پرچم ایران نشانه اتحاد و همبستگی ملی…
انتشار: 29 خرد ماه 1394 ساعت 23:03 دیدگاه ها: هيچ

به گزارش گلستان بلاگ،وبلاگ «النگ روستایی زیبا» نوشت:

همانند نام٬ پرچم و نشان هر کشور در شناخت آن کشور نقش مهمی دارد و نشان دهنده انگیزه ها، آرمان ها٬ چگونگی نگرش سیاسی٬ مذهب و فلسفه یک ملت و بیان کننده شرایط جغرافیایی٬ فرهنگی و حوادث سرنوشت ساز در تاریخ یک ملت است.

44

نظر به اهمیت ویژه پرچم٬ مردم هر کشور پرچم را عزیز و گرامی دانسته و در پرچم افراشته خود، بزرگی٬ سربلندی٬ آزادگی و افتخار و در سرنگونی آن شکست٬ بردگی و ستم بیگانگان را می نگرند.
پرچم٬ بیرق و درفش در لغت به تکه ای پارچه گفته می شده که معمولا دارای نقشهای رنگی بر روی آن بوده و برای علامت دادن و تزئین و برای مشخص شدن یک ملت یا یک کشور به کار می رفته است. پرچم در اصل لغتی ترکی است که به موی نوعی گاو کوهی گفته می شود و دسته ای از این مو را بر سر یک چوب یا بالای نیزه درفش نصب می کرده اند٬
دربعضی از کشورها پرچم‌های ملی کشور خود را بر سردر ادارات، شرکت‌ها و بسیاری از خانه‌ها نصب می کنند. و حتی مردم به صورت خودجوش، پرچم‌های زیادتری را از تراس‌های خانه‌های خود برافراشته می‌کنند.چرا در کشورما چنین اقدامی صورت نمی گیرد.نمیدانیم

تقریبا هیچ فیلم سینمایی آمریکایی وجود ندارد که تصویری برافراشته از پرچم این کشور نداشته باشد و یا قهرمان داستان، دمی در زیر و یا کنار آن قرار نگیرد.

اما در کشور خودمان کافی ا ست نگاهی به خیابان‌ها و شهرها خود بیندازیم؛ تعداد محدودی پرچم‌های ایران در کنارشهرداری بر فراز بزرگراه‌ها و پل ها نصب شده است.، شاید تعداد پرچم‌های برافراشته و در دید عموم در یک شهربه صد عدد هم نرسد چرا؟

 

گاه دیده می‌شود که به علت بی‌توجهی به این مسأله پرچم رنگ و رو رفته‌ای از کشورمان در ورودی یک سازمان دولتی برافراخته شده است که نشان از بی توجهی و مظلومیت این سمبل ملی و ایرانی‌مان است..مگر نصب  چند پرچم ملی کشورمان در هر فصل چه هزینه گزافی بر سازمان‌های دولتی و شرکت‌ها  و حتی درب منازل ما دارد؟

قانون یا بخشنامه ای در ادارات برای تعویض به موقع و نصب و نگهداری پرچم وجود دارد؟
چند درصد از مردم کشور ایران از مفاهیم طرح پرچم کشورمان اطلاع دارند؟
بیاییم به جای صرف میلیونی بودجه کشور در راستای برگزاری نشست‌ها و سمینارهای اتحاد ملی که شرکت کنندگان در آن را عده محدودی تشکیل می‌دهند، به تهیه و توزیع هزاران پرچم ملی کشورمان در میان شهروندان بپردازیم تا با دیدن این پرچم‌ها در معابر عمومی و بر بام‌ها هر لحظه به یاد خود بیاوریم که در زیر یک پرچم و به عنوان یک ملت زندگی می‌کنیم.

پرچم ایران نشانه  اتحاد و همبستگی ملی است بیاییم در عمل به سمبل اتحاد ملی ایرن احترام بگذاریم.

به اشتراک بگذارید

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS
  • Google Plus
  • Print
نظرات

نظر دادن