چشم انتظاری ۴ ساله به پایان نزدیک می شود؛ ۲ کیلومتر تا شکست محاصره شهر دیرالزور + نقشه میدانی و تصاویر
انتشار: 13 شهر ماه 1396 ساعت 22:06 دیدگاه ها: هيچ

به گزارش گلستان بلاگ، وب سایت «مشرق» نوشت:

به گزارش مشرق، آخرین تحولات میدانی از عملیات شکست محاصره شهر دیرالزور حاکیست،نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت  پس از درگیری های سنگین توانستند منطقه «مجبل الاسفلت» را به طور کامل پاکسازی کنند و ۴۰ تن از تروریست های داعش را از پای درآورند.

نیروهای سوری و مقاومت همچنین با پشتیبانی جنگنده های روسی و سوری  توانستند به سوی میدان نفتی « المزرعه» پیشروی کنند و بخش هایی از این منطقه راهبردی را از اشغال تروریست های داعش خارج کنند؛ میدان نفتی « المزرعه» در غرب پایگاه زرهی ۱۳۷ ارتش سوریه قرار دارد.

از سویی دیگر نیروهای متحد موفق شدند با عقب راندن عناصر تروریستی، منطقه نظامی «تار السیرا» را در شمال میدان نفتی «الزراعه» پاکسازی کنند و یک گام دیگر به شهر دیرالزور نزدیک شوند.

با پاکسازی های صورت گرفته در محور شمال غرب، نیروهای متحد توانستند خود را به ۲ کیلومتر غرب شهر دیرالزور برسانند. خبرها حاکیست جنگنده های روسی و سوری به شدت مواضع تروریست های داعش را هدف قرار می دهند تا راه برای پیشروی و شکست شدن محاصره شهر دیرالزور باز شود. در ساعات گذشته، جنگنده ها با انجام ۸۰ عملیات، مواضع تروریست ها را در هم کوبیدند.

منابع محلی و میدانی در داخل شهر دیرالزور اعلام کرده اند صدای شلیک گلوله ها و درگیری نیروهای جبهه مقاومت با تروریست های داعش را در حومه غربی شهر به وضوح می شنوند و در حالت آماده باش هستند تا به نیروهای پیش تاز محلق شوند.

به گزارش مشرق، گروه تروریستی داعش همه با تمام قدرت وارد میدان شده و همه توان خود را برای دور کردن نیروهای جبهه مقاومت از غرب شهر دیرالزور به کار گرفته است؛ تروریست ها در دو ساعت گذشته ۱۵ خودروی انتحاری به سمت نیروهای مقاومت در حومه غرب پایگاه زرهی ۱۳۷ ارتش ارسال کرده اند اما نیروهای متحد با هوشیاری کامل موفق شدند این خودروها را قبل از رسیدن به مواضع خود منهدم کنند.

از سویی دیگر، عناصر تروریستی داعش تروریست های داعش که احتمال می دهند گروهی دیگر از نیروهای جبهه مقاومت و ارتش سوریه از محور غرب به شهر دیرالزور نزدیک شوند، صدها تله انفجاری را کار گذاشته اند تا مانع ورود نیروهای متحد به شهر دیرالزور شوند.

در حال حاضر، نیروهای سوری و مقاومت در محور غربی، عملیات را برای پاکسازی شهر راهبردی « شولا» آغاز کرده اند و خود را به ۱۷ کیلومتری این شهر رسانده اند. مواضع نیروها در شهر « کباجب» هم به طور کامل تثبیت شده است.

04


به گزارش مشرق، نیروهای سوری و مقاومت در محور غربی هم عملیاتی را برای پاکسازی شهر راهبردی « شولا» آغاز کردند و دقایقی قبل پس از درگیری های سنگین توانستند این شهر را از اشغال عناصر تروریستی داعش خارج کنند. خبرها حاکیست، عناصر تروریستی به سمت مزارع « بانوراما» و میدان نفتی « التیم» در جنوب شرق حومه شهر دیرالزور عقب نشینی کردند؛ نیروهای سوری و مقاومت در حال حاضر با میدان بانوراما در جنوب شرق شهر دیرالزور ۲۲ کیلومتر فاصله دارند.

به اشتراک بگذارید

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS
  • Google Plus
  • Print
نظرات

نظر دادن