کارمون به کجا رسیده ؟!؟!
انتشار: 21 شهر ماه 1394 ساعت 21:06 دیدگاه ها: هيچ

به گزارش گلستان بلاگ،وب سایت «این است گرافیک» نوشت:

امسال شهدای غواص تو ایران غلغله ای به پا کردند.همون اول که اومدند توی تهران خیلی از آدما که زیاد به تیپ و قیافشون نمی خورد، اومدند تشیع این شهدا و فضای دیگه ای تو کشور راه افتاد. تو مرداد امسال(۱۳۹۴) هم شهرستان خمینی شهر اصفهان میزبان سه شهید گمنام غواص شد و با استقبال بی نظیر مردم مواجه شد.

قرار شد که این سه شهید بزرگوار رو توی پارک تفریحی پیروزی شهرستان دفن کنند. خیلی از مردم  صداشون در اومد که مگه پارک جای شهداست. این نظر اکثر مردم شهر بود و برای اونا معما شده بود که چرا مسئولین دست به چنین کاری زدند. مردم می گفتند توی پارک ممکنه که بی حرمتی بشه مثلا یه عده خانم ها حجابشون را رعایت نمی کنند یا عده ی کمی از جوون ها کاری هایی می کنن که جلوه خوبی نداره و این بی احترامی به شهداست. راستش را بخواید این سوال من را هم درگیر کرده بود تا به جوابی قانع کننده رسیدم.

tarrahi-sefaresh

به نظر شما این شهدا تو همون مناطق عملیاتی راحتر نیستند؟ اونا که آرزو دارند گمنام بمونند و کاری با دنیا نداشته باشند؟

ولی میدونی برای چی تفحص می کنند و میرند دنبال شهدا تا اسم و رسمشون را پیدا کنند؟ به خاطر خودمونه، که بدونیم کیا از جونشون و از اون بالاتر از اسمشون گذشتند تا این مملکت در آسایش باشه. حالا میدونید چرا اون سه شهید رو توی پارک تفریحی دفن کردند؟ بازم به خاطر خودمونه، چون  اینقدر داریم غرق دنیا میشیم که حتما باید شهدا را ییش چشممون خاک کنند تا یه ذره به خودمون بیایم.

یه عده آدما که کلا خوابند و نمی خواند بیدار بشند که اونا هیچی، ولی یه عده دارند کم کم از آرمان ها دور میشند که نباید بذاریم و باید یه جور نزدیک شون کنیم.

همیشه یه عده از مردم سر خاک این سه شهید مشغول عبادت هستند و دارند درد و دل می کنند پس وقتی یکی اون اطراف نشسته باشه یه کم رعایت می کنه و احترام میذاره و یه سری کار ها رو دیگه انجام نمی ده.حتی یه عده ای هم وقتی می بینند مردم رفتند سر خاک شهدا اونا هم جذب میشند و یه فاتحه هم براشون میخونند که به نظر من همون یه فاتحه یا احترام گذاشتنه کافیه که یه سری مسیر زنگیشون عوض بشه.

حالا درسته شاید یه کم به احترامی بشه ولی بدونید که نفعش بیشتر ضررشه که عده ای جوون را جذب می کنه تا به خودشون بیاند.

یه اتفاقی که خیلی ازش خوشم امد این بود که روز تدفین این شهدا، هیچ خانم بی حجاب توی پارک وجود نداشت، حتی مانتویی هم نبود، یا اگه بود به تعداد انگشت های دست. پس ببینید این کارشون بی اثر هم نبود.

قول بدیم هر جور آدمی که هستیم هرجا که دیدیم شهیدی دفن شده  به احترامشون حداقل اون اطراف یه کم حواسمون به کار هامون باشه تا حرمتشون نشکنه.

به اشتراک بگذارید

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS
  • Google Plus
  • Print
نظرات

نظر دادن