قهرمان مجازی در پشت پرده
انتشار: 16 آذر ماه 1394 ساعت 06:09 دیدگاه ها: هيچ

به گزارش گلستان بلاگ،وب سایت «گردان سایبری خیبر» نوشت:

این روز ها حتما کم و بیش در شبکه های مجازی از شخصیت هایی خاک خورده ی تاریخ چون امثال رضا و محمد رضا شاه و … داستان های اسطوره ای و ساختگی که مخاطب خاصشون هم همین افراد هستن رو شنیدین، داستان هایی که بیشتر تراوش ذهن های بیمار و عقده ای هستن که فقط با هدف تخریب نظام جدید و پر ضعف و ضعیف نشون دادن این نظام در مقابل نظام قبل به قلم آورده میشه و بیشتر در هدف تغییر عقاید و آرمان ها کلید میزنند !

اما واقعیت چیه ؟ این رضا خان و این اسطوره ای که ازش ساختن ،مثل همون کاری که با کوروش و … غیره کردن؟در چه حد و اندازه ای میشه احتمال داد که درست باشه ؟؟ حالا ما هم هوس کردیم یه مقدار از این قهرمان مجازی بگیم شاید گفته های ما هم یروزی شد خاکریزی برای این قهرمان مجازی که آوازش فقط در همین فضای مجازی پیچیده … !

رضا خان که بود و چه کار کرد با رسم شکل؟؟ همون کسی که در سال ۱۳۰۶ طبق معاهده ای ننگین و باور نکردنی رضایت داد کهبحرین از ایران جدا شود…(عجب اقتداری …) ، یا وقتی رضا خان با انگلستان قرار دادی با عنوان ۱۳۱۲ می بندد که تقی زاده از سوی ایران وزیر دارایی وقت بود، اون را امضاء می کنه که بعداً تقی زاده خودش میگه که ما آلت فعل بودیم. یعنی قبول می کنه که این قرارداد، قرارداد بدی بود. علتش این بود که حدود ۱۰ درصد نفت مال ایران بود و ۹۰ درصد سودش مال انگلیس بوده.

یه نکته جالب اینکه اون موقع حسابداری نفتی ایران دست خودش نبوده و تمام و کمال دست انگلیس ها بوده ، یعنی اونا میگفتن چقد سهم ایرانه از این نفت چقدرشم حق انگلیس ، و ایران هم حق هیچ اعتراضی رو نداشت ! (این یعنی قدرت…)

2

یا در سال ۱۳۱۶ در زمان رضاشاه یکی از بدترین قراردادها بسته شد به نام پیمان سعدآباد. بر اساس این پیمان که با سه کشور اطراف یعنی عراق، ترکیه و افغانستان بسته شد،فقط قسمت هایی از خاک و اراضی ایران واگذار شد و هیچ قسمتی در مقابلدریافت نشد و بخش مهمی از آرارات که جزئی از ایران بود، واگذار شد به آتاتورک. بخشی از ایران واگذار شد به افغانستان و بخشی از مرز ایران که همین اروندرود باشد که بعداً بر سر آن بین ایران و عراق جنگ شد، در زمان رضاشاه، همه اش به عراقواگذار شد!

یا اوج مقلد بودن رضا شاه در سال ١٣٠۶ شمسى (۱۹۲۷ میلادی) بود که بنا بر قانونى جدید تمام مردان ایرانى مکلف شدند عمامه و کلاه های سنتی خود را با کلاه پهلوى عوض کنند.در حالیکه دو سال بعد از اون هم  در ١٣٠٨ شمسى (مارس ۱۹۲۹ میلادی) پوشیدن لباس هاى ایرانى (قبا، شال، عبا، پوستین، عمامه و غیره) براى تمام افراد مذکر ممنوع شد و جاى اون رو ترکیبى از کت و شلوار و کلاه پهلوى گرفت!

از دیگر افتخارات گوهر بار در دوران سلطنت رضاشاه این بود که بیش از ۲۴۰۰۰ تن به انواع  گوناگون به دست مأموران امنیتی شهربانی جان خود را از دست دادن. یا سر به نیست شدند و یا اکثرِ به قتل رسیدن اکثرا هم هیچوقت هویتشان آشکار نشد!

یا همین آقا رضا در تاریخ ۱۳۱۴/۱۰/۷ طبق بیانیه ای کشف حجاب را برای عام ، اجباری اعلام کرد و به ماموران اختیار داد که اگر در حین گشت زنی خانمی با حجاب دیدند بالاجبار چادر از سرش بکشند و یا اختیار داشتند انها را بازداشت کنند و این به معنی آشکار یعنی جنگ با اسلام و اعتقادات …!

پ.ن : اینا فقط یه گوشه خیلی کوچیکی از رشادت های این افسانه ی مجازی رضا شاه قلدر بود که براتون گذاشتیم ، توصیه میکنیم به دوستانی که فهم و سواد تاریخی ندارند ، رفتار کبک و طوطی رو کنار بزارند و در نشر مطالب و حمایت هاشون بیشتر دقت کنند !

به اشتراک بگذارید

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS
  • Google Plus
  • Print
نظرات

نظر دادن