ملت ما با شمر طرف هستیم
انتشار: 19 خرد ماه 1394 ساعت 23:03 دیدگاه ها: ۳ تا

به گزارش گلستان بلاگ،وب سایت «جنبش سایبری موعود» نوشت:

شهید مطهری ( رضوان الله تعالی علیه) در کتاب حماسه حسینی که مجموعه ای از سخنرانی های ایشان در بحث سید الشهدا (علیه السلام) است جمله ای دارند که محور حرف ماست.ایشان در سال 1349 هجری شمسی ، هشت سال قبل از انقلاب اسلامی در روز عاشورا در سخنرانی خودشان که در مجموعه سه جلدی حماسه حسینی جلد اول آمده است می فرمایند:«شمر امروز را بشناس که شمر 1300 سال پیش به درک واصل شده است.» و سپس می فرمایند که شمر امروز موشه دایان است. در آن ایام یعنی سال های 1348 و 1349 نخست وزیر رژیم صهیونیستی موشه دایان است و تا دو سه سال بعد از انقلاب هم زنده بود و به درک واصل شد. اگر برخی از شما عکسش را دیده باشید  یک پارچه مشکی رنگی بر چشمانش نصب بود و در یکی از جنگ ها یکی از چشمانش را از دست داده بود.

obama shemr jc-mouood.ir

این جمله شهید مطهری است یعنی زیارت عاشورا، این جمله شهید مطهری یعنی انقلاب اسلامی و این جمله شهید مطهری یعنی کربلایی بودن ، عاشورایی بودن، حسینی بودن و انقلابی بودن ، حرف این شهید بزرگوار و اسلام شناس اسلام ناب محمدی این است که شمر 1300 سال پیش به درک واصل شد، شمر امروز را باید شناخت  و این یعنی بصیرت ، اگر یک مقدار عمیق تر اگاه کنیم بر اساس آیات شریفه قران مجید و روایات اهل البیت میدانیم که حضرت ابراهیم در مقابل نمرود قیام کردند، حضرت موسی در مقابل فرعون ، پیامبر عظیم الشان اسلام در مقابل ابوجهل ، امیر المومنین در مقابل معاویه و سید الشهدا در مقابل یزید و شهید مطهری در سال 48 شمسی در مقابل موشه دایان و امروز من و شما در مقابل اوباما، نتانیاهو، گوردون براون و امثالهم و این نبرد، یعنی نبرد حق و باطل همچنان ادامه دارد و  برای آن توقفی نیست.

جبهه باطل هر زمان شخصی و گروهی در برابر جبهه حق دارد، در زیارت عاشورا سید الشهدا می خوانیم:«اللهم العن اول ظالم … و آخر تابع له علی ذلک» هم لعنت بر اولی ها و نفرین بر پایه گذاران ظلم به اهل بیت و هم بر تابعین آنها تا آخر ،تا یوم القیامه، هرکس پیروی کند از همان اولی ها مورد لعن و نفرین زبانی و عملی ماست. یکی از مشکلاتی که ما در جامعه اسلامی داشتیم و داریم همواره این بوده است که معمولا اول ظالم را خوب لعن می کنیم و می شناسیم ، اما کمتر به آخر تابع دقت می کنیم ، در صورتی که متن زیارت عاشورا خواهان این توجه است و ایضاً بر همین اساس جمله معروف « کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا» معنا پیدا می کند.

مطهری(ره) می فرماید که شمر 1300 سال پیش به درک واصل شد شمر امروز را بشناس ، امروز هم موشه دایان دیگر شمر نیست ، چون او هم حدود سی و چند سال پیش به درک واصل شده، شمر امروز اوباما، نتانیاهو و امثالهم است. باید که مسلمان شیعه حسین ابن علی(علیه السلام) هر لحظه و هر روزی که کربلا و عاشوراست شمر آن روز را بشناسد و وظیفه خودش را انجام دهد و بر همین اساس ما در مقابل خودمان جبهه باطل را می بینیم که به بهانه فناوری هسته ای در مقابل ملت ما صف آرایی کرده و می طلبد که حسینیان ، علویان و فاطمیون در مقابل شمر زمان یعنی آمریکا مقاومت کنند و این درجه از بصیرت یکی از جنبه های مهم شناخت جنگ است که در موضع پرونده هسته ای مطرح است.

 

به اشتراک بگذارید

 • Facebook
 • Twitter
 • Delicious
 • LinkedIn
 • StumbleUpon
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Google Plus
 • Print
نظرات

3 نظر به "ملت ما با شمر طرف هستیم"

 1. فکت شیت را منتشر کنید تا مردم از یارانه انصراف دهند
  http://www.jc-mouood.ir/1394/03/21/post-507/ZARIF-HIS

نظر دادن