من یک روستایی هستم
انتشار: 17 مرد ماه 1394 ساعت 17:05 دیدگاه ها: هيچ

به گزارش گلستان بلاگ،وب سایت «ساجد نیوز» نوشت:

به گزارش ساجدنیوز،در یکی از مصاحبه‌های اخیر هاشمی که با واکنش شدیدی از سوی مردم در شبکه های اجتماعی رو به رو شد ، هاشمی درباره بعضی از انقلابیون فعلی با زبان عصبانیت از موضوعات دیگر، می‌گوید: «بعضی‌ها هم اصلاً آن موقع‌ها نبودند و در کوچه‌های روستاهایشان می‌گشتند، ولی الآن آمده‌اند و انقلابی شده‌اند.» در سؤال و جوابی که این نشریه با هاشمی رفسنجانی داشته، این‌گونه آمده است:

«اخیراً برخی گفتند که عده‌ای به دنبال آن هستند تا امام را آن‌گونه که می‌خواهند نشان دهند و این روزها کنایه‌های متعددی در مورد خاطرات شما از امام از سوی آقای مصباح و جریان منتسب به ایشان ادامه دارد. واکنش شما دراین‌باره چیست؟

اگر بناست کسانی امام را بشناسند، آن‌هایی هستند که لحظات حساس را خدمت امام بودند. از لحظه‌هایی که امام کارشان را شروع کردند و تا آخرین لحظه که از دنیا رفتند، جزو امنای امام بودند. اعتمادی که امام در تاریخ خودشان به ما داشتند به کمتر کسی داشتند. این‌هایی هم که چنین حرف‌هایی می‌زنند، یک ادعاست و بی‌دلیل می‌گویند. ما می‌خواهیم امام را همان‌گونه که هستند، بشناسانیم. اصلاً افتخارمان این است که امام را درک کردیم. آن‌هایی که درک نکردند و می‌گفتند که جواب این خون‌ها را چه کسی می‌دهد و مبارزه حرام است، باید فکری بکنند.

آیا شما این‌ها را انقلابی می‌دانید؟

فرق می‌کنند. بعضی‌هایشان انقلابی بودند و وقتی‌که سختگیری‌های حکومت زیاد شد، دیگر ادامه ندادند. بعضی‌ها هم اصلاً آن موقع‌ها نبودند و در کوچه‌های روستاهایشان می‌گشتند، ولی الآن آمده‌اند و انقلابی شده‌اند.»

 

18156_322

این اظهارات اهانت آمیز هاشمی رفسنجانی موجی از واکنش را در کشور به وجود آورده است که در اینجا واکنش های متعدد نسبت به این سخنان موهن هاشمی را باز نشر می نماییم؛ لازم به ذکر است که کاربران شبکه های اجتماعی جنبشی انقلابی را با عنوان #من_یک_روستایی_هستم در واکنش به این اظهرات به راه انداخته اند.

در مانیفست اجرایی «کارگزاران»، روستاها جایگاهی ندارند

جبهه جهادی منتظران خورشید که طی سال‌های گذشته و بدون چشمداشت توانسته است از طریق همکاری‌های داوطلبانه مردمی، منشأ آبادانی در مناطق محروم ایران شود، پس از این اظهارات هاشمی‌رفسنجانی، بیانیه‌ای را خطاب به وی منتشر و از این ادبیات او انتقاد کرد. در بیانیه جبهه جهادی منتظران خورشید خطاب به هاشمی آمده است: اگرچه رزمندگان این مجموعه جهادی را جمعی از متخصصان نسل سومی و چهارمی تشکیل می‌دهند که در دولت سانسور رسانه‌ای جنابعالی دوران کودکی و نوجوانی خود را سپری می‌کردند لیک از سال ۱۳۸۱ تاکنون ۱۴ سال است اساتید، پزشکان، فارغ‌التحصیلان و دانشجویان جوان این جبهه برای برگزاری اردوی جهادی و خدمت‌رسانی به ولی‌نعمتان انقلاب به اقصی نقاط کشور پهناورمان سفر کرده و در روستاهای دور و نزدیک که حتی گاهی پای بخشدار نیز به آنجا نرسیده است، خدمات متعددی را انجام می‌دهند.

آنچه حشر و نشر و زندگی شبانه‌روزی با روستاییان عزیز از زن و مرد تا پیر و جوان، همگان به آن اذعان دارند این است که در دولت سرمایه‌داری جنابعالی که شاهد شکاف‌های فاحش طبقاتی و سوءاستفاده و رانتخواری اطرافیانتان بودیم، بیشترین آسیب‌ها به روستاییان و روستاها رسید. و چه نیکو آن پیرمرد بلوچ به ما می‌گفت: «شما (گروه‌های جهادی) اهل سازندگی هستید نه آن آقا که توهم داشته که دولت خود را برای فریب مردم دولت سازندگی می‌نامید.» جناب آقای هاشمی ما که خاطرات انقلاب را از منابع موثق و افراد ثابت‌قدم انقلاب خوانده و می‌خوانیم، به شایستگی می‌دانیم که در دکترین فکری جنابعالی و مانیفست اجرایی «کارگزاران»، روستاها جایگاهی نداشته و روستاییان ارزش و اهمیتی ندارند.

 اگرنه با مشاهده بیش از ۲هزار روستا در سراسر کشور به چشمان خود دیده‌ایم که در دوران ریاست‌جمهوری جنابعالی چه بر سر روستاها، اقتصاد و کشاورزی آنها آمد». در ادامه این بیانیه نیز آمده است: «ای‌کاش یک بار و فقط یک بار به جای سفرهای تشریفاتی و تفریحی به کیش و ویلا‌نشینی به شمال، به روستاهای محروم سیستان و بلوچستان، خوزستان، خراسان جنوبی یا حداقل به روستاهای کرمان قهرمان سری بزنید تا یادمان بیاید که ما و شما هستیم که فقیریم و این روستاییانند که در اوج ثروت هستند.

ثروت روستاییان، صداقت، غیرت، شجاعت، عزت، قناعت و صمیمیت است که ما شهرنشینان و شما بالای‌شهرنشینان بسیار بسیار به آن محتاج و نیازمندیم. یادمان بیاید قصه آن فقیری که در مسجد رسول خدا از سوی آن به ظاهر ثروتمند مورد بی‌مهری قرار گرفت و در نتیجه ناراحتی پیامبر رحمت را متوجه خود کرد. در پایان، شما را به مطالعه تاریخ این انقلاب و بویژه وصیتنامه سیاسی- الهی امام خمینی رحمه‌00‌الله علیه فرامی‌خوانیم که به یاد بیاورید علما، صلحا و شهدای این انقلاب از جماعت آسمانی روستاها بوده و نه اهل قدم زدن که همواره برای استقلال و آزادی این کشور در سایه اسلام ناب، حرکت مجاهدانه داشته‌اند. پیروزی این انقلاب نیز مدیون و مرهون همت کوخ‌نشینان بوده و به کوری چشم منحرفان داخلی و دشمنان خارجی، حکومت موعود مهدوی نیز از آنِ مستضعفین عالم خواهد بود که این وعده تخلف‌ناپذیر الهی است .»

روستایی ها در روز تاسوعا به جت اسکی نمی روند!

حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در واکنش به اظهارات هاشمی نوشت: آقای هاشمی دردو مقطع، روستاییها را به سوژه اصلی رسانه ها تبدیل کرده است. یکی وقتی سیاستهای اقتصادی دولتش تورم را به 50% رساند ودرچهار شهر اعتراض خیابانی به دنبال آورد و باردوم وقتی هاشمی برای تخفیف منتقدانش باادبیاتی نامناسب گفت: عده ای که در روستا قدم میزدند، امروز انقلابی شده اند.

من یک روستایی هستم

 

آقای هاشمی! میدانید، چرا بچه روستاییها انقلابی میشوند وانقلابی می مانند اما بچه ها ونوه های برخی چهره های سیاسی انقلابی نمیشوند وانقلابی نمی مانند؟ روشن است چون بچه روستاییها روز تاسوعا به جای اسکی روی آب به مسجد روستایشان می روند و عزاداری میکنند. برای همین بچه های روستا بزرگ که میشوند، پایشان به قراردادهای چند صد میلیاردی نفتی باز نمیشود، اختلاس نمیکنند، رشوه نمیگیرند، با قرارداد کرسنت، معادل 160 دکل نفتی گم شده به جیب ملت ضرر نمیزنند، سه سال به انگلیس پناهنده نمیشوند و با MI6 نرد عشق نمی اندازند، برای تحریم بیشتر ملت ایران، اطلاعات محرمانه، سری و بکلی سری کشور را دراختیار غربیها قرار نمیدهند و در فتنه وکودتای سال88 زیر پل کالج ساندویج نمیخورند و شعار مرگ بر اصل ولایت فقیه نمیدهند!

آقای هاشمی! میدانید امام حسین(ع) در روز عاشورا خطاب به کوفیان میفرمود: علت این‌که حرف‌های مرا نمی‌فهمید این است که شکم‌هایتان از حرام انباشته شده است. ‏اینها را یک روستایی که روز تاسوعا به جای اسکی روی آب، عزاداری برای بچه های تشنه حسین را ترجیح داده و از وفای عباس شنیده، میفهمد، اما آن کسی که در رفاه برگرفته از فساد غوطه ور شده، نمیفهمد.

آقای هاشمی خاطره رهبر انقلاب از زمان تبعید ایرانشهر یادتان هست: «چند نفر آشنا داشتیم که ‌یکی از آن‌ها راننده کمپرسی بود، به حسب ‌ظاهر، به آنها عامی اطلاق می‌شد. با این حال جزو خواص بودند. روحانی شهرشان هم آدم خوبی بود؛ منتها جزو عوام بود. آن روحانی می‌گفت: ‌‌”چرا وقتی اسم پیغمبر می‌آید یک صلوات می‌فرستید، ولی اسم آقا (خمینی) که می‌آید، سه صلوات می‌فرستید؟” راننده به او جواب می‌داد: امروز این سه صلوات برای امام، مبارزه است! راننده ‌می‌فهمید، اما آن روحانی نمی‌فهمید! این را مثال زدم تا بدانید خواص معنایش لباس خاص نیست»

آقای هاشمی! امروز هم مانند قبل از انقلاب، خواصی داریم در لباس روستایی و عوامی داریم در لباس روحانی که شاید عنوان آیت الله را هم یدک بکشند و جایگاهی هم داشته باشند اما عوامند، عوام؛ و امروز درد انقلاب خمینی همین است.

هاشمی روستایی بود که ابتدا هیچ چیز نداشت

در پی اهانت هاشمی‌رفسنجانی به روستاییان خبرنگار فارس به منطقه نوقرفسنجان زادگاه وی سفر کرد و پای درددل مردم این منطقه نشست.

پیرمردی که در گلزار شهدای بهرمان مشغول قرائت فاتحه بود، از تقدیم کردن شهدای این منطقه به انقلاب اسلامی و اسلام به خبرنگار فارس گفت: در قدیم این منطقه هیچ امکاناتی نداشت، مردم باید 60 کیلومتر می‌رفتند تا بنزین تهیه کنند.

من یک روستایی هستم

وی بیان کرد: فقر و نداری در این روستاها موج می‌زد، اما زمان جنگ مردم این منطقه خیلی کمک به جبهه‌ها کردند و زنان این منطقه هم پشت جبهه‌ها دوشادوش مردان تلاش کردند.

این مرد روستایی با بیان اینکه هاشمی بچه همین منطقه است و یک روستایی بود که هیچ چیز نداشت،افزود: من خودم افتخار می‌کنم روستایی هستم و امروز در زندگی موفق هستم.

من یک روستایی هستم

خواهر شهید با چشمی اشکبار: روستازاده حق ندارد به روستاییان توهین کند

یکی از خواهران شهید این روستا به خبرنگار فارس گفت: شهدای زیادی از روستاهای منطقه نوق به جبهه رفتند و مادران‌شان در فقر و تنگدستی آنها را بزرگ کرده و به جبهه فرستادند.

وی با بیان اینکه ما روستاییان به خود می‌بالیم که حداقل توانستیم به ندای رهبرمان لبیک بگوییم و نقش‌آفرین در انقلاب و دوران دفاع مقدس باشیم، خاطرنشان کرد: امروز اگر کسی به روستایی توهین کند، شاید زمانی که خودش در روستا زندگی می‌کرده، چندان طعم فقر را نچشیده، اما در هر حال روستایی بوده و حق ندارد به روستایی توهین کند و اشکی از چشمان این خواهر شهید چکید و طاقتش برای ادامه دادن تمام شد.

در ادامه برخی تصاویری را که کاربران فضای مجازی در واکنش به سخنان هاشمی رفسنجانی منتشر کرده اند باز نشر مینماییم . مردم انقلابی ایران خواستار عذر خواهی هاشمی به خاطر این اظهارات گستاخانه هستند.

به اشتراک بگذارید

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS
  • Google Plus
  • Print
نظرات

نظر دادن