طرح/تصرف اندیشه و نفوذ در جنگ نرم
انتشار: 13 اسف ماه 1396 ساعت 19:12 دیدگاه ها: هيچ

به گزارش گلستان بلاگ، وبلاگ «افسران جوان جنگ نرم» نوشت:

FEKDOSHMAN02

برای دانلود با کیفیت عالی اینجا کلیک کنید (دانلود کنید)

وبلاگ جنگ نرم نوشت :

تصرف فکر، اندیشه و اراده یک جامعه و نفوذ آرام در لایه های فکری افراد آن جامعه از اهداف مهم جنگ نرم است.ابزارهای جنگ نرم در عین سادگی، بسیار پیچیده و کاربردی تر از جنگ سخت است چرا که نیاز به لشگرکشی و مقاومت های فیزیکی ندارد، بلکه با تغییر اندیشه و افکار صورت می‌پذیرد.

به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی جنگ نرم یعنی جنگ بوسیله ابزارهای فرهنگی به وسیله نفوذ، به وسیله دروغ، به وسیله شایع پراکنی با ابزارهای پیشرفته ای که امروز وجود دارد ابزارهای ارتباطی که ۱۰ سال قبل و ۱۵ سال قبل و ۳۰ سال قبل نبود امروز گشترش پیدا کرده جنگ نرم یعنی ایجاد تردید در دل‌ها و ذهن‌های مردم.در جنگ نظامی دشمن سنگرهای مرزی را نشانه میگیرد اما در جنگ نرم دشمن به سراغ سنگرهای معنوی، ایمان و اعتقادات مردم علی الخصوص جوانان می‌آید.

دشمن در 8 سال دفاع مقدس با تمام توطئه‌ها و حمایت‌هایی که انجام داد موفق به دستیابی به اهداف خود نشد، امروز دشمن با جنگ نرم و با هدف نفوذ بر افکار جوانان ما پای در عرصه نبرد گذاشته است، که باید بیش از پیش مراقب حرکات دشمن بود.
دشمن امروز توانایی های ما را می‌داند، امروز اگر سوغات فراوانی از سوی دشمن در زمینه جنگ نرم بر کشور و افکار جوانان ما تحمیل می‌شود، باید با دقت بیشتری این موضوع را بررسی کرد و دانست که ذهن شما را به چه چیزی مشغول می‌کند.

آسیب رسانی جنگ نرم جبران ناپذیر است. دشمن برای اینکه راحت تر به اهداف خود برسد از طریق مسائلی که در یک جامعه مطرح است وارد می شود. و با بزرگنمایی برخی گرایشات و یا ایجاد تفکرات انحرافی به سوء استفاده از عقاید دینی مردم وارد می شوند.و دام های خود را می گستراند.

نخبگان جامعه هدف اصلی جنگ نرم هستند و در این جنگ سعی می شود افکار نخبگان به گونه ای کنترل و در راستای اهداف خودشان قرار گیرد که آنها خود نیز متوجه نشوند و به تدریج مبانی تفکری نخبگان را تغییر می دهند، در نتیجه عملکرد آنها در جهت اهداف دشمن قرار می گیرد.

جنگ نرم به منظور تأثیر بر افکار و اعتقادات گروههای مختلف مورد توجه دشمنان اسلام و مسلمانان قرار گرفته که دردسرها و هزینه‌هایی بسیار کمتر از جنگ سخت دارد.

دشمن به وسیله ابزار های جنگ نرم افکار یک ملت را می تواند مطالعه کند و نقاط ضعف و قوت یک ملت را بدست آورد و ضربه بزند .پس هوشیار باشیم و آگاه که دشمن در کمین است.

 

————————————————————————————————————-

جمع آوری  مطالب و طراحی پوستر توسط : مدیر وبلاگ جنگ نرم  www.jnarm.blogfa.com

برای دانلود با کیفیت عالی اینجا کلیک کنید (دانلود کنید)

                                                   

به اشتراک بگذارید

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS
  • Google Plus
  • Print
نظرات

نظر دادن