قرائتی: مرگ بر امریکا نص قرآن است
انتشار: 08 ارد ماه 1394 ساعت 19:02 دیدگاه ها: هيچ

به گزارش گلستان بلاگ، وب سایت «اصحاب عشق» نوشت:

timthumb (1)

در اصفهان، مهر نوشت حجت الاسلام محسن قرائتی ظهر امروز در جمع طلاب و روحانیون حوزه علمیه اصفهان با هشدار در زمینه غفلت از قرآن کریم و نهج البلاغه در جامعه، اظهار داشت: انس با قران کریم ضامن نجات زندگی انسانها است و تدبر در آیات قرآن کریم همواره برترین راه زندگی را فراروی انسانها قرار می دهد.
وی افزود: باید در زمینه ترویج قرآن در جامعه و عمل به فرامین انسان ساز آن به گونه ای گام برداریم که فرهنگ قرآنی در جامعه نهادینه شود.
رئیس ستاد اقامه نماز با بیان اینکه اکنون برخی کشورهای غیرمسلمان بیش از مسلمانان به فرامین قرآنی عمل می کنند، بیان داشت: امروز در جامعه قرآن و نهج البلاغه مهجور واقع شده و جای تاسف است که حتی حضور قرآن در حوزه به شکل تخصصی، کم رنگ تر از انتظار است.
بسیاری از افراد باسواد جامعه از سواد قرآنی محروم هستند
وی با ابراز تاسف از اینکه بسیاری از افراد باسواد جامعه از سواد قرآنی محروم هستند، ابراز داشت: دوری و غفلت از قرآن از مهمترین مشکلات و غفلت‌های جامعه اسلامی ماست.
حجت الاسلام قرائتی تاکید کرد: پیوند و انس با قرآن برای طلاب و روحانیون بیش از دیگر افراد ضرورت دارد و باید تلاش کنند تا با تمسک به قرآن و نهج البلاغه از راه قرآن دور نشوند.
وی با اشاره به اینکه حضور و تدریس جدی کتب ارزشمند قرآن کریم و نهج البلاغه در حوزه بر قوا و قوت مباحث حوزوی می افزاید، بیان داشت: تفسیر، تهذیب و تبلیغ سه رکن اساسی است که حوزه های علمیه باید نسبت به ترویج و تقویت آن اهتمام داشته باشند.
رئیس ستاد اقامه نماز کشور در بخش دیگری از سخنان خود اعمال تشدید کننده خشم دشمنان را جزو اعمال صالح از دیدگاه قرآن برشمرد و ابراز داشت: موفیقت ایران در عرصه تولید سلاح های نظامی همچون موشک های سپاه، موفقیت‌های جوانان در عرصه های ورزشی همچون کشتی آزاد و توانمندی ایران در عرسه هسته ای موج خشم مستکبران و کافران را در برداشته و عمل صالح محسوب می‌شود.
شعار مرگ بر آمریکا نماد برائت از ظالمان و کفار است
وی با بیان اینکه در قران کریم بر برائت از ظالمین فرمان داده شده است، ابراز داشت: بر این اساس شعارهایی همچون مرگ بر آمریکا شعار سیاسی صرف نیست بلکه نماد برائت از ظالمان و کفار و یک دستور دینی و جز نص صریح قرآن کریم نیز هست.
وی با بیان اینکه مطابق روایات حفظ حاکمیت اسلامی از اوجب واجبات است، گفت: در بسیاری از روایات حمایت از رهبر و پیامبر و ائمه اطهار بر اقامه نماز ارحج دانسته شده بنابراین حفظ حاکمیت اسلامی حفظ نماز نیز واجب تر است.
حجت الاسلام قرائتی اضافه کرد: در همین راستا در روایات اطاعت از اولی الامر نیز در طول اطاعت از خداوند و پیامبر ذکر شده است.
وی با بیان اینکه از خصوصیات اولی الامر این است که ظالم، فاسد، مسرف، هوا پرست و جاهل نباشند، گفت: کج فهمی کلام قرآن موجب بدبختی و انحراف است و این مشکلی است که پادشاهان آل سعود و هابیت دچار ان شده‌اند.
رئیس ستاد اقامه نماز کشور تاکید کرد: این سران جاهل به دلیل همین ظاهربینی درباره آیات قرآن، شیعیان را به واسطه تمسک به امام معصوم (ع) و توسل به ایشان مشرک می دانند.

به اشتراک بگذارید

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS
  • Google Plus
  • Print
نظرات

نظر دادن