کردیم  که ناشی از کمبود ها و اهمال مسئولین استانی به این رشته رزمی  است برای مثال مسئولان تکواندو در زمانی حتی خبر ندارند در اردوی تیم ملی هستم .

این بازیکن تیم ملی کاراته دربیان نقاط قوت و ضعف تکواندو استان گلستان می گوید: استعدادهای فروانی در رشته تکواندو در استان وجود دارد که از سوی مسئولین دیده نمی شوند چه برسد که برنامه ریزی برای آموزش ومعرفی آنها انجام شود، ضعف اصلی استان در کم کاری مسئولان، نداشتن نگاه حرفه ای به این رشته، عدم مدیریت صحیح، نداشتن سالن اختصاصی و خانه تکواندو، عدم برگزاری مسابقات منظم و در نتیجه نبود لیگ استانی است که باعث شده بیشتر زحمات این ورزش به دوش سایر افرادی که دلشان برای تکواندو گلستان می سوزد بیفتد، مثلا در سال 93 بیش از 80 درصد مدال های استان(18 مدال)  توسط باشگاه المپیک  من و خواهرم  کسب شده است حال آنکه به خاطر سن کم  ما، اهمیتی چندانی به ما و اثر بخشی ما در ورزش نمی دهند.

001 2

 قهرمان جهان سالن تمرین ندارد/بدون مسابقه انتخابی عضو تیم ملی شدم

وی با بیان اینکه با مشکلات فروان سالنی اجاره کردیم و با 15 میلیون تومان هزینه شخصی امکانات مورد نیاز خود را فراهم کرده ایم، می گوید: از سال 89 تا کنون جایی برای تمرین نداشتیم، از سال90 بدون مربی کار کردیم ، یک روز در آزادی، یک روز در ناهار خوران ، روز دیگر در الگندره و سانس های و مکان های مختلف  سپری می کنیم.

کلاسنگیانی ادامه می دهد: مربی سطح کشوری در استان نداریم، مربیان فعلی در حد گرفتن ایراد فنی و تربیت  بازیکن تیم ملی نیستند.

وی بهترین و تلخ ترین خاطره ورزشی خود رادر هفته آخر لیگ برتر کشور92  بیان می کند و می گوید : آن روز در توزیع مدال از سمت کمیته فنی بدون مسابقه انتخابی دعوت به تیم ملی شدم  و تلخ ترین آن اعزام نشدن به مسابقات جهانی  کلمبیا ازسوی فدراسیون  به دلیل کاهش هزینه و اعزام ناقص تیم بود.

این بازیکن خوش آتیه گلستانی بر برگزاری منظم مسابقات استانی تاکید می کند و می افزاید: برگزاری مسابقات منظم،  برای پیشرفت این ورزش در استان ضروری است،  چرا که کمک زیادی به شناسایی استعدادها  و هدایت آنها به تیم ملی می کند.

001 2

 به حق خود نرسیده ام

وی با بیان اینکه به دلیل اینکه از استان هایی چون تهران و کرج نیستیم در تیم ملی به شهرستانی ها زیاد بها نمی دهند، می افزاید : بعد از 10 سال فعالیت حرفه ای هنوز به حق خودم نرسیدم.دارنده طلا مسابقات المپیاد دانشگاه هیان کشور می گوید: با توجه به اینکه به خاطر درس از سال 87 تا 90 به صورت حرفه ای کار نکردم، اما مسئولان دانشگاه منابع طبیعی گرگان زمانی که متوجه شدن، ورزش حرفه ای می کنم، به چشم قهرمان ملی نگاهم می کنند که از همین جا از آنان تشکر می کنم.

ملی پوش گلستانی حضور در المپیک را آرزوی همه ورزشکاران بیان می کند و می افزاید: هدف بعدی من مسابقات جهانی و سپس حضور در میدان بزرگ المپیک است،این ورزشکار مدال آور گلستانی دلیل ناکامی ایران در المپیک نیز می گوید: ایران یکی از پرقدرت ترین  کشورها در جهان است اما شرایط المپیک با سایر مسابقات فرق می کند.

www.tkdg.ir 5200193212 20131117 124343-24405400

کلاسنگیانس الگوی ورزشی خود را استاد« شین چال کانگ» کره ای معرفی می کند و می افزاید: اولین شخصی که بنده را به تیم ملی دعوت کرد ایشان بودند.کلاسنگیانی بهترین سن براشروع تکواندو را 6 سالگی  بیان می کند و می گوید: گلستان ظرفیت بالایی در این رشته دارد، بهترین شهرها در تربیت تکواندکاران استان گلستان،  گرگان، علی آباد و کردکوی هستند.

هر وقت امکانات خواستم کمبود بودجه را بهانه کردند

وی با بیان اینکه هرگاه کمک  خواستیم و حرف از امکانات زدیم، کمبود بودجه را بهانه‌ کردند می افزاید: اگر می خواهیم این رشته پر مدال و آینده دار در استان پیشرفت کند باید برای آن هزینه شود.احسان کلاسنگیانی مانند هر ورزشکار دیگری خانواده را بهترین افراد برای ایاد انگیزه معرفی می کند و می گوید: خانواده ورزشی ما بهترین هستند و از همه آنها قدر دانی می کنم.

انتهای پیام/

به اشتراک بگذارید

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS
  • Google Plus
  • Print
نظرات

نظر دادن