واریز اولین سود سهام عدالت تا ۱۳ روز آینده+جزئیات واریز سود
انتشار: 19 شهر ماه 1396 ساعت 21:06 دیدگاه ها: هيچ

به گزارش گلستان بلاگ، وب سایت «پایگاه عدالت خواهان» نوشت:

سود سهام عدالت مربوط به سال مالی ۱۳۹۵ تا پایان شهریور ماه واریز می شود، مشمولان این طرح تنها تا پایان شهریور ماه فرصت دارند که موجودی حساب سهام عدالت خود را تا سقف یک میلیون تومان افزایش دهند.

54

به گزارش پایگاه عدالت خواهان”  در اسفند ماه سال گذشته حدود ۵۰ میلیون فردی که ثبت نامشان در سهام عدالت قطعی شده بود از طریق سایت  www.samanese.ir  به حساب سهام عدالت خود دسترسی پیدا کردند.

طبق اطلاعاتی که سازمان خصوصی سازی اعلام کرده و با توجه به مندرجاتی که در سامانه اطلاع رسانی سهام عدالت درج شده، این سازمان از ۶۰ شرکت سرمایه پذیر بابت سود ۱۰ سال گذشته این شرکت ها  به ازای هر نفر مشمول سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومان به حساب خزانه واریز کرده است.

آن طور که مسئولان سازمان خصوصی سازی اعلام کرده‌اند،  مشمولان سهام عدالت می‌توانند این مبلغ را تا سقف یک میلیون تومان پر کنند تا در زمان آزاد سازی سهام عدالت ارزش سهامشان حدود دو برابر این مبلغ باشد. نکته مهم این که مشمولان سهام عدالت تنها تا پایان شهریور ماه جاری فرصت دارند این اقساط را تا سقف یک میلیون تومان پر کنند.

سود سهام عدالت مربوط به انتهای سال مالی ۱۳۹۵ تا پایان شهریور ماه جاری به حساب مشمولان واریز خواهد شد. چندی پیش نیز سازمان خصوصی سازی برای واریز سود سهام عدالت از مشمولان این طرح خواست تا شماره شبای حساب خود را در سامانه سهام عدالت وارد کنند.

نکته  قابل توجه اینکه فرصت وارد کردن شماره شبا برای مشمولان سهام عدالت همچنان وجود دارد، ولی طبیعی است که تا زمانی که سازمان خصوصی سازی شماره شبایی از مشمولان سهام عدالت ندارد نمی تواند مبلغی را بابت سود سهام عدالت به حساب آن‌ها واریز کند

 

به گزارش پایگاه عدالت خواهان“سید جعفر سبحانی با اشاره به جزئیات واریز نخستین مرحله از سود نقدی دارندگان سهام عدالت پس از پایان فرصت 10 ساله تسویه اقساط گفت: سود مصوب مجامع شرکت‌های سرمایه‌پذیر سهام عدالت منهای سه شرکتی که باید مجامع عادی سالیانه آنها در مهرماه برگزار شود،‌ حدود 4 هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود.

مشاور رئیس سازمان خصوصی‌سازی ادامه داد: با توجه به سود نقدی 700 میلیاردی تومانی هلدینگ پتروشیمی خلیج‌فارس در سبد سهام عدالت، می‌توان امیدوار بود که با سود مصوب 3350 میلیارد تومانی فصل مجامع امسال، رقم مطالبات سهام عدالت از سود مصوب شرکت‌ها به حدود 4 هزار میلیارد تومان بالغ شود که باید تا پایان اسفندماه 96 از شرکت‌های سرمایه‌پذیر دریافت شود.

به گفته سبحانی برنامه افزایش سرمایه برخی شرکت‌ها و پذیرش ناگزیر آن و درعین‌حال مدت‌زمان لازم برای واریز سود نقدی بر اساس مدت 8 ماهه قانون تجارت، باعث می‌شود، تا میزان سود نقدی دریافتی از شرکت‌های سرمایه‌پذیر در سبد سهام عدالت در حال حاضر چندان با قطعیت همراه نباشد.

وی بابیان اینکه سازمان خصوصی‌سازی تلاش خواهد کرد، تا قبل از پایان شهریورماه امسال نسبت به واریز نخستین مرحله سود نقدی سهام عدالت به حساب مشمولان آن اقدام کند، گفت: در حال حاضر مبلغ 350 هزار تومان سود نقدی از سوی شرکت‌های سرمایه‌پذیر به حساب سهام عدالت واریز شده که در صورت واریز سود نقدی از سوی دو شرکت بورس در روز جاری این رقم به 400 میلیارد تومان خواهد رسید.

مشاور سازمان خصوصی‌سازی بابیان اینکه واریز سود نقدی سهام عدالت برای همه مشمولان این دارایی در نظر گرفته خواهد شد، گفت: با توجه به اینکه سود دریافتی از شرکت‌های سرمایه‌پذیر هم‌اکنون معادل 10 درصد از رقم سود مصوب موردانتظار از عملکرد سال مالی 95 شرکت‌های سرمایه‌پذیر است، انتظار می‌رود تا در مرحله اول توزیع سود با اولویت‌بندی مشمولان در پرداخت‌ها روبرو باشیم. بنابراین در مرحله اول توزیع سود، دو دهک پایین درآمدی شامل 8 میلیون نفر از مددجویان کمیته امداد امام(ره) و اشخاص تحت پوشش سازمان بهزیستی و همچنین آن دسته از مشمولانی که با تسویه الباقی اقساط خود تا مبلغ یک میلیون تومان اقدام کرده‌اند، می‌توانند در مرحله اول مشمول دریافت سود علی‌الحساب حدود 130 تا 150 هزار تومانی سهام عدالت در سال جاری باشند.

سبحانی ادامه داد: مبلغ سود علی‌الحساب 150 هزار تومانی سهام عدالت نیز طی چند مرحله (شهریورماه، دی‌ماه و اسفندماه) تا پایان سال جاری برای مشمولان صورت خواهد پذیرفت و مابقی مشمولان نیز به همین نسبت سود نقدی دریافت خواهند کرد.

به گفته وی تاکنون بیش از 31 میلیون ایرانی شماره شبای بانکی خود را وارد سامانه سهام عدالت کرده‌اند و این در حالی است که برای درج این شماره هیچ محدودیت زمانی وجود ندارد، اما برای تسویه الباقی اقساط سهام عدالت تنها تا 31 شهریورماه امسال فرصت باقی است.

 

صفحه ما در اینستا گرام https://www.instagram.com/golestanblog/

https://twitter.com/golestanblog آدرس توییتری ما

گروه تلگرامی گلستان بلاگ    https://t.me/joinchat/AAAAAECk6fQ17SlVhnADIA

به اشتراک بگذارید

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS
  • Google Plus
  • Print
نظرات

نظر دادن