گزینه های احتمالی استانداری گلستان / فتنه گران و مرفهین بی درد و …+ عکس و سوابق
انتشار: 10 شهر ماه 1396 ساعت 22:06 دیدگاه ها: هيچ

به گزارش گلستان بلاگ، وب سایت «پایگاه عدالت خواهان» نوشت:

30(7)

با توجه به نزدیک شدن موعد انتخاباب استانداران در دولت دوزادهم گمانه زنی های زیادی در فضای حقیقی و فضای مجازی در خصوص انتخاب هشتمین استاندار گلستان به گوش می رسد .

به گزارش پایگاه عدالت خواهان“با توجه به نزدیک شدن موعد انتخاباب استانداران در دولت دوزادهم گمانه زنی های زیادی در فضای حقیقی و فضای مجازی در خصوص انتخاب هشتمین استاندار گلستان به گوش می رسد .

ابراهیم درازگیسو ، علی اصغر احمدی ، محمد هاشم مهیمنی ، علی محمد شاعری ، یحیی محمودزاده ، جواد قناعت و حسن صادقلو هفت استاندار سابق گلستان بودند و البته در بین این افراد حسن صادقلو توانست با چهار سال بیشترین مدت استاندار بودن را به خود اختصاص دهد .

اما این روزها گمانه زنی برای گزینه های احتمالی در استان گلستان زیاد شده و در این بین اشتهای گروههای سیاسی برای مطرح کردن گزینه های خودشان زیاد است البته تندرو های اصلاح طلب که تجمع آنها عمدتا در گرگان بوده و مدیریت عشیره ای و قبیله ای دارند بدون توجه به رویکرد اعتدالی دولت با تخریب ناجوانمردانه استاندار حاکم یعنی حسن صادقلو سعی دارند گزینه خودشان را برجسته نمایند .

اما گزینه های مطرح شده عبارتند از  :

** حسن صادقلو :

استاندار فعلی گلستان ، نماینده سابق رامیان و آزادشهر در مجلس سال 64 – 68 ، عضویت کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ، معاونت پشتیبانی و اداری مالی  و معاونت حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش ، مشاور وزیر و مدیر کل دفتر وزارتی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری ، رایزن علمی و سرپرست مدارس خارج از کشور در حوزه کشورهای مستقل مشترک المنافع GIS ، روسیه و ترکیه ، مسئول راه اندازی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران ، قائم مقام توسعه پردیس فنی دانشگاه تهران ، راه اندازی پژوهشکده تاریخ اسلام ، مسئول راه اندازی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی ، مدیر و رئیس کتابخانه مرکزی و مرکز نشر دانشگاه تربیت مدرس ، مدرس مراکز تربیت معلم و دانشگاه ، مدرس دبیرستانهای رامیان،آزادشهر و تربیت معلم گرگان و انتقال به دانشگاه تهران در سالهای ۶۴-۵۸ از جمله سوابق اوست .

47034187265162199647

در حال حاضر تیم فعلی مدیریتی استان موافق حضور او بوده و آیت الله نورمفیدی هم تلویحا از او حمایت می کند . صادقلو طی این سالها احترام نماینده ولی فقیه ، ائمه جمعه و جماعات ، سپاه پاسداران ، ارتش و نیروی انتظامی و نهادهای حاکمیتی نظام را نگه داشته و مورد احترام همه گروههای سیاسی و اجتماعی استان است و بجز معدودی تقریبا استان برای یک یا دو سال دیگر حاضر است که به او برای اتمام پروژه هایش وقت بدهد .

** احمد مجیدی :

او در سال 92 هم گزینه مورد حمایت برخی از بزرگان استان نظیر آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه و امام جمعه گرگان بود اما به دلیل غیر بومی بودن توسط نمایندگان استان رد شد . اما حالا با توجه به اینکه گزینه بومی هم نتوانسته برخی سیاسیون را متقاعد کند مجیدی یکی از گزینه های جدی استانداری گلستان است .

4233

در سوابق او  مهندسی راه و ساختمان از دانشگاه علم و صنعت ایران ، فوق لیسانس  مدیریت دولتی از مرکز آموزش مدیریت دولتی ، گذراندن کلاس‌های مدیریت بحران سازمان ملل متحد ، عضو شورای مرکزی جهاد سازندگی استان مرکزی ، مدیر مهندسی ساختمان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کل کشور ، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان ، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری همدان ، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی ، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران ، معاون راهداری و مسئول هماهنگی امور استان‌های وزارت راه و ترابری ، معاون اشتغال و کارآفرینی وزارت راه و ترابری ، معاون امور دولت و مدیریت بحران وزارت راه و ترابری ،  معاون وزیر و مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور ، معاون امور دولت و مسئول هماهنگی امور استان‌های وزارت راه و شهرسازی ،  سی و پنج ماه حضور در مناطق عملیاتی جنگ تحمیلی وجود دارد .

** علی اصغر طهماسبی :

مهمترین گزینه ای که این روزها احتمال استاندار شدنش وجود دارد ؛ متولد روستای مزنگ شهرستان بندرگز در غرب استان گلستان ومعاون سابق اداره کل اطلاعات استان گلستان معروف به حاجی اصغری که در سال 92 بعد از بازنشستگی به سمت معاون سیاسی امنیتی استانداری گلستان منصوب شد .

1398952136 2158cc

طهماسبی در رفتارهای سیاسی اجتماعی نه اصولگراست و نه اصلاح طلب بلکه بیشتر نقش حاکمیتی خود را ایفا کرده و از این جهت نهاد های نظامی و امنیتی و شخصیتهای چون آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه در گلستان با استاندار شدن او مخالفتی نخواهند داشت.

رتبه های برتر در سطح کشور در دو انتخابات اخیر و برگزاری بدون تنش همایش های سیاسی و انتخاباتی در گلستان از جمله سوابق مثبت او به شمار می رود .

** محمد رضا خباز :

محمدرضا خباز  در سال 1333 در شهرستان کاشمر به دنیا آمد .او اصلاح طلب و عضو حزب اعتماد ملی و استاندار سمنان در دولت یازدهم است و معاون سابق امور تقنینی معاونت پارلمانی رئیس جمهور ایران در سوابقش موجود است.

kh1

 وی در چهار دوره چهارم، پنجم، ششم و هشتم بعنوان نماینده مردم شهرستان‌های کاشمر و خلیل‌آباد و بردسکن در مجلس شورای اسلامی انتخاب گردید و پیش از انتخاب به‌عنوان استاندار سمنان قصد داشت در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز شرکت کند .

خباز برای استاندار شدن در گلستان بنا به شنیده هایی حمایت اتحادیه انجمن های اسلامی استان گلستان را دارد .

** سید سبحان حسینی حیدرآبادی :

سبحان حسینی حیدرآبادی متولد 1336 روستای حیدرآباد گرگان و عضو حزب اتحادیه انجمن های اسلامی استان گلستان می باشد . بعد از حادثه سقوط هواپیمای یاک 40 در ارتفاعات خرچنگ ساری و درگذشت نمایندگان استان با استفاده از فضای احساسی استان توانست از طرف اتحادیه نامزد انتخابات شود و به مجلس ششم راه یابد . او در دوره هفتم مجلس نیز همراه محمد عباسی اصولگرا  به مجلس راه یافت .

در زمان حیات هاشمی ارتباط فکری و تشکیلاتی با آیت الله داشت و بیشتر مواضع اعتدالی دارد . سید سبحان حسینی در انتخابات 96 ریاست جمهوری توسط شورای هماهنگی اصلاح طلبان به عنوان رئیس ستاد روحانی انتخاب شد اما تندروهای مشارکتی شبانه طی هماهنگی با تهران درازگیسو را جایگزین وی کردند که با تلخکامی سبحان مواجه شد .

07095

در مجموع انتخاب سید سبحان حسینی به عنوان استاندار گلستان در مقایسه با تندروها و کسانی که دستی در فتنه 88 داشتند منطقی تر به نظر می رسد چه اینکه او مورد حمایت اتحادیه انجمن های اسلامی استان گلستان است .

** سید عبدالله میراکبری : چهره جنجالی اصلاح طلب در 20 سال گذشته است ، او متولد روستای مرزنکلاته گرگان است . در انتخاباتهای مجلس معمولا رد صلاحیت می شده و حتی طی شعری به شورای نگهبان کنایه زد : “به شب نشینی خرچنگ های مردابی چگونه رقص کند ماهی زلال پرست “.

میراکبری مدیر کل تامین اجتماعی استان تهران را در سابقه خود دارد و شش ماه پیش نیز از طرف دکتر نوربخش به سمت مدیر دفتر مدیر عامل سازان تامین اجتماعی منصوب شد .

113092

میراکبری مورد حمایت اتحادیه انجمن های اسلامی استان گلستان بوده و تا حدی تندروها هم از او حمایت می کنند اما درس الهای گذشته مواضع تنید نداشته و با افراطیون چپ هم همنوایی نشان نداده است .

** محمد رضا صالحی : استاندار فعلی خراسان شمالی و معاون سیاسی امنیتی و سرپرستی استانداری مازندران در گذشته ، او اصالتا گرگانی است و تندروهای اصلاح طلب ، مشارکتی ، بقایای سازمان مجاهدین انقلاب ، عناصر فعال در فتنه 88 و فتنه 18 تیر 78 از او حمایت می کنند .

139510151801072819623864

بر سر او اختلافاتی بین اصلاح طلبان وجود دارد  و با توجه به اینکه طیف روستاییان اصلاح طلب از او حمایتی ندارند بیشتر محدود به خانواده های مهیمنی ، قدس علوی و قدیمی های گرگان شده است .

از طرفی به دلیل عدم واگذایر حق آبه گلستان از رودخانه اترک در خراسان شمالی و ورشکستگی صنایع ، شرکت ها و کشاورزی ، مردم شرق گلستان هم رضایتی از عملکرد وی ندارند و جزو 5 نفر اول گزینه های احتمالی شرق استان هم به شمار نمی رود .

** عبدالرضا شهبازی : او مشاور و مدیرکل دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری زنجان است .  پیش از این نیز به مدت 38 ماه مشاور و مدیرکل حوزه استاندار و روابط عمومی استانداری زنجان بود و سوابقی همچون بخشدار زنجانرود، معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری زنجان، سرپرست فرمانداری زنجان و فرمانداری ماهنشان را در کارنامه کاری خود دارد.

IMG13082367

 گویا علی اصغر احمدی معاون سیاسی انتظامی وزیر کشور و رئیس ستاد انتخابات کشور از او در این راستا حمایت کرده است .

** سید نجیب حسینی : سید نجیب متولد 5 بهمن 1345 شهرستان قم است . او برادر سید منصور حسینی نماینده مردم مینودشت در مجلس ششم است که در حادثه یاک 40 جان باخت . بعد از رحلت سید منصور مردم مینودشت به سید نجیب رای مثبت دادند و او مدت باقی مانده در مجلس ششم را نماینده مجلس بود .

همچنین در دوره هشتم نیز او توانست به مجلس راه پیدا کند و همزمانی با دولت اصولگرایان باعث شد تا برخی جریانات سیاسی بخواهند او را اصولگرا معرفی کنند اما او عملا نشان داده که مستقل است و با توجه به اینکه برادرزاده اش داماد نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی است مشی کاملا اعتدالی دارد .

Golestanema42

او مورد توجه حزب اعتدال و توسعه است که از طرف محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور و محمد باقر نوبخت دبیر حزب برای استانداری گلستان حمایت می شود . او در دقیقه نود در انتخابات اخیر مجلس بازی را به شهرام کوسه غراوی باخت .

انتهای پیام /

 

صفحه ما در اینستا گرام https://www.instagram.com/golestanblog/

https://twitter.com/golestanblog آدرس توییتری ما

گروه تلگرامی گلستان بلاگ    https://t.me/joinchat/AAAAAECk6fQ17SlVhnADIA

به اشتراک بگذارید

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS
  • Google Plus
  • Print
نظرات

نظر دادن