مسابقه با موضوع «حماسه ۹ دی»
انتشار: 05 دی ماه 1395 ساعت 17:10 دیدگاه ها: ۲ تا

به گزارش باشگاه وبلاگ نویسان ایرانی حرف تو ؛ به نقل از صدای دریا ؛ به مناسبت سالگرد حماسه 9 دی،سایت صدای دریا در نظر دارد مسابقه ای را تحت عنوان « حماسه 9 دی» برگزار می کند.

 

موضوعات پیشنهادی  مسابقه:

نقش آمریکا، انگلیس و صهیونستم در فتنه 88

ریشه یابی و علل پیدایش فتنه 88

نقش نخبگان و خواص در فتنه 88

خسارت های فرهنگی اجتماعی و سیاسی فتنه 88

جایگاه سران فتنه در فتنه 88

بررسی حکم شایسته سران فتنه

نقش مدیریت رهبری در برچیده شدن فتنه 88

نقش رسانه ها در هدایت فتنه 88

 روش شرکت در مسابقه:

 نوشتن یک مطلب به قلم خود، یا تهیه تصاویر تایپوگرافی و پوستر، کاریکاتور، کلیپ صوتی یا تصویری، گزارش، مصاحبه، یادداشت، خاطره طنز، و … و ارسال آن به همراه مشخصات شرکت کننده در سایت صدای دریا

http://sedayedarya.ir/

 7787

 مهلت شرکت در مسابقه:

4 تا 15 دی ماه 95

به 9 تا از بهترین آثار هر نفر مبلغ 100 هزار تومان جایزه تعلق خواهد گرفت.

عنوان مسابقه صدای دریا در آثار قید گردد.

 

جهت شرکت در مسابقه می توانید مطالب خود را به ایمیل مسابقه « ghdiji1393@chmail.ir » و یا از طریق واتس آپ و تلگرام به شماره 09334816705 و یا از طریق آیدی تلگرام « hemaseh9 » ارسال کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 09334816705 تماس حاصل فرمایید…

لازم به ذکر است شرکت کنندگان نام و نام خانوادگی و شماره تماس خود را در پایان مطلب خود ذکر کنند.

با تشکر و آرزوی موفقیت.

انتهای پیام/

به اشتراک بگذارید

 • Facebook
 • Twitter
 • Delicious
 • LinkedIn
 • StumbleUpon
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Google Plus
 • Print
نظرات

2 نظر به "مسابقه با موضوع «حماسه ۹ دی»"

 1. مریم می‌گه:

  فتنه ۸۸ ؛ زمینه‌ها و اهداف شکل‌گیری
  آنچه فتنه سال ۸۸ در تاریخ ایران نامیده می شود، مربوط به حوادث ناگوار اعم از شورش ها و اغتشاشات پس از اعلام نتیجه انتخابات دوره دهم ریاست جمهوری است که برخی از کاندیداهای انتخابات با رد نتیجه و متهم کردن مسئولان به تقلب و تخلف در انتخابات، زمینه های شورش های داخلی و امیدواری دشمنان قسم خورده خارجی مانند آمریکا را فراهم کردند و حدود هشت ماه هر اقدامی که توانستند انجام دادند تا نظام اسلامی را وادار به عقب نشینی از موضع قانونی خود نمایند. بررسی اظهارات مقامات خارجی و سران فتنه و همچنین اسناد رسانه ای و غیره نشان می دهد که فتنه ۸۸ از قبل توسط اتاق های فکر و سازمان های جاسوسی غربی اعم از آمریکا و انگلیس و رژیم صهیونیستی طراحی شده بود. امام خامنه ای یکسال بعد از فتنه در بیاناتی فرمودند که غرب برای فتنه ۸۸ ده تا پانزده سال برنامه ریزی کرده بود. بر این اساس، معظم له جرم بزرگ فتنه گران را شکستن حریم قانونی کشور و ندیدن دست های فتنه گر دشمنان خارجی و بازی در زمینی که توسط دشمن طراحی شده بود می دانند. امام خامنه ای در مقابل اصرار فتنه گران به ابطال انتخابات و برخی به اصطلاح دلسوزان نظام که می خواستند قضیه را بدون مشخص شدن ابعاد مختلف آن فیصله بدهند، در تدبیری در نماز جمعه تاریخی ۲۹/۳/۸۸ تهران فرمودند:« بنده زیر بار بدعت های غیر قانونی نخواهم رفت. امروز اگر چهار چوب های قانونی شکسته شد، در آینده هیچ انتخاباتی دیگر مصونیت نخواهد داشت .
  بالاخره در هر انتخاباتی بعضی برنده اند، بعضی برنده نیستند؛ هیچ انتخاباتی دیگر مورد اعتماد قرار نخواهد گرفت و مصونیت پیدا نخواهد کرد». بنابراین، به طور خلاصه می توان گفت فتنه۸۸ در تقاطع راهبردی مشترک جریان بیگانه، ضد انقلاب و قدرت طلبان و نیروهای انحرافی و شبه‌سکولار داخلی پدید آمد و این مثلث شوم به صورت تاکتیکی در آتش‌افروزی به نفع فتنه، دست یاری به یکدیگر دادند. البته زمینه های دیگری نیز در شکل دادن به فتنه۸۸ وجود داشت که می توان به اجمال به آنها به شرح زیر اشاره کرد:
  ۱- اصالت یافتن قدرت در بین خواص و جریانات سیاسی
  ۲- القاء تقلب با تشکیل کمیته صیانت از آراء
  ۳- القای پیروزی قبل از شمارش آراء
  ۴- دو قطبی کردن جامعه با استفاده از علائم رنگی
  ۵- فراخوان برای شورش
  ۶- قانون شکنی و اصرار بر ابطال انتخابات
  ۷- قرائت انحرافی از جمهوریت و اسلامیت فتنه ۸۸ بر اساس سناریوی از پیش برنامه ریزی شده بود که در اجرای آن عوامل و جریان‌های مختلفی نقش آفرینی کردند.
  مهمترین گروه‌های دخیل در این سناریو را می توان در قالب زیر نام برد:
  ۱- بازیگران خارجی شامل آمریکایی ها و برخی کشورهای غربی به عنوان طراح، حمایتگر مالی، رسانه ای و فکری
  ۲- بازیگران داخلی شامل دو تن از کاندیداهای شکست خورده، معاندان و مخالفان انقلاب اسلامی به عنوان گروه پشتیبانی کننده، جریان ضدانقلاب و اپوزیسیون، اراذل و اوباش، منافقین و خانواده معدومین

نظر دادن