مسئولان غله گلستان در کجا سیر می کنند؛ کشف تخلف ۳۱۱ میلیاردی گندم در گلستان
انتشار: 01 آبا ماه 1396 ساعت 21:08 دیدگاه ها: هيچ

به گزارش گلستان بلاگ، وب سایت «پایگاه عدالت خواهان» نوشت:

04

رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان از کشف تخلف 311 میلیارد ریالی گندم در گلستان خبر داد.

به گزارش پایگاه عدالت خواهان“”علی اصغر اصغری” رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان در خصوص این خبر گفت: بازرسان این سازمان در راستای اجرای طرح نظارتی واحدهای تهیه و توزیع آرد در سراسر شهرهای استان، تخلف یکی از واحد های تولید آرد را شناسایی کردند.

وی افزود: این محموله قرار بود در راستای حمایت از تولید و اشتغال پس از فرآیند تبدیل به آرد , در اختیار واحد های صنفی و صنعتی مصرف کننده قرار گیرد که از شبکه رسمی منحرف و وارد شبکه واسطه گری قرار گرفت که احتمال برگشت این محموله های گندم به شبکه های رسمی خرید تضمینی دولت امسال زیاد است.

“اصغری” تصریح کرد: پس از انجام اقدامات کارشناسی و احراز تخلف گرانفروشی و عرضه خارج از شبکه حدود 24 هزار تن گندم داخلی برای این واحد صنفی پرونده تخلف به ارزش تقریبی بیش از سیصد و یازده میلیارد ریال تشکیل و جهت صدور راًی نهایی به اداره کل تعزیرات حکومتی استان ارسال شد.

رییس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت معدن و تجارت در پایان اظهار کرد: در راستای حمایت از حقوق مصرف کنندگان تمامی شرکت های تولید آرد که از طریق بورس کالا اقدام به تهیه مواد اولیه می کنند موظف به رعایت تمامی موازین و مقررات در چهارچوب قانون هستند و با خاطیان در این عرصه برخورد قاطعانه می کنیم.

 

به گزارش پایگاه عدالت خواهان” حوزه ی آرد و نان یکی از مهمترین مسائل کشور و شاید مسئله ای درجه یک بوده که حتی رابطه ای اساسی با امنیت ملی بعنوان یکی از دغدغه های نظام اسلامی دارد.در همین رابطه بشدت این حوزه برای مردم و همچنین مسئولین دلسوز و دستگاههای نظارتی از مسائل درجه یک بشمار می رود.
در حال حاضر خرید گندم با معرفی نامه هایی از طریق سازمان بورس توسط اشخاص حقیقی و حقوقی ذی صلاح صورت می پذیرد.قیمت خرید گندم از این سازمان حدودا ۹هزار ریال می باشد.
از طرفی دولت گندم ها را به میزان تقریبی۱۳هزار ریال از تولید کننده و فروشنده می خرد یعنی برای هر کیلو گندم حدودا۱۳ هزار ریال می پردازد.
این موضوع و به عبارتی اختلاف قیمت حدودی۴هزار ریال می تواند محل طمع و فساد سودجویان و ویژه خواران باشد تا به اصطلاح راه صد شبه را یک شبه طی نمایند!
بنابر گزارشات واصله،به تازگی یکی از کارخانجات آرد استان گلستان به مالکیت س ز که آقای الف مدیرعامل آن است بیش از ۲۰هزار تن گندم به اسم استان خریده ولی این گندم خریداری شده وارد استان نشده است!در همین رابطه پرونده ای نیز در سازمان صنعت و معدن برای این موضوع تشکیل شده است.
برخی مطلعین بر این باورند که عدم ورود ۲۰هزار تن گندم خریداری شده توسط این کارخانه می تواند با مسئله ی صدر الاشاره در ارتباط باشد.
گفتنیست اختلاف قیمت عرضه ی گندم در بورس (۹هزار ریال)و اختلاف قیمت خرید تضمینی گندم توسط دولت (۱۳هزار ریال) حدودا۴هزار ریال می باشد و این موضوع می تواند زمینه ی رانت و فساد اقتصادی گسترده ای را در سطح ملی برای سودجویان رانت خوار بوجود بیاورد.
در پایان انتظار می رود مسئولین نظارتی در این خصوص بررسی های لازم را بعمل آورند.

 

صفحه ما در اینستا گرام https://www.instagram.com/golestanblog/

https://twitter.com/golestanblog آدرس توییتری ما

گروه تلگرامی گلستان بلاگ    https://t.me/joinchat/AAAAAECk6fQ17SlVhnADIA

 

 

به اشتراک بگذارید

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS
  • Google Plus
  • Print
نظرات

نظر دادن