لاریجانی از واسطه گری تا گزینه اصلاحات برای ۱۴۰۰
انتشار: 29 مهر ماه 1396 ساعت 20:07 دیدگاه ها: هيچ

به گزارش گلستان بلاگ، وب سایت «پایگاه عدالت خواهان» نوشت:

04

در شرایط کنونی در اتاق فکر اصلاح‌طلبی یکی از مسائلی که مطرح می‌شود همین مسأله است و اصلاح‌طلبان معتقدند اگر جریان اصلاحات در انتخابات1400 به بن‌بست رسید احتمال اینکه از آقای لاریجانی حمایت کند وجود خواهد داشت.

به گزارش پایگاه عدالت خواهان“پس از انتشار عکس لاریجانی با رئیس دولت اصلاحات، گرچه برخی اصلاح طلبان اطراف خاتمی تلاش کردند با نیش و کنایه وی را سرزنش کنند ولی برخی دیگر از اصلاح طلبان باب ارتباط لاریجانی با جبهه اصلاحات را بسته نمی بینند.

به گزارش جهان نیوز، همچنانکه محسن رهامی در بخشی از گفتگوی خود با آرمان گفته است: آقای لاریجانی در انتخابات مجلس در سال94 در لیست امید و مورد حمایت اصلاح‌طلبان قرار داشت. به نظر می‌رسد آقای لاریجانی نیز تلاش خواهد کرد در آینده خود را به عنوان یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری معرفی کند. با این وجود هنوز در جریان اصلاحات به این نتیجه نرسیده ایم که از آقای لاریجانی حمایت کنیم و اولویت نخست اصلاح‌طلبان حضور با یک کاندیدای اصلاح‌طلب خواهد بود. در شرایط کنونی در اتاق فکر اصلاح‌طلبی یکی از مسائلی که مطرح می‌شود همین مسأله است و اصلاح‌طلبان معتقدند اگر جریان اصلاحات در انتخابات1400 به بن‌بست رسید احتمال اینکه از آقای لاریجانی حمایت کند وجود خواهد داشت. در نتیجه اگر این اتفاق رخ بدهد تصمیم اصلاح‌طلبان در سال92 درباره آقای روحانی در سال1400 درباره آقای لاریجانی تکرار خواهد شد. بدون شک آقای لاریجانی فردی است که ما می‌توانیم در تنگناها روی او حساب کنیم. در نتیجه در شرایط کنونی نیز اصلاح‌طلبان تلاش خواهند کرد با ایشان زاویه نداشته باشند و تا حدود زیادی با ایشان همکای داشته باشند. با این وجود اولویت نخست ما کاندیدای اصلاح‌طلب خواهد بود و به همین دلیل ما به دنبال «کاندیدای طلایی» برای انتخابات ریاست‌جمهوری سال1400 هستیم.

در همین حال، عبدا… ناصری، فعال چپ و عضو شورای مشورتی اصلاح‌طلبان (که به لیدر اصلاحات مشاوره می‌دهد) به تازگی در بخشی از مصاحبه خود با سایت نامه‌نیوز در اشاره به روابط جدید چپ‌ها با دکتر علی لاریجانی، رئیس اصولگرای مجلس دهم، گفته است:«این امر دستاورد بزرگی برای اصلاح‌طلبان تلقی می‌شود که فردی که دو دهه قبل با دولت اصلاحات برخوردهایی ویژه‌ای از لحاظ تبلیغاتی داشت؛ امروز به هر جهت پای صحبت اصلاح‌طلبان می‌نشیند و بعضاً تا حدی تعاملات با حکومت را پیش می‌برد. قطعاً آقای لاریجانی چهره‌ای است که اصلاح‌طلبان می‌توانند آینده سیاسی او را برای قوه مجریه یا قوه مقننه مورد بحث و بررسی قرار دهند.»

لازم به ذکر است، علی لاریجانی برخلاف علی عسگری رئیس سازمان صدا و سیما پس از انتشار عکسش با خاتمی هیچ موضعی گیری رسمی و علنی تاکنون انجام نداده است.

 

صفحه ما در اینستا گرام https://www.instagram.com/golestanblog/

https://twitter.com/golestanblog آدرس توییتری ما

گروه تلگرامی گلستان بلاگ    https://t.me/joinchat/AAAAAECk6fQ17SlVhnADIA

به اشتراک بگذارید

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS
  • Google Plus
  • Print
نظرات

نظر دادن