وظیفه ای بسیجی در مقابله با جنگ نرم
انتشار: 01 شهر ماه 1395 ساعت 16:06 دیدگاه ها: ۲ تا

به گزارش گلستان بلاگ، وبلاگ «افسران جوان جنگ نرم» نوشت:

nagshe basiji02

برای دانلود با کیفیت عالی اینجا کلیک کنید (دانلود کنید)

وبلاگ جنگ نرم :

وظیفه ای بسیجی در مقابله با جنگ نرم ،این عنوانی هست که برای این پست جدیدم گذاشته ام .و میخواهم در این مورد مطالب تاثیر گذار و دانستی های جنگ نرم و وظایف یک بسیجی در مقابله با این جنگ را شرح دهم.توصیه میکنم حتما تا آخر این مطلب را بخوانید

در ابتدا میرم سراغ یک استدلال و سخن بسیار زیبا از مقام معظم رهبری که در مورد بسیجی میفرمایند :

  بسیج تنها تا آن روز پیروز است که در یک دست بسیجی«قرآن» و در دست دیگرش«سلاح» باشد.۱۳۶۲/۰۹/۰۴

راز پیروزی مسلمین و وحشت و هراس دشمنان و معاندین از مسلمین در برافراختن پرچم قرآن است. بسیج باید مطیع مسجد، حامی مسجد، عامل به قرآن و حافظ قرآن باشد. ۱۳۶۲/۰۹/۰۴
  آنچه که برای همه‌ی ما، برای همه‌ی بسیجیان عزیز، برای جوانها در هر نقطه‌ای از این عرصه‌ی عظیم که مشغول کار هستند، باید به عنوان شاخص مطرح باشد، عبارت است از این سه عنصر: بصیرت، اخلاص، عمل بهنگام و به اندازه. این سه عنصر را همیشه با یکدیگر توأم کنید و در نظر داشته باشید.

حضور بسیجیان در مراحل مختلف انقلاب اسلامی و زنده نگه داشتن آرمان‌های انقلاب و شهدا تبلیغ این آرمان‌ها در سطح جامعه و ادارات و بدنه دولت و مجلس، رسانه‌ها، صدا و سیما و تشکیل حلقه‌های فکری در کنار هیأت‌های مذهبی برای مقابله با افکار دگر اندیش محافل روشنفکری و ارتباط صمیمی و مبتنی بر همان رفتار برادارانه دفاع مقدس و … سبب می‌شد که ارزش‌های دفاع مقدس و انقلاب اسلامی حفظ شود و در شرایطی سیاسی و اجتماعی جدید برای مقابله با تهاجم فرهنگی و نرم آمادگی لازم را داشته باشند؛ بنابراین در این دوران بزرگترین دستاورد بسیج و بسیجی میتواند مقابله با جنگ نرم و تهاجم فرهنگی که از شاخه های جنگ نرم میباشد باشد.

همسنگران عزیزم در جنگ نرم دشمن سنگر ای معنوی مان را هدف قرار داده .شما در جنگ نرم درست نمیتوانید دشمن را تشخیص دهید در جنگ نرم کمینگاه دشمن در همه جا میتواند باشد در خانه در دانشگاه در مدرسه حتی در محل کار و …

حال پرسش که پیش میاید این است که وظیفه من بسیجی در این جنگ نرم چی میتواند باشد ؟

بسیجی این نیست که یک لباس بپوشی و یا یک کارت فعال داشته باشی نه خیر بسیجی این نیست .بسیجی واقعی کسی هست که همیشه در میدان مقابله با دشمن باشد .جنگ تمام نشده  اگر روزی جنگی بود که باید در مقابل دشمن ایستاده گی میکردیم و از کشورمان از خاک و ناموسمان حفاظت میکریم و در این راه شهید می دادیم الان هم باید همین کار را با دقت بیشتر و سرسختی بیشتر این کار ارزشمند را ادامه دهیم .شهدا این کشور را به ما ها سپرده اند .شهدا یکی یکی رفتند و موقع رفتن سلاحشان  را به من و شما ها دادند .اگه یه روزی سلاح کلاشینکف و خمپاره و نارنجک و … بود الان سلاح های بسیار کشنده تر از این ها به میدان آمده ..یک بسیجی واقعی کسی هست که کار با این سلاح را یاد بگیرد و با این سلاحها نقشه های دشمن را به خودش برگرداند .

در میدان جنگ نرم گوشی موبایل یا لب تاب و کامپیوتر و… میتواند سلاج باشد و پیامک ها و پیام های تلگرامی و عکس و فیلم و … فشنگ .

بسیجی  هیج وقت بیکار نیست بسیجی واقعا هیچ وقت بیکار نمی نشیند .بسیجی گوش به فرمان امام خامنه ای در سایه امام زمان (عج) و با توکل بر خداوند متعال پا به این میدان میگذارد تا با فدا کردن جان خود نگذارد دشمن به سنگر های معنوی مان نفوذ کند.تا نگذارد دشمن فرهنگ و ارزش های یک کشور اسلامی را تهدید کند .هر بسیجی حتی میتواند با کوچک ترین امکانات در این میدان حضور فعال داشته باشد بسیجی اگه به اینترنت دسترس داشته باشد هیچ وقت سراغ کارهای بیهوده نمیرود بلکه سراغ کار فرهنگی میرود سراغ کار های های میرود که ارزشی باشد .

هر بسیجی واقعی باید یک هنر داشته باشد تا با آن هنر در جلوی دشمن ایستاده گی کند .اگه میتواند وبلاگ بسازد اگه میتواند سایت ،نرم افزار ،یا غیره … اگه گوشی دارد در شبکه های اجتماعی مقابله کند اگه گوشی ساده دارد با پیامک های ارزشی  و فرهنگی جلوی دشمن را بگیرید اگه چیزی یا هیچ امکاناتی ندارد اندیشه های بسیجی و  تهدیدات دشمن و خطرات جنگ نرم را به دوستانش بگوید .امر به معروف و نهی از منکر که یک از وظایف مهم یک بسیجی هست را انجام دهد .

یکی از اهداف دشمنان انقلاب اسلامی در جنگ نرم ایجاد فاصله بین رهبران انقلاب با مردم است. بسیج با تبیین به موقع فرمایشات رهبری معظم انقلاب می‌تواند برای مقابله با این توطئه وارد عمل شود؛ چراکه تنها راه شکست بن‌بست‌ها، توجه به فرمایشات ولایت فقیه به عنوان عامل وحدت‌بخش جامعه اسلامی است.

بسیجی همشه باید گوش به فرمان رهبر باشد همیشه سخنان رهبر را دنبال کند نکته ها را بنویسد و تذکراتی که آقا میگویید را یداشت کند و این سخنان را با هر امکاناتی که دارد انعکاس دهد. و به سخنان آقا عمل کند.

در جنگ نرم حرف ملاک نیست عمل ملاک هست .

مقام معظم رهبری فرموده اند که شما ها افسران جوان جنگ نرم هستید چرا گفته اند افسر چون افسر خود عمل میکند و منتظر دستور نیست خودش میدان را تشخیص میدهد خودش دشمن را شناسایی میکند ..

بسیجی نباید سنگر های معنوی را خالی بگذارد باید همیشه در مسجد حاضر باشد باید در نماز و امر به معروف و نهی از منکر و اخلاق نیکو و بصیرت و … پیشتاز باشد.

یادمان باشد امروز دشمن اهدافی بلند تر از تصرف یک کشور را در سر دارد دشمن میخواهد از ریشه یک کشور را تهی سست کند .یادمان باشد من و شما هرکدام وظیفه ای در این راه داریم و آن هم حرف زدن نیست بلکه عمل است باور کنید میشه گفت زنگ خطر زده شده نکند یه زمانی دیر بشود و من و شما ها در خواب باشیم یکی از وظایف اصلی و مهم بسیجی موقیع شناسی و زمان شناسی است .الان زمان ارزش ها و فرهنگ ها است دشمن میخواهد فرهنگ و ارزش های یک ملت را تهی کند میخواهد از ریشه فرهنگ یک کشور را قطع کند .من و شما میتوانیم نقشه های شوم دشمنان اسلام را به خودشان برگردانیم ما میتوانیم ….

برادر و خواهر عزیزم یک یا علی بگید از همین الان در میدان جنگ نرم حضور فعال داشته باشیم همه میتواند در این میدان یک گوشه ای از مشکلات را به دوش بکشد بسیجی دنبال پول و ثروت و شهرت نیست …بسیجی با گمنامی کارشو پیش میبره ..یادمان باشد که این کشور در دستمان امانت گذشته شده است یادمان باشد که این انقلاب  باید به قول جاویدالاثر حاج احمد متوسلیان باید پرچمش در افق به زمین کوبیده بشود ..

یک یاعلی بگو از همین الان شروع کن یک یا علی بگو از همین الان یک کار فرهنگی شروع کن تا انجا که میتوانی گمنام کار کن مطمئن باش در گمامی بیشتر موفقیت کسب میکنی .یا علی.

—————————————————————————————————————-

نویسنده مطالب و طراحی پوستر توسط : مدیر وبلاگ جنگ نرم  www.jnarm.blogfa.com

برای دانلود با کیفیت عالی اینجا کلیک کنید (دانلود کنید)

                                             

به اشتراک بگذارید

 • Facebook
 • Twitter
 • Delicious
 • LinkedIn
 • StumbleUpon
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Google Plus
 • Print
نظرات

2 نظر به "وظیفه ای بسیجی در مقابله با جنگ نرم"

 1. امیر رضا می‌گه:

  بسیار زیبا و تاثیر گذار بود .واقعا دستتان درد نکند .خداقوت

 2. سرباز رهبر می‌گه:

  واقعا متن بسیار زیبای بود .هم تاثیر گذار بود و هم خیلی قابل استفاده کردنی .پوستر هم خیلی عالی بود.خسته نباشید .اجرتان با شهدا

نظر دادن