گزیده نامه امام زمان به شیخ مفید
انتشار: 13 خرد ماه 1394 ساعت 22:03 دیدگاه ها: هيچ

به گزارش گلستان بلاگ،وب سایت «مسیرا» نوشت:

مجله دین و مذهب مسیرا ؛در این بخش برای دوستان سبزمسیرایی گزیدهای از نامه های امام زمان (عج) به شیخ مفید را گرداوری نموده و به شما تقدیم می نماییم.

در این گزیده بیشتر سعی شده توصیه های امام به ما شیعیانگنجانده شود تا ان شالله ما با یاری خدا به خواندن این توصیه ها و عمل به انها زمینه ظهور امام خوبمان را فراهم کنیم.

1432446609_images

به نام خدا

 

با یاری خداوند متعال در مقابل دشمنان ما که از دین خداوند روی برگردانده اند بر اساس تذکرات، استقامت کن و با خواست الهی دستورات ما را به آنان که ازتو می پذیرند و گفتار ما موجب آرامش آنها می باشد، ابلاغ کن.
با این که بر اساس فرمان خداوند بزرگ و صلاح واقعی آنها ما و شیعیان مان تازمانی که حکومت در اختیار ستمگران است در نقطه ای دور و پنهان از دیده هابسر می بریم، ولی از تمام حوادث و ماجراهایی که بر شما می گذرد کاملا مًطلع
هستیم و هیچ چیزی از اخبار شما بر ما پوشیده نیست.
از خطاها و گناهانی که بندگان صالح خداوند از آنها دوری می کردندولی اکثر شما مرتکب شدید باخبریم.
اگر عنایات و توجهات ما نبود، مصائب و حوادث زندگی شما را در بر می گرفت و دشمنان شما را از بین می بردند.
از عهدشکنیها و پشت سر گذاشتن عهد و پیمانها با اطلاعیم
(که همین عوامل موجب بدبختی و دوری شما از حریم ولایت شده است).
گویی اینها از لغزشهای خود خبر ندارند، با همه گناهان، ما هرگز امور شما رامهمل نگذاشته، شما را فراموش نمی کنیم و اگر عنایات و توجهات ما نبود،
مصائب و حوادث زندگی شما را در بر می گرفتو دشمنان شما را از بین می بردند.
پس، از خداوند بترسید و تقوا پیشه کنید و به خاندان رسالت مدد رسانید.
تقیه را از دست ندهید… من ولی خدا هستم،سعادت پویندگان راه حق را تضمین می کنم.
پس سعی کنید اعمال شما طوری باشد که شما را به ما نزدیک سازدو از گناهانی که موجب نارضایتی ما را فراهم نماید بترسید و دوری کنید.
امر قیام ما با اجازه خداوند به طور ناگهانی انجام خواهد شد و دیگر در آن هنگام توبه فایده ای ندارد و سودی نبخشد.
عدم التزام به دستورات ما، موجب می شود که بدون توبه از دنیا بروند و دیگر ندامت و پشیمانی نفعی نخواهد داشت.
من نجات آن کسی را تضمین میکنم که در آن فتنه برای خود، موقعیت وجایگاهی نجوید و در انتقاد و عیبجویی از آن به راهی خداپسندانه گام سپارد.
ما از سرپرستی و رسیدگی به امور شما کوتاهی نورزیده و یاد شما را از صفحه خاطر خویش نزدودهایم؛ که اگر جز این بود، موج سختیها بر شما فرود میآمد ودشمنان بدخواه و کینه توز، شما را ریشه کن میساختند.
دوست واقعی! اگر پیروان ما – که خدای آنان را در فرمانبرداری خویش توفیق ارزانی بدارد – براستی در راه وفای به عهد و پیمانی که بر دوش دارند، همدل ویکصدا بودند، هرگز خجستگی دیدار ما از آنان به تأخیر نمیافتاد و سعادت دیدارما، دیداری بر اساس عرفان و اخلاص از آنان نسبت به ما،زودتر روزی آنان میگشت.
از این رو (باید بدانند که) جز برخی رفتار ناشایسته آنان که ناخوشایند ما است وآن عملکرد را زیبنده اینان نمیدانیم، عامل دیگری ما را از آنان دور نمیدارد.
خداوند، راه رشد و رستگاری را به شماها الهام بخشد و وسایل پیروزی به مهرو لطف خویش، برایتان فراهم آورد هان ای برادر پر مهر و پر اخلاق و با صفایدر محبت! و ای یار و یاور با وفای ما!
این نامه ما بسوی توست، خداوند به چشم بیداریش که هرگز آن را خوابنمیگیرد، تو را حفظ کند،

این نامه را نگهدار و آنچه را برایت نگاشتهایم به کسینشان مده و هیچ کسی را از محتوای آن آگاه مساز و آنچه در این نامه است تنهابه افراد مورد اعتماد خویش بازگو و به خواست خداوند پیروان ما را به عملکردبر طبق محتوای آن، سفارش کن و درود خدا بر محمد و خاندان پاک و پاکیزهاش باد!

 

 منتظر نامه های دیگر باشید.

منبع: اختصتصی مسیرا ؛ مقاله ی”نامه های امام زمام (عج) به شیخ مفید”

 

به اشتراک بگذارید

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS
  • Google Plus
  • Print
نظرات

نظر دادن