هجوم فرهنگی با سلاح های نرم
انتشار: 08 شهر ماه 1395 ساعت 17:06 دیدگاه ها: هيچ

به گزارش گلستان بلاگ، وبلاگ «افسران جوان جنگ نرم» نوشت:

mogabele002

برای دانلود با کیفیت عالی اینجا کلیک کنید (دانلود کنید)

وبلاگ جنگ نرم  نوشت:

دشمن وقتی دید که با جنگ سخت نمی تواند حریف ایران شود به دنبال جنگی به اسم جنگ نرم رفت که هزینه اش نسبت به جنگ سخت کم تر اما مخرب تر هست .سلاح های جنگ سخت شاید بعد از چند سال دیگه از مد بی افتد یا خراب بشود  ولی در جنگ نرم اینطور نیست بلکه درست تاثیرات ابزار های جنگ نرم چندین سال میتواند باقی بماند.ابزارهای جنگ نرم همیشه رو به رشد و مدرن شدن میباشد .هر روز که  تعداد این سلاح های جنگ نرم بیشتر و بیشتر میشود .در جنگ نرم نمیشه دید که از کجا ضربه میخوری در این جنگ دشمن هدفش اینه که طرز فکر شما درست مثل طرز فکر خودش باشد .

در جنگ نرم دشمن کاملا به ارزش های یک کشور حمله میکند برای نابودی فرهنگ و اعتقادات یک مملکت از هر سلاحی که لازم باشد در این جنگ استفاده میکند از فیلم و اینترنت وگوشی موبایل و …برای رسیدن به اهداف خود استفاده میکند .

فیلم های درست میکند که کاملا با اعتقادات و ارزش های یک کشور همخوانی ندارد ولی برای این فیلم کلی سرمایه گذاری میکند بیشترین تاثیر گذاری را داشته باشد .

در این فیلم ها به تصویر کشیدن برهنگی و بی بند باری  و بی دینی از شاخص ترین این تاثیرات میتواند یاد کرد .

دشمنان اسلام و ایران اسلامی  شبانه روزی تلاش میکنند با برنامه های بزرگ  و با سرمایه گذاری های کلان تا موضوع بی بند و باری و بی حجابی  را در کشورمان عادی جلوه بدهد .

در جنگ نرم دشمن اعتقادات و ایمان و ذهن های مردم را مورد هدف قرار داده تا با از بین بردن اینها بتواند راحت تر یک کشور را تصرف کند و مال خودش کند .

دشمن برای رسیدن به اهدافش سعی میکند هرروز یک ابزار جدیدتر را به میدان بیاورد .از ابزار های جنگ نرم میشه : ماهوار ، فیلم و سریال ،کتاب،گوشی موبایل،کامپیوتر ،شبکه های اجتماعی،پوستر و کارکاتور و عکس،وهزاران مورد دیگر نام برد.

یکی از ابزار های که میواند برای فرهنگ یک کشور تاثیر بگذارد ماهواره هست .دشمن با سرمایه گذاری در این بخش میخواهد فرهگ غربی را جایگزین فرهنگ اسلامی بکند .شبکه های ماهواری در کشور های خودشان هزینه های زیادی دارد و مردم آن کشور برای دیدن شبکه های ماهواره ای هزینه پرداخت میکنند ولی برای کشور های مورد تهاجم همین شبکه ها بصورت کاملا رایگان در اختیار این کشور ها قرار میگیرد چرا؟

همنطور که در پست های قبلی هم در مورد جنگ های  آندلس نوشته بود گفتم دشمنان اسلام برای اینکه بتوانند سرزمین آندلس را از دست مسلمانان در بیاورند باغستان های از انگور و مشروبات وشراب و … را به صورت رایگان در اختیار این ها قرار دادند و بعد از مدتی که دیدن این ها سرگرم لذت و بی بند باری شده اند با یک حمله کل آندلس را از دست مسلمانان خارج کردند .دشمن همین سیاست را میخواهد امروز در کشور های اسلامی به خصوص ایران پیاده کند .بنا به فرموده مقام معظم رهبری که سیاست امروز سیاست آندسی کردن ایران است .

هر روز با یک فشار و جنگ روانی به جان کشورمان می افتند یک روزی حقوق بشر یک روز انرژی هسته ای روز دیگر انتخابات روز دیگر دخالت منطقه ای  ووو هزاران نمونه دیگر .

خوهران و برادران عزیز…

همان طور که در جنگ سخت ثابت کردیم دشمن هیچ غلطی نمی تواند بکند در جنگ نرم هم میتوانیم همین کار را بکنیم.اگه  هشت سال دفاع کردیم و جلوی چندین کشور ایستاده گی کردیم الان هم میتوانیم ایستاده گی کنیم و همین تهاجم نرم را به سر خودشان برگردانیم ولی هجومی که ما میخواهیم بر کشور های غربی بیاوریم بسیار پسندیده تر است از هجوم آنهاست. ما میخواهیم فرهنگ اسلامی را در کشور های غربی و شرقی پیاده کنیم حرف ما پیام حق هست..دشمن چون این موضوع را درک کرده که فرهنگ اسلامی کاملا با افکار آن ها میتواند سازگار باشد و منطقی هست و میداند که مردم کشور های اروپایی اگر واقعا در مورد فرهنگ اسلامی بدانند همه جذب میشوند برای همین با روحیه استکباریشان سازگار نیست .دولتمردان غربی بخوبی این موضوع را درک کرده اند که اسلام یعنی صلح  یعنی برادری و تسلیم شدن در برابر دستورات خداوند متعال .اما این کشور ها چون فرهنگ استکباری و زور گویی را در خودشان نمیخواهند از بین ببرند برای همین نمیخواهند که اسلام گسترش یابد نمی خواهند که اسلام را کل دنیا بشناسد .

الان همین سلاح های که دشمن در جنگ نرم استفاده میکند دردست تمام مردم قرار دارد دو راه برای استفاده از این سلاح ها وجود دارد یا اینکه  شیفته این سلاح ها باشیم  و  هیچ کاری در برابر این نفوذ نرم نکنیم یا اینکه با همین سلاح ها نقشه های دشمنان را به سر خودشان بریزیم .باور کنید با همین سلاح ها هم میشه فرهنگ اسلامی را در کل دنیا گسترش داد باور کنید با همین سلاح ها میشه  کل مردم کشورمان را از خطرات پیش رو آگاه کرد .

با این ابزار ها هم میشه درست استفاده کرد و مورد هدف دشمن قرار نگرفت .

ما باید فرهنگ استفاده از این ابزار ها را یاد بگیریم .موضوعی که امروز بیشتر مشاهده میشود شبکه های اجتماعی هست .در شبکه های اجتماعی چی میشه وقتی یک عکس یا فیلم ضد اخلاقی دیدیم یک تذکری در کامنت آن پست قرار بدیم و تذکر بدیم و فریضه امر به معروف و نهی از منکر را بجا بیاوریم .

دشمن در جنگ نرم افراد تاثیر گذار یک ملت را مورد هدف قرار میدهد از هنرمندان و بازیگران و ….

هنرمندان و بازیگران در این جنگ  نقش مهمی دارند و هم چنین تاثیر گذار .اگر هنرمندی در شبکه های اجتماعی خود عکس های بی حجاب  و یا عکس همسرش را که حجاب خوبی ندارد در پست های خودش میگذارد آنوقت مردم چی فکر میکنند.

هنرمندان و بازیگران عزیز کشورمان اگر در پست های خودشان یک عکس چادر یا بحث هجوم فرهنگی و نرم را در پست هایشان منتشر کنند خیلی میتوانند مردم را از این موضوع آگاه کنند ولی متاسفانه دشمن در داخل کشور باند های به وجود آورده که  وقتی هم که یک هنرمندی این کار را میکند او را تخریب میکنند ولی چه اشکالی داره بزارید تخریب کنند مهم این هست که وظیفه ات را در این اوضاع حساس فرهنگی بخوبی انجام دادی ..

در شبکه های اجتماعی و حتی در رسانه ملی هزاران چالش و یا کمپین را تبلغ میکنند و از بازیگران و مردم میخواهند از این کمپین ها حمایت کنند ولی چرا تا الان کمپینی یا چالشی به اسم حجاب و فرهنگ اسلامی به وجود نیامده؟

چرا در برنامه های پر بیننده ای مثل خندوانه و دورهمی و … یکبار کمپینی به اسم حجاب اسلامی به وجود نمی آید و از هنرمندان و بازیگران دعوت نمیکنند تا از این کمپین حمایت کنند؟

یک پیشنهاد فرهنگی برای صدا وسیما :

من به شخص یک وبلاگ نویس از مسئولان رسانه ملی تقاضا میکنم برای یکبار هم شده در برنامه های پربازید یک کمپینی یه اسم حجاب ایجاد کنند و از هنرمندانی که دعوت میکنند از آن ها بخواهند یک عکس با چادر بگیرند و در این کمپین منتشر کنند از هنرمندانی دعوت کنند که موضوع حجاب را کمتر رعایت میکنند …و هدیه برنامه هم یک چادر به همراه یک جلد قرآن کریم و یک کتاب با موضوع حجاب باشه …

در کشور ما سالانه میلیارد ها بودجه صرف فرهنگ میشه ولی این بودجه ها کجا میرود به صراحت میشه گفت که نیم درصد این بودجه صرف موضوعاتی صرف میشه که کمترین تاثیر را در فرهنگ یک کشور دارد چه اشکالی داره یکبار هم تمام سازمان ها و نهاد ها چند درصد از بودجه خودشان را صرف کار فرهنگی ماندگار کنند.یک دفعه هم  شده این پیشنهادی را که گفتم انجام بدهند مطمئن باشید تاثیرش از هزاران کتاب و فیلم و … میتواند بیشتر باشد .

صدا و سیمای ما در جنگ نرم نقش بزرگی را دارد ولی بعضی مسئولین صدا سیما بیشترشان در خواب هستن یا خودشان را به خواب زده اند چرا در این اوضاع حساس فرهنگی یک برنامه  جالب با موضوع حجاب و عفاف پخش نشده چرا؟ در این جنگ باید ایده های بزرگی در سر داشته باشی .رسانه ما بجای اینکه یک پیامی را به مردم گوش زد کنند برنامه و فیلم هایشان به سوی مشکلات روزمره مردم سرگرم شده .از یک مهمون چند بار دعوت میکنند از این برنامه به اون برنامه  و سوالات تکراری از مهمون که هیچ فایده ای هم برای مخاطب نداره به مردم چه ربطی دارد که سن این شخص چقدر هست به مردم چه ربطی دارد که فلانی چه غذای را دوست دارد …بجای سوالات تکرار آیا وقت آن نرسیده که از مهمون بپرسی تا حالا با چادر عکس گرفته ای بهشون بگیم ما یک کمپینی به اسم حجاب ایجاد کرده ایم که مردم دوست دارند توی بازیگر از این کمپین حمایت کنید کمپین ما حجاب هست .چند مورد سوال از چادر و حجاب ازشون بپرسم نظرشون در مورد هجوم فرهنگی و نرم پرسیده بشود .

همه مسئولین محترم موضوع تهاجم فرهنگی را میدانند ولی تا حالا هیچ کار بزرگی در این مورد نکرده اند در کشور های دیگر بیشترین بودجه صرف فرهنگ و رسانه و اختراعات  تصویب میشه ولی در کشور ما بیشترین بودجه ها صرف تشریفات میشود .واقعا چرا ؟ در بودجه سال 95 بود که بودجه رسانه ملی فقط چند درصد افزایش یافت ولی بودجه بعضی سازمان ها  و نهاد ها رشد چشمگیری داشت … واقعا چرا؟

                                     امیدوارم که مسئولین محترم در مورد پیشنهادم یکم فکر کنند …

—————————————————————————————————-

نویسنده مطالب و طراحی پوستر توسط : مدیر وبلاگ جنگ نرم  www.jnarm.blogfa.com

برای دانلود با کیفیت عالی اینجا کلیک کنید (دانلود کنید)

                                             

به اشتراک بگذارید

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS
  • Google Plus
  • Print
نظرات

نظر دادن