چرا انتشار فکت شیت ایران ، مذاکرات آقایان را مختل می کند ؟!
انتشار: 02 ارد ماه 1394 ساعت 22:02 دیدگاه ها: هيچ

به گزارش گلستان بلاگ، وب سایت «مقتدر مظلوم» نوشت:

dkpmv85u (1)

در حالی که امام خامنه ای به صورت رسمی خطاب به دولت و تیم مذاکره کننده اعلام کردند در مساله مذاکرات مساله محرمانه ای با مردم نداریم و از تیم مذاکره کننده ایرانی مطالبه کردند تا جزییات و واقعیات مذاکرات و توافق را به صورت علنی برای مردم و نخبگان بیان کنند ، و در همین راستا وزارت خارجه ملزم به انتشار رسمی فکت شیت ایرانی شد ، اما تاکنون وزارت خارجه و تیم مذاکره کننده  به بهانه احتمال تاثیر منفی انتشار فکت شیت ایران بر مذاکرات ، از انتشار فکت شیت ایران سرباز زده اند و با توسل به بازی های رسانه ای ، در حال تلاش برای فرار از انتشار رسمی فکت شیت ایران هستند !
مثلا اینجا : (لینک)
اما چرا ؟! چه منطقی پشت  ترس  و فرار منفعلانه و ناشیانه دولت و تیم مذاکره کننده از انتشار فکت شیت رسمی ایرانی از جزییات توافق بدست آمده در لوزان نهفته است و چرا انتشار فکت شیت ایران ممکن است به قول آقایان بر مذاکرت اثر منفی بگذارد و بازی مذاکرات باند نیویورکی ها و آمریکا را بر هم زند ؟

پاسخ ساده است .
منطقا در خصوص روایت متناقض ظریف از توافق لوزان و روایت طرف آمریکایی که در فکت شیت رسمی آنها منتشر شده است ، یک طرف در حال دروغ گویی و فریب کاری است و این که انتشار رسمی فکت شیت ایران ، لاجرم عرصه را بر طرف دروغ گو فریب کار تنگ می کند و زمینه روشن شدن دلیل تناقض طرفین را فراهم می کند .

فکت شیت ایرانی یا حاوی جزییات و مواردی است که تایید کننده فکت شیت آمریکایی ها و اثبات بی صداقتی طرف ایرانی در بازتاب توافق لوزان به مردم و مسئولان ایران است  !
و یا حاوی ادعاهای ظریف و تیم مذاکره کننده ایران در خصوص جزییات توافق بر چهارچوب توافق نهایی و علی القاعده نفی فکت شیت آمریکایی است .
که در این حالت اتفاقی که می افتد این است که با انتشار فکت شیت رسمی و حقوقی ایرانی که متناقض با فکت شیت آمریکاست ، مقامات آمریکایی مجبور می شوند تا برای پاسخگویی علت دلیل این تنافض اساسی  به افکارعمومی و منتقدان داخلی و کنگره و سنا ، از فکت شیت و روایت خود دفاع کرده و به قولی مجبور شوند جزییاتی از نحوه دستیابی به  سناریوی نمایشیبیانیه ی مطبوعاتی لوزانو چگونگی زدو بند با تیم مذاکره کننده ایرانی  بر سر نحوه قالب کردن توافق لوزان به اسم بیانیه لوزان را منتشر کنند که انتشار آن جزییات نیز می تواند اثباتی بر فریب کاری و بی صداقتی تیم مذاکره کننده ایرانی در جریان بیانیه لوزان باشد ..

که نتیجه اش در هر دو حالتش مشخص است دیگر !  اسمش می شود اثرگذاری منفی و اخلال در مذاکرات هسته ای !
و این گونه میشود که از سوی دولت و حامیان دولت در مراکز تصمیم سازی و کلیدی نظام ، چنین مقاومت ناشیانه ای در خصوص انتشار فکت شیت ایران شکل می گیرد و انتشار فکت شیت رسمی ایرانی و جزییات توافق تبدیل به پاشنه آشیل آقایان دیپلمات می شود !

به اشتراک بگذارید

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS
  • Google Plus
  • Print
نظرات

نظر دادن