نشانه‎های پایان دنیا،وقتی بوش خود را «یدالله» معرفی می‎کند!
انتشار: 27 دی ماه 1394 ساعت 12:10 دیدگاه ها: هيچ

به گزارش گلستان بلاگ،وبلاگ «آریان بلاگفا» نوشت:

نشانه‎های پایان دنیا shia muslim

این شماره از مقاله پیش رو، به عنوان مقدمه‎ای از مجموعه مقالات پژوهشی پیرامون نشانه‎های پایان دنیا از منظر علمای یهود و مسیحیت است.

زندگی در قرن اخیر در شگفت‎انگیزترین و خطرناک‎ترین دوران‎ها و زمان‎های اعصار، قرار دارد که  با بالا رفتن تب آخرالزمانی خصوصاً میان مسیحیان و غربیان و دیدن جنگ‎های ویران کننده‎ای که همه زمین را به خون آلوده کرده‎است، اضطرار و پریشانی فزاینده‎ای را میان مردم به‎وجود آورده و درد و مصیبتی جهانی، تمامی مردم را مبتلا ساخته‎است.
آنچه در ابتدای امر به نظر می‎آید این است که هیچ کدام ازمردان به ظاهر قدرتمند در دنیا نتوانسته‎اند درمانی جسته و حتی در لابه‎لای تمامی کتاب‎ها و نظریات آن‎ها کورسویی از امید یافت نشده‎است و کسی نتوانسته‎است شعله‎ای از این آتش بکاهد و امیدی را در قلب‎ ناامیدی روشن کند؛ غافل از این‎که همین مردان به اصطلاح صاحب قدرت هستند با سردادن شعارهای آخرالزمانی و اتخاذ سیاست‎های منفعت طلبانه،  مسببان اصلی  تمامی این جنگ‎ها و خونریزی‎ها می‎باشند.
در این میان مردم جهان خسته از بیدادها، مدینه فاضله‎ای را جویا هستند که در آن به آرامش برسند؛ از این رو  هرکس بتواند نور رسیدن به این اتوپیا را در دل‎ها شعله‎ور کند، قلب‎ها را به خود و عقیده‎اش متمایل ساخته‎است.
حال با کنار هم قرار دادن مطالب فوق این سوالات مطرح می‎شود که
–  آیا تمایل انسان‎ها به پذیرش موعود امری حتمی نمی‎باشد؟
– آیا همه این وقایع کافی نیست که دنیا را به هر نحوی آماده این واقعه کنند؟
– آیا حضور این شرایط سخت، بشر را برای دانستن مختصات پایان دنیا حریص نمی‎کند؟
تمام سوالات فوق، و پرسش‎ها و علامات سوال دیگری که امروزه با مختصات و ادبیات متفاوت ذهن جویندگان حق را به خود مشغول می‎سازد، ما را بر آن داشت که به واکاوی نظرات کشیشان و به تبع آن‎ها سیاستمداران از پیشگویی‎های کتاب مقدس پیرامون مقدمه‎سازی ظهور مسیح بپردازیم.
باید گفت، آنچه زمینه تمامی این پیشگویی‎ها را فراهم می‎آورد، سخنان صریح پیامبران مخصوصا حضرت عیسی (علیه السلام) در کتاب مقدس پیرامون آن‎چه در پایان دنیا اتفاق می‎افتد، می‎باشد که شاید بتوان آیه 24 از باب 3 انجیل متی را،  آغازی از بخش مهمی از این پیش‎گویی‎ها به نقل از حضرت مسیح (علیه السلام) دانست:
«و همان‎طور که عیسی بر فراز کوه زیتون نشست، حواریون به سوی او آمدند گفتند که به ما بگو نشانه‎های آمدن تو و پایان دنیا چه خواهد بود؟»
در این فراز از انجیل حضرت مسیح (علیه السلام) در قالب سخنان رمزگونه بشر را از وقوع حوادث آینده با خبر ساخته‎ که به جرأت می‎توان گفت این سخنان زمینه‎ساز این مهم گردید که  در اعصار مختلف، حاکمان دنیا و پیروان مذهب مسیح، خواستار رمزگشایی از این پیشگویی‎ها بوده و سعی بر آن داشتند که این سخنان را مطابق وقایع زمانه خود  تحلیل کنند.
از این روست که هراز گاهی، پایان دنیا در تاریخی مشخص را پیشگویی می‎کنند  و از این طریق سعی دارند ذهن مخاطب را آماده پذیرش سیاست‎های آخرالزمانی خود کنند.
نکته‎ای که ذکر آن ضروری است این می‎باشد که امروزه بیش از همیشه، بیشمار تحلیل از کتاب مقدس ارائه می‎شود که قلب و روح میلیون‎ها انسان تحت تاثیر خود قرار داده‎است.
حال این پرسش مطرح می‎گردد که آیا تمام این بررسی ها منطبق بر کتاب مقدس می باشد؟ آیا تطابق رویدادها با این پیشگویی ها همیشه درست و بی‏نقص بوده‎است؟ آیا می‎شود نگاه دیگری به این قسم پیش‎گویی‎ها کرد؟ و مهم‎تر از همه تفسیر به رأی این پیشگویی‎ها بر مدار منافع سیاسی و مالی عده‎ای می‎چرخد؟
سلسله مقالات پیش رو با موضوع «نشانه‎های پایان دنیا» در نظر دارد  به بررسی دیدگاه‎های موجود در کتاب مقدس، از منظر کشیشان انجیلی و علمای یهود، پیرامون پایان دنیا و نشانه‎های مبتنی بر این پیشگویی‎ها پرداخته و تا حد امکان به سیاست‎های اتخاذ شده از سوی متفکرین، استراتژیست‎ها و سیاستمداران غرب برای  آماده سازی افکار عمومی جهان جهت پذیرش سیاست‎هایی که آن‎ها به عنوان نشانه‎های آخرالزمان ارائه می‎دهند بپردازد.

وقتی بوش خود را «یدالله» معرفی می‎کند!/«هنگامی که به پیامبران گذشته درعهد قدیم و نشانه‎هایی که نبرد آرماگدون را پیشگویی می‎کند، باز می‎گردم از خود می‎پرسم ممکن است نسل ما شاهد وقوق این نبرد باشد؟ باور کنید این پیشگویی‎ها منطبق بر دوره‎هایی است که ما در کانون آن به سر می‎بریم» این سخنان «رونالد ریگان» (Ronald Reagan ) در جمع کمیته روابط عمومی آمریکا و اسرائیل در سال 1983 می باشد. وی در جایی می‎گوید من از خدا می‎خواهم به من توفیق بدهد شلیک موشک هسته‎ای را فشار دهم تا جنگ آرماگدون آغاز شود.

قبل از ریگان،  «جیمی کارتر»(  Jimmy Carter)  در مارس 1979 از اسرائیل بازدید کرد و در نطقی که در کنیست اسرائیلی ایراد کرد گفت رابطه ما با مردم اسرائیل فراتر از یک رابطه ویژه است مسئله هم‎سرنوشی و هم‎پیمانی و نفوذ فرهنگ دینی یهودیت است. ما چیزی شبیه وحدت اخلاقی احکام و فرهنگ با شما یهودیان داریم.”
«جورج بوش» (George Walker Bush) بعد از حادثه 11 سپتامبر اعلام کرد ما می‎خواهیم اراده خدا را محقق کنیم و نیروهای اهریمنی و کشورهایی که محور شرارت هستند را نابود کنیم.
بوش در یکی از سخنرانی‎های خود مسئله «یدالله» را مطرح می‎کند و خود را زمینه‎ساز ظهور معرفی می‎کند . بوش معتقد بود از برگزیدگان خدا می‎باشد و در پی محقق ساختن اراده خدا در عرصه زمین است.
این تفکرات متاثر از ادبیات کتاب مقدس و از پیشگویی های آن است.
شگفت‎انگیزترین قسمت این محقق ساختن اراده خدا، استفاده از جدیدترین روش‎ها و قابلیت‎های تبلیغاتی، آخرین آموزه‎های مبلغان کلیسای پروتستان توسط زبده‎ترین و شیک‎پوش‎ترین کشیشان البته بدون «زنار و ردا» با بیانی شیوا و با نقل قول کتاب مقدس از ظهور دوباره مسیح و محبت او و شفای بیماران سخن می‎گویند و هزاران انسان را در یک زمان به گریه می‎آورند. آنها با مژده قریب‎الوقوع بودن ظهور و دعاهای گرم دسته جمعی برای واقع شدن آرماگدون و کشته شدن موجودات شرور به دست سپاهیان خیر، تبلیغات گسترده‎ای را مدیریت می‎کنند.
جالب است بدانید اخبار تحلیل این پیش‎گویی‎ها از 1550 شبکه رادیویی و تلویزیونی ارائه می‎شود و 80 هزار کشیش، سخنران و مبلغ و 200 موسسه و کالج علمی و 100 هزار دانشجوی پروتستان در زمینه آخرالزمان به فعالیت شبانه‎روزی مشغولند.
به آمار جالب توجه دیگری که دال بر آن است که مردم زیادی مخاطب این برنامه ها هستند دقت کنید:
روزانه 610 هزار خانوار از طریق 160 مرکز، برنامه تلویزیون «جری فال ول» را تعقیب می‎کنند یا این که در سال 1999 روزنامه نیویورک تامیز تصویر «لوییس پالاو» را در صفحه اول خود به عنوان یک پدیده اجتماعی چاپ کرد وی در 67 کشور جهان برای 12 میلیون نفر سخنرانی کرده است. (1)
این دست مبلغان از سالهای 80 میلادی وقوع حادثه ای بزرگ در سرزمین شام که به نبرد هسته‎ای خواهد انجامید را مطرح کردند. طرح عنوان‎شده این گونه بود که لشگری از دشمنان مسیح از عراق حرکت می‎کنند و پس از گذشتن از رود فرات به سوی قدس رهسپار می‎شوند ولی نیروهای مومن مسیحی راه این لشکر را سد کرده‎ و همگی در آرماگدون با یکدیگر برخورد خواهندکرد. آنان معتقدند که برای تعجیل در ظهور مسیح، مسیحیان باید کشور بابل(عراق کنونی) را نابود کنند و رودخانه فرات باید کاملا خشک شود.
در سرزمین بابل جنگی آغاز می‎شود و پادشاه بابل از تخت سرنگون و سرزمین آزاد می شود.
همه به دنبال تحلیل این آیه و منتظر به وجود آمدن این رویداد در منطقه بابل هستند. تحلیل این آیه در بین اعضای اجلاس مسیحیت صهیونیسیتی به نتایج زیر انجامید:
جزئیات این جنگ در نشست سالیانه 2002 در کانادا مورد بررسی قرارگرفت. در این جلسه پیشگویی‎های تورات مطرح شد و افراد سعی کردند در ایجاد و برقراری تطابق بین حوادث جاری پیشگویی‎ها نظر دهند. جنگ آمریکا علیه عراق در واقع نتیجه این نشست‎ها و تعبیر این پیشگویی‎ها بوده است.

 

وقتی ملخ‌های مکاشفات یوحنا به هلی کوپترهای اسرائیلی تعبیر می‌شوند!

در شماره گذشته از مجموعه مقالات نشانه‎های پایان دنیا، به چگونگی فعالیت سیاسمتداران غربی مخصوصا رؤسای جمهوری ایالات متحده آمریکا پیرامون سناریونویسی آخرالزمان مورد نظر صهیونیسمبین الملل اشاره کردیم. همچنین به گوشه‎ای از اقدامات امپراتوری رسانه‎ای غرب برای همراه‎ساختن افکار عمومی جهان با تفکرات آخرالزمانی مسیحیت تحریف شده پرداختیم. در این شماره در نظر داریم به صورت خاص، به بحث نبرد نهایی جهان یعنی همان آرماگدون بپردازیم.

در اکتبر 1985بررسی از سوی «موسسه تلسن» به منتشر شد که نشان می‎داد 61 میلیون آمریکایی در انتظار واقعه آرماگدون نشسته‎اند.
در سال 1984، 39 درصد مردم آمریکا معتقد بودند که زمین با آتش از بین خواهد رفت و درست بعد از 13 سال در سال 1998 هفته نامه تایمز عنوان کرد بیش از 51 درصد مردم امریکا معتقدند حادثه‎ای بشری، تمدن بشری را در قرن اخیر از بین خواهد برد.
خانم «گریس هالسل» (Grace Halsell) در کتاب پیشگویی‎ها و سیاست ضمن انتقال تجربیات کاری خود در کاخ سفید می‎گوید «هربار که اعضای شورای امنیت ملی جهت تصمیم‎گیری راجع به خاومیانه دور هم جمع می‎شوند نماینده کلیسای انجیلی جهت تطبیق تصمیمات با اعتقادات بر پیشگویی‎های تورات و تفاسیر جدیدی که این کلیسا وضع کرده است دعوت می شود.»
«هال لیندسی» در «کتاب فرجام کره بزرگ زمین»، زمینه های وقوع آرماگدون را این گونه ترسیم می‎کند:
1. تشکیل اسرائیل بزرگ
2. بازگشت قوم یهود از نقاط پراکنده به سرزمین موعود
3. بازسازی هیکل سلیمان
4. هجوم تعداد زیادی از کفار به اسرائیل
5. ظهور دیکتاتوری سخت تر از هیتلر و استالین
6. پذیرش سیطره این دیکتاتور
7. گرایش 144 هزار یهودی به مسیحیت انگلیسی
8. وقوع جنگ هسته ای در آرماگدون
9. نجات یافتن کسانی که به میلاد دوباره مسیح معتقدند
10. وقوع همه موارد به چشم بر هم زدنی
11. فرود مسیح بعد از هفت روز به زمین در حالی که ایمان آورندگان به او اطرافش جمع شده اند.
12. حکومت مسیح بر جهان به مدت هزار سال، با صلح و عدالت تا برپایی قیامت
در مجله نیویورک تایمز در ماه مارس 1981 به نقل از کشیش «جری فال ول» نوشت که «ریگان» به او گفته بود:
«جری من ایمان درام که ما با سرعتی زیاد به سوی آرماگدون می رویم؛ نظر شما در مورد این تطبیق چیست؟»
این نشان می‎دهد رؤسای جمهور آمریکا، در اتخاذ سیاست‎های داخلی و بین‎المللی خود، همواره گوشه چشمی به نبرد نهایی آرماگدون داشته‎اند و حتی آن را به دغدغه اصلی خود، بدل کرده بودند.
کشیش هال لیندسی، راجع به رؤیاهای وارده در سفر یوحنا می‎گوید که یوحنا در رؤیا ملخی دید که دمی شبیه عقربها داشت و تعبیرش آن است که: « آنها هلی کوپترهای کبرایی هستند که از عقب شان گاز اعصاب منتشر می کنند.»!! و این همان بالگردهایی است که ارتش اسرائیل آن‎ها را در بمباران شهرها و اردوگاههای کرانه ی باختری، به خصوص اردوگاه جنین به کار گرفت.
لیندسی در کتاب معروف خود به نام فرجام کره بزرگ زمین می گوید:
«پس از آنکه قوم یهود، یک ملت گردید، شمارش معکوس برای آغاز علایمی که در پیشگوییهای مذهبی آمده است (تشکیل اسرائیل به طور مستقل یا به عنوان یک نشانه، سپس اشغال قدس و از نشانه‎های مورد انتظار، ساخت هیکل سلیمان) آغاز می‎شود. بر مبنای این پیشگویی‎ها، تمام جهان، پیرامون خاورمیانه، به ویژه حول اسرائیل، تمرکز خواهد یافت. تمام ملل از آنچه در آنجا اتفاق می افتد، مضطرب خواهند شد. اکنون ما به مقدار توان خود می‎توانیم ببینیم که این مسئله چگونه شکل می‎گیرد و جایگاه صحیح خود را کاملاً در پیشگویی‎ها باز می‎یابد. آن چنان که حوادث و پیشامدها، جای خود را در روزنامه ها می‎گیرد.
کتاب های بسیار مشهوری نیز در مورد آرماگدون به رشته تحریر در آمد از جمله کتاب روایات نوشته «جان گریشام»( John Ray Grisham) که بیش از هر کتاب دیگری به فروش رسید.
کتاب «ستاره بزرگ در حال اوفول زمین» 25 میلیون نسخه از آن به فروش رفت در پایان دهه های نود «تام های» 4 کتاب به رشته تحریر در آورد موضوع نشو و نمای مذهبی مسیحیان دوباره زاده شده و 3 هزار نسخه فروخته که در روزنامه «ناشران هفتگی» نوشته شد که این کتاب در میان لائیک ها هم جا باز کرده است. (1)

به اشتراک بگذارید

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS
  • Google Plus
  • Print
نظرات

نظر دادن