چرا رهبر انقلاب در ملأ‌عام و در مواجهه مستقیم با مخاطبین برای اولین بار برای شهادت دعا کردند؟
انتشار: 05 فرو ماه 1396 ساعت 19:01 دیدگاه ها: هيچ

به گزارش گلستان بلاگ، وب سایت  «پایگاه عدالت خواهان» نوشت:

0247-1

ایشان در قسمت دعاهای آخر بیاناتشان در نوروز96 حرم مطهر رضوی ، برای اولین بار دعا برای شهادت را در ملأ‌عام و در مواجهه مستقیم با مخاطبین بیان داشتند؛ چند نکته‌ی باریک‌تر از مو مجددا اینجا مستتر است

به گزارش پایگاه عدالت خواهان”  از سالیان پیش ، شاید از اواسط دهه هفتاد بود که دانستم حضرت آقا در انتخاب و استخدام کلماتشان در بیاناتشان بسیار دقت داشته و ریزبین‌اند. و بر همین اساس و با دقت و غور در ادبیات ایشان سعی می‌کردم مسیر صواب را در انبوه مطالب مختلف سیاسی و فرهنگی بیابم (مخصوصا در ایام انتخابات).

بماند که ایشان تا حد بسیار قابل ملاحظه‌ای نسبت به انتخاب کلمات فارسی تلاش دارند. یادم نمی‌رود آنجا را که برای ذکر و یاد نام سردار حاج احمد متوسلیان، به جای عبارت جاویدالاثر که بسیار متداول و جاافتاده بود از عبارت جاویدنشان استفاده کردند.

علی‌أی‌حال، ایشان در قسمت دعاهای آخر بیاناتشان در نوروز96 حرم مطهر رضوی ، برای اولین بار دعا برای شهادت را در ملأ‌عام و در مواجهه مستقیم با مخاطبین بیان داشتند؛ چند نکته‌ی باریک‌تر از مو مجددا اینجا مستتر است:

یکم: اینکه ایشان این دعا و درخواست شهادت را در در عین حالی‌که اختصاصی برای وجود مبارکشان طلب کردند، اما این استدعا را لابلای دعا همه آرزومندان شهادت عنوان داشتند تا بتوانند از جمعیتِ مخاطبِ خود که جملگی از پیروان صدیقش و یحتمل آرزومندان شهادت باشند، آمین محکم‌تری بگیرند.

دوم: این دعا که برای اولین بار مطرح ‌می‌شود می‌تواند نوعی اعلام جهاد علنی باشد علیه همه‌ی دشمنان داخلی و خارجی ( مخصوصا فتنه‌جویان منافق‌صفتی که در لباس خودی ، نفوذ کرده‌اند به مصادر نظام و انقلاب) که انگار دارند عرصه را بر انقلاب و نظام تنگ می‌کنند تا گفته شود تا این #علی هست باید خواب تسلیم‌شدن و سازش و تحمیل #جام‌زهر را ببینند. این علی شهادت را ترجیح می‌دهد بر سازش در اوج اقتدار!

سوم: بزرگترین و پررنگ‌ترین لکه‌ننگ تاریخ بر پیشانی مردم بعد از وفات حضرت رسول (ص)  قرار دارد که در زمانِ آنها کوثر هستی و تنها دختر پیامبرشان را کشتند؛
ننگ ابدی بر مردم کوفه است که در زمان آنها و بلکه توسط بعضی از آنها، عزیزدردانه خلقت و تنها باقی‌مانده از فرزندان پیغمبرشان، حضرت حسین بن علی(ع) را با آن وضع به شهادت رساندند.
همه مردمان اعصار مختلف ائمه اطهار(ع) متهم هستند به اینکه نتوانسته‌اند از نفس مبارک امام‌شان دفاع نموده و او را بر جان و زندگی‌شان مقدم نداشته و ائمه اطهار را به شهادت رسانده‌اند. این نگاه سنگین تاریخ اسلام ( بلکه شرم تاریخی ) برای مردمان هر عصری از هر امامی وجود دارد.

امت امام خمینی (ره) اما مفتخر هستند به اینکه ( اگرچه از دیدار و حضور امام زمانشان محروم بوده‌اند ولی) تا آخرین نفس و آخرین قطره از نایب امام‌شان حضرت روح‌الله دفاع نموده‌اند و هیچ بدخواهی نتوانسته گزندی به ایشان بزند و ایشان بر اثر کهولت سن از دنیا رفته‌اند و نه با قتل و یا شهادت در میدان نبرد. این می‌تواند یک افتخار باشد برای امت امام.

امت امام خامنه‌ای به پاراگراف بالا از این زاویه هم باید به این دعای اخیر مولایشان باشد که به هر دعایی آمین نگویند.
محافظت و پاسداری از نفس مبارک مولای زمانه، جز با بصیرت در زمان مقتضی و اقدام به موقع و به اندازه میسر نخواهد شد.
چهار سال تلخ و عبرت‌آمیز را با دولت غربگرا سپری کرده است انقلاب اسلامی‌مان؛
با تمام وجود تلاش کنیم برای پایان دادن به این مسیر نکبتی جاهلانه!

 

به اشتراک بگذارید

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS
  • Google Plus
  • Print
نظرات

نظر دادن