گفتگو با همسران شهدای مدافع حرم حفظ حجاب، سفارش شهدای مدافع حرم
انتشار: 14 شهر ماه 1396 ساعت 22:06 دیدگاه ها: هيچ

به گزارش باشگاه وبلاگ نویسان ایرانی حرف تو وب سایت «راه دانا» نوشت:

04

امروزه بسیاری از جوان‌های پاک وطن در راستای حفظ حرمت عقیله بنی هاشم و حریم اهل بیت سلام الله علیها و همان زنی که در روز عاشورا چادر از سرشان می کشیدند راهی کیلومترها مسیر می‌شوند و در دفاع از حریم مطهرشان جان‌ها نثار می‌کنند.

 

رعایت حجاب و عفاف از جمله اصولی است که همه‌ی مردان و زنان آزاده به رعایت آن اهتمام دارند اما بعضا برخی‌ها با بدحجابی‌ها که بیشترشان از روی غفلت است ارزش‌های انسانیت را زیر پا می‌گذارند و موجب رنجش خاطر مدافعان حریم حجاب می‌شوند.

 

همسر شهید خیزاب:

شهید خیزاب می‌گفت شهادت هیچ گریه‌ای ندارد اما بی‌حجابی امروز واقعا گریه دارد. من در جلسه‌ای با دانش‌آموزان از آنان خواستم که وضو بگیرند و حداقل برای 40 روز چادر به سر کنند، پس از آن مدیر مدرسه به من  خبر داد که بیش از 100 نفر از دانش‌آموزان مدرسه ما چادر به سر می‌کنند.

 

سمیه روز افزای همسر شهید مدافع حرم حامد کوچک زاده حجاب را محافظی برای خود می‌داند و می‌گوید: شهید کوچک زاده نسبت به حجاب دغدغه داشت و همیشه در محجبه کردن و عفیفه نمودن جامعه تلاش می کرد.

 

وی در ادامه با انتقاد از وضعیت بد حجاب در کشور خطاب به مسئولان می گوید: کم کاری‌های زیادی در این راستا وجود دارد که برخی از آنها مربوط به کم کاری‌ها در حوزه فرهنگ‌سازی حجاب و عفاف است.

 

زینت ربیعی پور همسر شهید مدافع حرم جمال رضی نیز با بیان اینکه خدا محدوده حجاب را مشخص کرده، اظهار می‌کند: برخی از بانوان با اینکه حجاب دارند خود نمایی می‌کنند که ارزش حجاب کردن را زیر سوال می‌برند.

 

وی با تاکید بر اینکه بسیاری از بانوان بدحجاب نیاز به صحبت کردن و نصیحت دارند، معتقد است بسیاری از خانم‌ها را می‌شناسیم که تنها با صحبت کردن محجبه شده‌اند و اکنون از مدافعان حجاب و عفاف هستند.

 

همسر شهید مدافع حرم جمال رضی با اذعان به اینکه باید فرهنگ شهدا را در سیره و وصیت‌نامه‌های آنان دنبال کرد، افزود: شهدای مدافع حرم از نسل امروز جامعه هستند و باید از آنها بعنوان چراغ راه الگو گرفت.

 

زهرا ایمان پور، همسر شهید مدافع حرم امیررضا علیزاده از دیگر شهدای مدافع حرم گیلانی است که نسبت به وضعیت بد حجاب جامعه انتقاد دارد.

 

وی با بیان اینکه وضعیت حجاب در جامعه روز به روز در حال بدتر شدن است، می گوید: در کشورهای خارج شاهد پیشروی فرهنگ حجاب هستیم اما در جامعه اسلامی ما حجاب دچار پس روی شده است.

 

مدافعان حجاب ، مدافعان حرم!

 

همسر شهید پورابراهیمی با تاکید بر اینکه در حوزه حجاب هیچ کاری صورت نمی گیرد، معتقد است: رعایت عفاف هیچ ربطی به دین ندارد و حتی در کشورهایی که غیرمتشرع نیز عفاف را رعایت می کنند.

 

نصیبه علی پرست همسر شهید مدافع حرم سجاد طاهرنیا با بیان اینکه بی حجاب کردن زنان جامعه از تلاش های دشمن است، گفت: بسیاری از زنان و دختران بدحجاب جامعه عاشق ولایت و شهدا هستند اما نیاز به اصلاح دارند.

 

همسر شهید مدافع حرم طاهرنیا با بیان اینکه جوانان در امر فرهنگ حجاب باید ورود کنند، گفت: طبق فرمایش حضرت آقا جوانان باید در موضوع حجاب و عفاف در جامعه آتش به اختیار عمل کنند.

 

علی پرست معتقد است باید وصیت نامه شهدا و فرهنگ ایثار و شهادت به عنوان چراغ راه مردان و زنان مورد توجه قرار گیرد.

 

کلام همسران شهدای مدافع حرم همچون شهدا بیانگر این است که هیچ کدام از وضعیت عفاف و حجاب در جامعه راضی نیسند و همه معتقدند که باید در این راستا اقدامات اساسی به خرج دهند.

 

رها شدن امر حجاب و عفاف در جامعه ای اسلامی ایران و توجه بیش از پیش دشمن و هدف قراردادن حیای زنان ایران باعث شده تا این فریضه انسانی به فراموشی سپرده شود و تنها با برگزاری چند همایش و گردهمایی موضوع حجاب را از سفره اسلام جمع کنند.

 

با هجمه‌های سهمگین دشمنان اسلام و هدف قراردادن غیرت در مردان ضروری است تا متولیان فرهنگی کشور کمربند غیرت خود را محکم‌تر ببندند و در احیا فریضه حجاب و عفاف در جامعه روزانه تلاش کنند.

 

امروزه بی‌حجابی لجام گسیخته همه جا را فرا گرفته و سرپوش گذاشتن به اینکه بی‌حجابی در جامعه وجود ندارد و یا با حجاب کردن زنان جامعه ربطی به دولت و نهادها ندارد اشتباه است.

 

انتهای پیام/

 

 

صفحه ما در اینستا گرام https://www.instagram.com/golestanblog/

https://twitter.com/golestanblog آدرس توییتری ما

گروه تلگرامی گلستان بلاگ    https://t.me/joinchat/AAAAAECk6fQ17SlVhnADIA

به اشتراک بگذارید

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS
  • Google Plus
  • Print
نظرات

نظر دادن