وقتی رزمنده حزب‌الله تروریست سوری را قانع می‌کند+فیلم
انتشار: 22 شهر ماه 1394 ساعت 22:06 دیدگاه ها: هيچ

به گزارش گلستان بلاگ،وب سایت «جنبش سایبری موعود» نوشت:

13940611000476_PhotoA

این روزها ویدئویی منتشر شده که گفت‌وگوی یکی از رزمندگان حزب‌الله لبنان با تعدادی از تروریست‌های تکفیری را نشان می‌دهد؛ گفت‌وگویی که موجب می‌شود فرد تکفیری خود را از معرکه دور کرده و تسلیم جریان مقاومت شود.

جنگ‌طلبی، دروغ‌گویی درباره مبارزه حزب‌الله با اسرائیل و …؛ اینها اتهاماتی است که جریان‌های ضدمقاومت در منطقه پس از ورود حزب‌الله به درگیری‌های سوریه به این حزب می‌زنند اما سیدحسن نصرالله و حزب‌الله بارها گفته‌اند که مبارزه با تکفیری‌ها بخشی از مبارزه با اسرائیل است.

البته سیدحسن نصرالله همین یکسال پیش بود که مبارزه فرهنگی با تکفیری‌ها را مهمتر از مبارزه جهادی با تکفیری‌ها دانست و با اشاره به جنگ امام علی(ع) با خوارج گفت: تفکری که بر ذهن مدیران جهان عرب و اسلام‌مان سایه انداخته است این است که مستقیما سراغ مسائل امنیتی، نظامی، ریشه‌کن کردن، جنگ و… برویم. نه، مسئولیت دیگری هم وجود دارد. واقعا مسئولیت شرعی، دینی، اخلاقی و بشری است. باید برای نجات این افراد تلاش جدی فکری، فرهنگی، عقیدتی، ایمانی و رسانه‌ای صورت بگیرد و گفت‌وگو شود. دین ما این را می‌گوید. دین ما به دنبال کشتن نیست، در پی نجات است؛ نجات مردمان در دنیا و آخرت. بسیاری از این‌ها بی‌چاره هستند. دنیا را از دست داده‌اند و ناگهان متوجه خواهند شد آخرت نیز از دستشان رفته است. در حالی که: «یَحْسَبُونَ أَنَّهُمْ یُحْسِنُونَ صُنْعًا- مى‌پندارند که کار نیک انجام مى‌دهند. (کهف/104)» به همین خاطر این‌ها از یتیمان هم بی‌چاره‌تر و یتیم‌ترند. مسئولیت بزرگ، نجات ایشان است.

وی افزوده بود: اگر می‌خواهیم از اسلام و امت‌مان در برابر این در برابر این چالش بزرگ و خطرناک دفاع و خطر را دور کنیم تلاشمان در مرحله اول باید فکری و فرهنگی باشد. آن هم در دو زمینه: اول ایمن‌سازی دیگر مسلمانان از این تفکر ویرانگر. این‌جا نوبت به علما، متفکران، اهالی سیاست، احزاب، مردان، زنان، پدران، مادران، رسانه‌ها و… می‌رسد. دوم تلاش برای نجات افراد قابل نجاتی که پیرو این تفکر تکفیری خوارجی مرگبار هستند که از دست دادن دنیا و آخرت را به همراه دارد. سپس مراحل بعد.

حال این روزها ویدئویی توسط شبکه اینترنتی نصرتی‌وی منتشر شده است که گفت‌وگوی یکی از رزمندگان حزب‌الله لبنان با تعدادی از تروریست‌های تکفیری را نشان می‌دهد؛ گفت‌وگویی که در جریان آتش‌بس در منطقه «الزبدانی» سوریه رخ داد و موجب شد فرد تکفیری خود را از معرکه دوره کرده و تسلیم جریان مقاومت شود.

شاید این رزمندگان مصداق حدیثی هستند که از امیرالمؤمنین(ع) نقل شده که می‌فرمایند: «حملوا بصائرهم علی اسیافهم» و شهید مطهری(ره) آن را چنین تبیین می‌کند: آنها بصیرت‌ها و درک‌ها و آگاهی‌های خود را روی شمشیرهای خودشان حمل می‌کردند، یعنی می‌خواستند با این شمشیرها به مردم آگاهی بدهند.

این فیلم را در زیر می‌توانید ببینید

 

دانلود

 

به اشتراک بگذارید

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS
  • Google Plus
  • Print
نظرات

نظر دادن