فرافکنی در روند مالیات ستانی
انتشار: 25 مرد ماه 1394 ساعت 13:05 دیدگاه ها: هيچ

به گزارش گلستان بلاگ،وب سایت «پایگاه مالیاتی کشور» نوشت:

همانگونه که شماخواننده گرامی در جریان هستید،در اواخر بهمن‌ماه گذشته بود که رهبر معظم انقلاب در دیدار با هموطنان آذربایجانی با تأکید بر اینکه “اقتصاد کشور از 2 اشکال بزرگ «نفتی بودن» و «دولتی بودن» به شدت رنج می برد” تأکید کردند “باید اتکا بودجه به نفت قطع شود و تکیه به تولید داخلی یعنی درآمد تولیدی مردم و مالیات باشد/ مالیات فریضه است/ ما امروز از ضعفا مالیات می‌گیریم اما فلان سرمایه‌دار فرار مالیاتی دارد. این جرم است”.

دراین بین سازمان امورمالیاتی کشور جهت گسترش فرهنگ پرداخت مالیات در کشور،در کنار انجام فعالیت‏های ذاتی و قانونی خود پیوسته در جهت آگاه‏سازی افکار عمومی جامعه و تقویت بنیه‏ های فرهنگی پرداخت مالیات می‏کوشد.

حال آنکه،تلاش برای افزایش درآمدهای مالیاتی در شرایط حاضر متأسفانه نارضایتی‌های بسیاری به بار آورده است. به ویژه آنکه تناسب نداشتن نگران‌کننده در افزایش سطح مالیاتی در مناطق مختلف به چشم می‌خورد. مثلاً میزان افزایش مالیات در استان تهران 19 درصد در نظر گرفته شده حال آنکه در همدان به روایتی 52 درصد و به روایت دیگر 30 درصد بوده که هر دو رقم با توجه به امکانات و فضای کسب و کار همدان بسیار زیاد است.

لگو

در عین حال اعمال فشار کمرشکن بر برخی واحدهای صنفی و تولیدی این تلقی را هم دامن زده است که برخی از دست‌اندرکاران مالیاتی در سطح ملی یا محلی که اتفاقاً از مدیران دولت پیشین هستند سعی دارند با سخت‌گیری‌های این چنینی علیه دولت که الحق و الانصاف دغدغه‌ای جز بهبود سفره مردم از طریق رفع موانع تولید و کسب و کار ندارد ناراضی تراشی کنند. با این حال اقدام قابل ستایش استاندار محترم که با دعوت از مسئولان سازمان مالیاتی کشور و استان و نمایندگان محترم مجلس و بخش خصوصی در روز چهارشنبه 21 مردادماه فضای مناسبی برای بیان نقطه‌نظرات و دیدگاه‌های فعالان بخش خصوصی فراهم آورد قطعاً تدبیری در راستای تحقق سیاست‌های کلان دولت است که مانع از تعمیق نارضایتی‌ها می‌گردد.

به خصوص آنکه اولاً استاندار محترم تصریح کرده‌اند که اجازه اجحاف به مودیان مالیاتی را نخواهند داد و ثانیاً مقام مالیاتی حاضر در جلسه نیز وعده داده تا از روز دوشنبه با حضور و استقرار در همدان به مواردی که اعتراض بسیاری از صنوف و تولیدکنندگان و صاحبان بنگاه‌های اقتصادی را برانگیخته رسیدگی نماید.

درپایان و به نظر نگارنده”مهدی حیدرپور“باگسترش اعتماد ،ترویج روح جمعی ، بهره گیری از شیوه های اخلاقی وباتاسی ازفرمایشات مقام معظم رهبری(همدلی وهم زبانی) فرهنگی را در جامعه گسترش می دهیم که افراد جامعه به پرداخت مالیات به عنوان وظیفه دینی و مسؤولیت اجتماعی نگاه میکنند و فرار از آن را معصیت و گناه می شمارند و به آن بصورت یک امر مذموم و ناپسند می نگرند و سرپیچی از پرداخت مالیات را مترادف با خیانت ملی و تجاوز به حقوق دیگران میدانند

 تهیه وتنظیم : مهدی حیدرپور

به اشتراک بگذارید

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS
  • Google Plus
  • Print
نظرات

نظر دادن