وعده های دولت یازدهم از حرف تا عمل
انتشار: 06 مرد ماه 1395 ساعت 11:05 دیدگاه ها: هيچ

به گزارش باشگاه وبلاگ نویسان ایرانی حرف تو به نقل از کانون وبلاگ نویسی حرف لر:

-13494

با اینکه به روزها و ماه های پایانی دولت نزدیک می شویم اما همچنان برخی از راستگویان دست از وعده های  خود بر نداشته و فرصت باقی مانده تا پایان عمر 4 ساله دولت را غنیمت شمرده و در سفرهای استانی خود تا می توانند وعده های پوچ و بی اساس می دهند.

در این 3 سال و چند ماه که از عمر دولت می گذرد مشاهده می‌شود که نه تنها دولت مشکلات کشور را برطرف نکرده بلکه باعث ایجاد مشکلات جدید در روند دیپلماسی و اداره دولت در روزهای پایانی شده است.

 

*بدبینی مردم به وعده ی جدید رئیس جمهور

روحانی بار دیگر از وعده ای تکراری سخن به زبان آورد و گفت وضعیت معیشتی مردم تا پایان سال 95 بهبود پیدا می کند، وعده های رئیس جمهور در ماه های پایانی دولت برای مردم باور کردنی نیست چرا که این بدبینی مردم ریشه در گذشته ی این وعده ها دارد که هیچکدام از وعده ها محقق نشده و این امر موجب بدبینی مردم نسبت به راستگویان شده است.

* آغاز خلف وعده های دولت از گزارش 100 روزه

از گزارش ۱۰۰ روزه دولت، خیلی از مسائل را می شد فهمید،وقتی رئیس جمهور ایران بیش از 30 دقیقه از وقت خود را برای تخریب و انتقاد از عملکرد دولت قبل گذاشت و در پاسخ به تحقق وعده ی حل مشکلات اقتصادی چاره ای جز تفره رفتن نداشت و این شروعی بر خلف وعده های دولت بی تدبیری و ناامیدی شد.

فارغ از وعده های کوتاه مدت، دولت در تحقق وعده های سیاسی،فرهنگی،اجتماعی و اقتصادی در بلند مدت هم تا به اینجا حرفی برای گفتن نداشته است که در ادامه به بخشی از آنها اشاره می کنیم.

*گشایش های دشمن شاد کن

سهم ما از آن همه گشایش و افتخار آفرینی و پیروزی های بزرگ و تحقق وعده های برجامی و پسابرجامی و صد روزه دولت چیزی جز گشایش چشم ها و دهان هایمان از سر تعجب با دیدن فیش های نجومی و پاداش های نجومی تر و قراردادهای کذایی هول هولی واپسین روزهای دولت نبود.

وقاحت برخی از مدیران که دریافت های نجومی از بیت المال داشته اند به حدی رسیده بود که خود را وام دار مردم و حقوق های نجومی را حق خود می دانستند و به جای ابراز شرمندگی، طلبکارانه و با چهره ی حق به جانب از این حرامخواری ها دفاع می کردند.در این میان دفاع و امضاء برخی از مقامات دولت اعتدال در پای این فیش های حقوقی مهر تاییدی شد بر بی اعتمادی و بدبینی هر چه بیشتر مردم به دولت.

بد عهدی<span class='highlight'> دولت تدبیر و امید</span>

*گشایش بانکی با امضای تفاهم نامه بانک ملی با FATF

از نخستین وعده های جناب رئیس جمهور مستقل شدن بانک مرکزی را به خاطر داریم،وعده ای که با توجه به بانک محور بودن اقتصاد کشور می توانست برخی از مشکلات را حل کند ولی نه تنها این اتفاق نیوفتاد بلکه توافق ننگین بانک مرکزی با سازمان بین المللی پولشویی قراردادی برای فروش کشور شد و از آنجایی که تمام اطلاعات نهادهای امنیتی ایران در سیستم بانکی است به نوعی می شود این توافق را واگذاری کل اطلاعات کشور به طرف امریکایی دانست که به صورت  محرمانه صورت گرفته است.

مگر غیر از این است که این تفاهم یکی از ابزارهای کنترل و تسلط امریکایی ها بر ایران در پسابرجام است و هیچ مزیتی برای ایران ندارد و مزیت آن به طرف آمریکایی می رسد که به طور کامل از اطلاعات محرمانه شهروندان ما مطلع می شود.پس چرا برخی دولتمردان از این توافق به عنوان یک گشایش و حل کننده مشکلات نظام بانکی یاد می کنند و همکاری با این نهاد را یک افتخار می نامند.

*مبارزه با فساد روحیه انقلابی می خواهد

به راستی سهم ما از صندوق توسعه ملی چقدر است که شعار «توسعه ملی جیب ایرانی» را به دنبال داشت، در حالی که باید صندوق توسعه ملی جیب مدیران نامگذاری می شد چرا که به جیب برخی آقازاده ها و مدیران توسعه داده بود نه جیب ما و بانک رفاه کارگرانی که تمام قد در خدمات دهی به کارگران اندیشید و دست آخر چندی پیش،روی تمام کارگران زحمت کش را با فیش نجومی مدیرعاملش سفید کرد.

مبارزه با این فسادها و دست درازی ها به بیت المال و سهم خواهی های غیر قانونی نیاز به روحیه انقلابی دارد، اقدام قابل توجه سپاه به عنوان ضابط قوه قضائیه در دستگیری برخی از این مفسدان اقتصادی قابل تحسین و ستایش است،امیدواریم این نوع اقدامات، خواب آسوده را از چشمان مفسدان بیت المال بگیرد و روز به روز شاهد ریشه کن کردن فساد و اشرافیگری در کشور باشیم.

برگزاری همایش و نشست های تخصصی و غیر تخصصی برخی مدیران دولتی دردی از فسادهای مالی دوا نخواهد کرد و تا زمانی که حمایت های مستقیم و غیر مستقیم برخی از مدیران از مفسدان اقتصادی صورت می گیرد مبارزه با فساد راه به جایی نخواهد برد،شخص رئیس جمهور ابتدا از یک قدمی خود شروع به مبارزه با مفاسد اقتصادی کند و بعد از محاکمه فریدون، به دنبال تحقق شعار کشوری بدون فساد باشد و سمینار و همایش برگزار کند، تا زمانی که این شخص محاکمه نشود نمی توان انتظار اقدام و عمل جدی در این زمینه از دولت داشت.

*100درصد وعده های سیاسی دولت عملی نشده است

با نگاهی گذرا بر عملکرد دولت در خصوص تحقق وعده ها درحوزه سیاست خارجی در می یابیم که 100 درصد این وعده ها عملی نشده است و گویی تمام وقت و هزینه ای که صرف سیاست خارجه و نشست هایی با خرج های میلیونی شده است پوچ و بی اساس بوده و هیچ نتیجه و موفقیتی برای ایران نداشته است.

رئیس جمهور برای کسب کرسی ریاست جمهوری شعارهای پر زرق و برق زیادی در حوزه سیاست خارجه داد که از جمله آنها می توان به لغو تحریم ها علیه ایران، جلوگیری از افزایش تحریم ها، اعتبار دادن به گذرنامه ایرانی، دفاع از حقوق هسته ای و تداوم هر چه بیشتر نیروگاه های هسته ای در کشور اشاره کرد که با کمی توجه در این موارد می بینیم هیچکدام از این وعده ها عملی نشده است.

– روز به روز بر تحریم ها علیه ایران افزوده می شود و هر بار به بهانه های مختلف سنگ اندازی های طرفین 5+1 مانع لغو تحریم های ایران می شود در صورتی که تنها کشوری که بر تمام تعهدات خود پاینده بوده است ایران است.

– قرار بر این بود دولت به گذرنامه های ایرانی اعتبار دهد،اما عدم مجوز برای ورود حمید ابوطالبی به نیویورک ، تجاوز به دو نوجوان ایرانی در فرودگاه جده، اخراج 64 دانشجوی ایرانی از نروژ، فاجعه منا و عدم صدور ویزا برای هیئت ایرانی چیزی غیر از این را نشان می داد،و می توان گفت دولت در تحقق این وعده هم ناکام مانده است.

بد عهدی<span class='highlight'> دولت تدبیر و امید</span>

–        دفاع از حقوق هسته ای یکی دیگر از وعده های جناب روحانی بود،تغییر کاربری نیروگاه های هسته ای،سانتریفیوژ ها دیگر نمی چرخند،اورانیوم های ذخیره شده نابود شدند،حق غنی سازی بالای 5/3 درصد وجود ندارد با این حال با گذشت بیش از 12 ماه از امضای توافق هسته‌ای و همچنین با گذشت 6 ماه از روز آغاز اجرای تعهدات 1+5 ذیل برجام، نه تحریم ها لغو شد و نه پول‌های بلوکه شده به کشور بازگشت بلکه آمریکا در اقدامی گستاخانه، 2میلیارد دلار از اموال ایران را غارت کرد و همچنان به دنبال بهانه جویی های جدید برای بدعهدی ها و افزودن بر تحریم های ایران است.

حال با این کارنامه ی درخشان،دولتمردان اصلا کم نیاورده و هر روز از دستاوردی جدید و گشایشی تازه در بهبود وضعیت معیشت مردم و اقتصاد کشور سخن می گویند.سوال این است که این چه دستاوردهایی است که فقط توسط خود این راستگویان قابل رویت است و ما جمگی کوریم!

انتهای پیام/

به اشتراک بگذارید

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS
  • Google Plus
  • Print
نظرات

نظر دادن