طرح “روستای بدون بیکار” در استان گلستان اجرا می‌شود
انتشار: 09 تیر ماه 1396 ساعت 22:04 دیدگاه ها: هيچ

به گزارش گلستان بلاگ، وب سایت «گلستان 24» نوشت:

1-2

به گزارش گلستان 24، علی نصیبی ظهر امروز در گفت‎وگو با خبرنگاران با بیان اینکه 185 پروژه از محل بند “و” به دهیاری‎های استان گلستان واگذار شده بود، یادآور شد: بیش از 80 درصد این پروژه‎ها انجام شده است.

وی تصریح کرد: برای نخستین بار برای 4 روستای شاکوهی‎سفلی بخش مرکزی گرگان، محمدآبادکتول شهرستان علی آبادکتول، روستای فارسیان بخش مرکزی گالیکش، روستای گچی‎سوی بخش مرکزی کلاله از سازمان شهرداری‎ و دهیاری‎ها اعتبار برای زیرساخت‎های گردشگری آن دریافت کردیم.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استان گلستان با بیان اینکه امسال در تلاش هستیم برای 6 روستای هدف گردشگری استان اعتبار جذب کنیم، گفت:  در سال 1395 بازده‎ای بهتری نسبت به سال 1394 در مورد پروژه‎های مشارکتی بنیادمسکن در روستاها داشتیم.

نصیبی از محل جرائم رانندگی برای روستاهای استان اعتبار اختصاص داده شد، افزود: این اعتبارات در سال 1394 هزینه تجهیزات ترافیکی که عمدتا رنگ‎آمیزی خط‎کشی معابر بود، شد و در سال 1395 برای رفع نقاط حادثه‌خیز روستاها با همکاری اداره کل بنیاد روستایی مسکن پروژه تعریف کردیم.

وی با بیان اینکه تفاهم‎نامه‎ای برای ایجاد خانه بهداشت روستایی منعقد شده، افزود: با همکاری دانشگاه علوم پزشکی در حال پیگیری این مهم هستیم.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استان گلستان تاکید کرد: بازسازی خانه بهداشت و کنار گذاشتن خانه‎های بهداشت استیجاری در این طرح دنبال می‎شود.

نصیبی با بیان اینکه یکی از الزامات ما کاهش بودجه جاری دهیاری‎ها است، افزود: بسیاری از پول‎هایی که به حساب دهیاری‎ها واریز می‎شد به مسائل جاری صرف می‎شد و ما تلاش کردیم هزینه‎های جاری کمتر از 40 درصد باشد.

وی به نظام‎مند کردن پسماند روستایی اشاره کرد و تاکید کرد:  زباله‎های روستایی باید به سازمان پسماند استان انتقال پیدا کند.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای گلستان با بیان اینکه صدور پروانه ساختمان در قبال کاشت درختان مثمر انجام شود، افزود: برای صدور پایان‎کار پروانه ساختمان‎ها روستایی نیاز است که در حیاط منزل فرد درخت گیاهان مثمر کاشته شود.

نصیبی با بیان اینکه 50 جشنوار فرهنگ و اقتصاد روستا در فروردین و اردیبهشت ماه برگزار شد، افزود: 15 محفل انس با قرآن در روستاها در ماه مبارک رمضان برگزار کردیم.

وی تاکید کرد: از محل جرائم رانندگی در سال 1394 بالغ بر 600 میلیون تومان و در سال 1395 بالغ بر 800 میلیون تومان جذب شد.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استان گلستان تاکید کرد: در بحث فرهنگ روستایی به صورت جدی ورود پیدا نشده بود و در جهت معرفی فرهنگ اصلی روستایی، معرفی توان اقتصادی روستا و معرفی جاذبه‎های گردشگری روستایی تلاش کردیم.

نصیبی با بیان اینکه طرح 14 روستای بدون بیکار در استان گلستان در سال 1396 انجام خواهد شد، افزود: روستاهایی در استان گلستان تحت عنوان “روستای کارآفرین” مطرح هستند و در این روستاها به دنبال این هستیم که مزیت‎های هر روستا را مشخص کنیم و سپس به دنبال تسهیل مجوزات مورد نیاز روستاهایی کارآفرین اقدام کنیم.

وی یادآور شد: 420 هزار نفر روستایی استان گلستان در سال 1390 در مناطق محروم زندگی می‎کنند.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استان گلستان بیان داشت:بوم‎گردی و طبیعت‎گردی، صنایع تبدیلی در بخش کشاورزی و خدمات  در صنعت را در روستاهای استان گلستان دنبال می‎کنیم.

وی افزود: پروژه معابر و پیاده روها، جمع آوری آب‎های سطحی و ایجاد مکان‎های تفریحی را در روستاهای سطح استان گلستان دنبال می‎کنیم.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استان گلستان خاطرنشان کرد: 540 پروژه از محل اعتبارات دهیاری‎ها در سطح روستاهای استان گلستان اجرا شده است.

انتهای پیام/تسنیم

 

صفحه ما در اینستا گرام https://www.instagram.com/golestanblog

گروه تلگرامی گلستان بلاگ    https://t.me/joinchat/AAAAAECk6fQ17SlVhnADIA

به اشتراک بگذارید

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS
  • Google Plus
  • Print
نظرات

نظر دادن