پرده برداری از کارهای غیرقانونی دولت!
انتشار: 25 اسف ماه 1394 ساعت 21:12 دیدگاه ها: هيچ

به گزارش گلستان بلاگ،وب سایت «اصحاب عشق» نوشت:

 سال ۹۴ غنی سازی اورانیوم در ایران قانونی شده است. اما سال های قبل از آن غنی سازی غیرقانونی بود. سال ۹۴ خرید و فروش مواد هسته ای آزاد شده است و ما توانستیم در این سال UF6 بفروشیم و کیک زرد بخریم. ما در سال ۹۴ آب سنگین فروختیم . . .

فراوری : آزاده مرنی
3(5)

رئیس جمهور امروز سخنانی خاص و قیاس فعالیت های هسته ای سال ۱۳۹۴ با سال های پیشین سوالات بی پاسخی را در ذهن اقشار مختلف جامعه ایجاد نمودند. ایشان با اشاره به این که “موافقم که احزاب در داخل کشور با هم مذاکره کرده و به نقاط مشترک برسند” گفت: با این وجود وقتی شاخص پیشرفت آشکار می شود که ما با قدرتی به نام خارجی مذاکره کرده و در آن میدان رقابت سیاسی بزرگ افتخار بیافرینیم. !
حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی صبح روز سه شنبه در مراسم تقدیر از ورزشکاران و مدال آوران سال ۹۴ اظهار کرد: گاهی با یک تیم معمولی بازی می کنیم و گاهی با تیم های بزرگی مثل برزیل و آرژانتین و اگر در بازی با این تیم ها برنده هم نشویم بازی خوب به اندازه برنده شدن در جامعه تاثیر می گذارد. اما وقتی با شش تیم قوی دنیا بازی می کنیم کار ما بسیار سخت است و کار وقتی سخت تر می شود که این تیم ها بازیکنان شان را با هم ترکیب می کنند و از میان خود بهترین ها را بر می گزینند.

پس از توافق نامه پاریس و در آخرین ماه دولت هشتم، اعلام کرد : “غنی سازی اورانیوم را از سر می گیریم و توقف فعالیت های هسته ای اصفهان برای ما خسارات مالی و معنوی فراوانی به دنبال داشته است

وی ادامه داد: شما وقتی به عنوان کشور ایران به مقابله با آن ها می روید و پیروز می شوید برای ملت خود غرور می آفرینید اما وقتی کسی برای این موفقیت کف نمی زند شما چه لقبی به او می دهید یا وقتی گروه یا جناحی پیدا می شود که در برابر این پیروزی لبخند را در چهره او و کف محکم در دست های او نمی بینید. گاهی هم کفی زده می شود ولی گفته می شود ای بابا، این همه تلاش کردیم سه گل زدیم ولی یک گل هم خوردیم.
وی در ادامه با اشاره به این که “بعضی فکر می کنند که یک مسابقه از اول تا آخر برای یک نفر برد و برای یک نفر باخت است” تصریح کرد: مربی بزرگ بازی این بازی اعلام کرده که بازی ما برد ٓبرد است و ما هم پیروزیم چون گل بیشتری زده ایم. ما در صحنه جهانی و برای منافع ملی بازی کردیم و درّ گرانمایه این ملت را از ته چاه خارج کردیم و در منزل جهانیان قرار دادیم.
وی هم چنین افزود: همانطور که می گوییم در انتخابات هرچه رقابت بیشتر باشد بهتر است و سخت است که جامعه را به خاطر کاندیدای خاصی پای صندوق ببریم، در ورزش هم رقابت مهم است و اگر فقط دو سه ورزش را برای مردم در نظر بگیریم رغبت مردم به ورزش کمتر می شود. ورزش برای دور کردن جامعه از آسیب های اجتماعی بسیار مهم است و دارای آثار اجتماعی متعددی است. رهبر انقلاب هم فرموده اند که ورزش برای جوانان مستحب ولی برای میانسالان واجب است.
وی با بیان این که “من در دولت تاکید کرده ام که شرایط در کشور برای ورزش بانوان باید آماده باشد و باید عدالت ورزشی برقرار کنیم” تصریح کرد: باید فضای ورزشی مناسبی برای بانوان در نظر بگیریم تا آن ها راحت باشند و در کمال اطمینان ورزش کنند .همه مسئولان ورزشی باید در این زمینه کمک کنند تا فضای ورزشی سالم و مناسبی برای بانوان در سراسر کشور فراهم شود مخصوصا در مکان هایی که به لحاظ امکانات ورزشی محرومیت دارد.
رئیس دولت تدبیر و امید هم چنین با بیان این که “ما به ورزش قهرمانی هم نیازمندیم و ورزش قهرمانی الگو، محرک و مشوق ورزش همگانی است” گفت: در ورزش قهرمانی افتخارات ملی آفریده می شود و ورزش قهرمانی به لحاظ سیاسی و بین المللی هم اهمیت دارد. افتخار ملی جایی آفریده می شود که پرچم کشور به اهتزاز درآید. غریو نام ایران شنیده شود و هر ایرانی لذت ببرد. یک علامت وطن دوستی همین میدان های قهرمانی است. یک ایرانی در یک کشوری دیگر صدها کیلومتر را طی می کند تا تیم ورزشی کشورمان را تشویق کند این ایرانی شاید حتی ایران را ندیده باشد ولی خود را ایرانی می داند. در افتخارات ملی دیگر قومیت این تیم یا آن تیم یا این حزب یا آن حزب و یا مذهب نداریم.
وی در بخش پایانی اظهارات خود با تاکید بر این که “دولت تمام تلاش خود را برای کمک به ورزش انجام می دهد” خاطرنشان کرد: معتقدم کار را باید به صاحبان همان حوزه واگذار کرد. ما هرچه در حوزه خصوصی سازی قدم برداریم و کار را به مردم، فدراسیون ها، کمیته ها، مربیان و صاحب نظران واگذار کنیم موفق می شویم؛ زیرا صاحب نظرها بهتر از دولت عمل می کنند. نقش دولت فقط کمک به این حوزه است و دولت هر قدمی که لازم باشد برای کمک به حوزه ورزش برمی دارد.

همانطور که می گوییم در انتخابات هرچه رقابت بیشتر باشد بهتر است و سخت است که جامعه را به خاطر کاندیدای خاصی پای صندوق ببریم

رییس جمهور در ادامه با طرح این پرسش که “تفاوت سال ۹۴ با سال های پیش از آن چیست؟” گفت: سال ۹۴ غنی سازی اورانیوم در ایران قانونی شده است. اما سال های قبل از آن غنی سازی غیرقانونی بود. سال ۹۴ خرید و فروش مواد هسته ای آزاد شده است و ما توانستیم در این سال UF6 بفروشیم و کیک زرد بخریم. ما در سال ۹۴ آب سنگین فروختیم. قبل از سال ۹۴ هر کس به ما در زمینه هسته ای کمک می کرد خلاف قانون بین المللی بود اما امروز همه کشورهای دنیا باید به ما کمک کنند. قبل از سال ۹۴ روابط بانکی و بیمه ای ما با دنیا تعطیل بود و فروش نفت از یک حدی به بالاتر ممنوع بود. ما در پتروشیمی، خرید هواپیما، حمل و نقل ، ساخت اتوموبیل تحریم بودیم.
حال آنکه پس از توافق نامه پاریس و در آخرین ماه دولت هشتم، اعلام کرد : “غنی سازی اورانیوم را از سر می گیریم و توقف فعالیت های هسته ای اصفهان برای ما خسارات مالی و معنوی فراوانی به دنبال داشته است و باعث گردیده دانشمندان هسته ای ما فعالیت خود را متوقف کنند.” دولت وقت در مورد قطعنامه پیشنهادی سه کشور اروپایی نیز گفت : “اگر قطعنامه ای بخواهد ایران را از حق دستیابی به فناوری هسته ای محروم کند، معتبر نیست و ضمانت اجرایی ندارد و ایران مجبور به پذیرش آن نیست و با فک پلمب، فعالیت های UCF اصفهان تحت نظارت آژانس ادامه خواهد یافت. در ژانویه ۲۰۰۶ نیز مقامات ایران در حضور بازرسان آژانس بین المللی انرژی هسته ای، تأسیسات هسته ای نطنز را فک پلمب کردند، اما شورای امنیت بلافاصله در مارس ۲۰۰۶ به ایران یک ماه فرصت داد تا فعالیت های هسته ای خود را متوقف کند.”
اینک جای این سوال پیش می آید که آقای روحانی برچه اساسی غنی سازی قبل از سال ۹۴ را غیرقانونی خوانده است؟ و آیا چنین سخنانی ارسال خوراک اخباری جهت سوء استفاده رسانه های معاند نظام جمهوری اسلامی نیست؟!


منبع : ایسنا / ویکیپدیا

به اشتراک بگذارید

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS
  • Google Plus
  • Print
نظرات

نظر دادن