نفوذ در آموزش و پرورش
انتشار: 11 آذر ماه 1395 ساعت 11:09 دیدگاه ها: هيچ

به گزارش گلستان بلاگ،وبلاگ «انتظار» نوشت:

آموزش و پرورش، تشکیلاتی با اهداف مقدس است که می تواند آینده ی کشور را بسازد یا ویران کند.

نفوذ در آموزش و پرورش

سپردن فرزندانمان به عنوان امانت به آموزش و پرورش، ضرورت پاکی و پاکیزگی این مجموعه از هر نوع آلودگی به ویژه اعتقادی، اخلاقی و سیاسی را ایجاب می کند.

بگذریم از آلودگی های اقتصادی که تنها یک قلم آن می تواند منجر شود به اختلاسی به اندازه ی یک 8 و 12 صفر! عددی که بسیاری از دانش آموزان نمی دانند آن را چگونه باید بخوانند! اتفاق خاصی هم رخ نمی دهد! اما مدیر هنرستانی در منطقه ی 18 تهران، دانش آموزی را به علت عدم تمکن مالی در پرداخت شهریه و هزینه ی 18 هزار تومانی کتب درسی، سیلی می زند و با استناد به دستورالعمل وزیر جدید آموزش و پرورش از مدرسه اخراج می کند!

این که با تغییر دولت، اهداف وزارت آموزش و پرورش نه همسو با اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی، بلکه همسو با منافع حزب سیاسی حاکم دستخوش تغییرات گسترده شود و مهره چینی های حزبی و جناحی تا پایین ترین سطح مدیریتی آن به صورت اتوبوسی و قطاری صورت پذیرد، نهایت بی اخلاقی، خیانت به تربیت یک نسل معصوم و پاک و سوء استفاده و به بازی گرفتن جوانان آینده در قبال رسیدن به مطامع زودگذر حزبی است! حزبی که ممکن است پس از چند سال نامی از آن باقی نماند، ولی تأثیرات سوء مدیریت و عملکرد آن تا سال ها در یک نسل مشاهده شود و این همان نفوذی است که رهبر معظم انقلاب، دائماً خطر آن را گوشزد می فرمایند.

متأسفانه این اتفاق نامیمون در سال های اخیر به طرز چشمگیری در این وزارت افزایش یافته، به طوری که دیگر نیاز چندانی به اسناد و اطلاعات سری و محرمانه برای آگاهی عموم مردم از این آلودگی ها نیست!

واقعیت این است که پروژه ی نفوذ در دولت وقت و در دایره ی مربوط به این بحث، در آموزش و پرورش نتیجه داده است؛ وقتی مدیران می گویند به ما سفارش شده در مراسم 13 آبان شعار مرگ بر آمریکا سر داده نشود و پرچم آمریکا آتش زده نشود!

پروژه ی نفوذ نتیجه داده؛ وقتی خانم معلمی خطاب به دانش آموزان می گوید: خاک برسرتان! چرا مرگ بر آمریکا می‌گویید؟! دیواری کوتاه‌تر از دیوار آمریکا پیدا نکردید؟! مگر آمریکا به شما چه کار کرده است؟!

نفوذ اثر گذاشته؛ وقتی از آموزش و پرورش توسط نهادهای فرهنگی و بصیرتی درخواست می شود به طور رایگان برای دانش آموزان کلاس برگزار شود و آن ها ابراز می کنند که نمی شود آن ها را یک ساعت از درس عقب بیندازند! ولی به ادارات شهرستان ها سهمیه می دهند برای آوردن اجباری دانش آموزان به استقبال رئیس جمهور در سفرهای استانی و در مراسم استقبال حضور و غیاب انجام می شود! و علاوه بر تحمیل هزینه، یک روز درسی آن ها تعطیل می شود!

نفوذ اتفاق افتاده؛ وقتی مطالب درسی متعددی که مورد غضب دشمنان انقلاب اسلامی و البته طرف های توافق دولت محترم ماست، با هزار و یک بهانه و آسمان ریسمان حذف و تاریخ انقلاب و روحیه ی انقلابی گری و مبارزه با استکبار به دست فراموشی سپرده می شود!

آلودگی سیاسی به این وزارت مقدس تسری داده شده؛ وقتی به اجبار برای دانش آموزان معصوم و بی خبر از بازی های ناپاک سیاسی، زنگ جشن برجام گذاشته می شود و نتیجه ی پرسش مهر رئیس دولت، به بازی گرفتن ذهن ها و دل های فرزندان بی گناه ماست!

و این وزارت دستمایه ی بازی های سیاسی قرار گرفته؛ وقتی در عالی ترین سطح آن، تغییر وزیر نه به دلایل صادقانه، که با اهداف تبلیغاتی و سیاسی صورت می پذیرد!

دیگر شاهکارهای اخلاقی مثل تنبیهی که دانش آموز را راهی بیمارستان می کند بماند برای وقتی دیگر! همچنین دسته گل های فرهنگی مثل آوازه خوانی خانم معلم قزوینی در جلسه ی معاونین و مربیان مرد و زن در اداره ی آموزش و پرورش آبیک به منظور آموزش سرود! سرودی که باید پیام رسان فرهنگی باشد، نه تهاجم فرهنگی!

 

به اشتراک بگذارید

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS
  • Google Plus
  • Print
نظرات

نظر دادن