شهید محمدعلی روحانی فرد؛ یکم اسفند؛ سالروز شهادت اولین فرماندار روحانی کشور گرامی باد + تصاویر
انتشار: 01 اسف ماه 1394 ساعت 20:12 دیدگاه ها: هيچ

به گزارش گلستان بلاگ،وب سایت «گلستان 24» نوشت:

به گزارش گلستان24، ابتدای اسفند یادآور خاطره شهادت مظلومانه چهل تن از شخصیت های مملکتی هنگام عزیمت به جبهه های نبرد در آسمان اهواز توسط جنگنده های رژیم بعث عراق است که شهید حجت الاسلام محمدعلی روحانی فرد هم در این واقعه به شهادت رسید.

در حمله ناجوانمردانه هواپیماهای جنگی عراق به هواپیمای حامل تعدادی از نمایندگان مجلس، عزیزان وزارت امور خارجه، قضات عالی مقام و دیگر افراد مسئول به همراه شهید حجت الاسلام شیخ فضل اله محلاتی، این عزیزان را در مظلومانه ترین وضع به شهادت رساندند.

شهید+محمدعلی+روحانی+فرد

هواپیماهای عراقی تلاش کردند این بزرگواران را به اسارت در آورند اما شهید محلاتی و همراهان شهادت را بر ننگ تسلیم شدن ترجیح دادند در نتیجه آماج موشک ها قرار گرفتند و با سقوط هواپیما روح بلند و ملکوتیشان به آسمان صعود کرد.

اینک بیست و هشت سال از آن واقعه غم انگیز اما پرافتخار می گذرد و این شهدای مظلوم رخ در نقاب خاک کشیدند.

تک تک این راست قامتان در طول زندگی پرافتخارشان منشاء خدمات خیر برای نظام بودند از جمله شهید والامقام حجت الاسلام حاج شیخ محمدعلی روحانی فرد اعلی ا.. مقام که در سال های خفقان رژیم ستمشاهی رنج سال ها زندان و شکنجه را تحمل و در بعد از پیروزی انقلاب نیز لحظه ای از پاسداری از نظام و کار و تلاش برای مردم فروگذار نبودند.

رهبر معظم انقلاب امام خامنه ای در مورد شهید حجت الاسلام محمدعلی روحانی فرد این گونه سخن گفته اند: “حجت الاسلام شیخ محمدعلی روحانی فرد، شهید عزیز و بزرگواری است که زندگی و مرگش در راه خدا و خدمت به انقلاب بود.”

روحانی شهید محمدعلی روحانی فر در سال 1325 در روستای ‘ایلوار’ از توابع شهرستان کردکوی در خانواده ای کشاورز دیده به عالم ناسوت باز کرد.

یاد و خاطره شان گرامی باد.

فرازی از زندگینامه حجت الاسلام شهید محمدعلی روحانی فرد:

روحانی شهید محمدعلی روحانی فر در سال 1325 در روستای ‘ایلوار’ از توابع شهرستان کردکوی در خانواده ای کشاورز دیده به عالم ناسوت بازکرد.

ایشان در گرگان با ‘شهید هاشمی نژاد’ و’ مقام معظم رهبری آیت اله خامنه ای‘ که جهت تبلیغ آمده بودند آشنا شد و در پای منبر آن ها به خواندن اعلامیه ها و شعار می پرداخت و سرانجام توسط ساواک دستگیر شد.

او در سال 1362 به عنوان معاون اداره نهم سیاسی در وزارت امور خارجه انتخاب شد و چندین بار به آفریقا سفر کرد.

خداوند با اشارت غیب، شهید را برگزید و از عشق خود در او دمید.

قاصدها در آن صبح سرد زمستانی، در اسفند ماه سال 64 مژده وصال دوست را آوردند.

او که در بازی عشق دلباخته شهادت بود، به همراه گروهی از نمایندگان و مسئولین کشور و شهید عزیز محلاتی برای بازدید از مناطق جنگی با هواپیما به طرف اهواز می رفت، در اوج آسمان نیلگون اهواز، هواپیما مورد حمله جنگنده های عراقی قرار گرفت و این ذخائر ارزشمند انقلاب به شهادت رسیدند.

شهید روحانی فرد یکی از این آسمانیان بود که رفتنش داغی را بر دل محرومان نهاد.

ایشان مدّتی با حکم آیت اله کنی، به عنوان فرماندار کردکوی منصوب شد و توانست چندین اداره و ارگان انقلابی را در سطح شهرستان کردکوی، بندرگز و بندرترکمن تأسیس کند.

در اسفند سال 1359 به سرپرستی بنیاد شهید انقلاب اسلامی کردکوی و بندرترکمن منصوب شد و سرپرستی کمیته انقلاب امام خمینی (ره) را نیز بر عهده گرفت.

شهید روحانی فرد اولین فرماندار روحانی کشور می باشد.

آیت الله فضل الله محلاتی در اول اسفند ۱۳۶۴، به همراه هشت تن از نمایندگان مجلس،نیروهای عالی رتبه ارتش، قضات عالی رتبه قضایی در حالی که نمایندهٔ ولی فقیه در سپاه پاسداران بود، با هواپیمای اف۲۷ فرندشیپ عازم جبهه‌های جنگ بود که هواپیمای حامل آنها مورد حمله دو فروند جنگنده متجاوز عراقی قرار گرفت و در ۲۵ کیلومتری شمال اهواز سقوط کرد و همهٔ سرنشینان هواپیما که نزدیک به ۵۰ نفر بودند کشته‌شدند.

گفتنی است، شهید روحانی فرد بعنوان بسیج شاخص رسانه گلستان و همچنین بسیج شاخص رسانه کشور در سال 94 انتخاب گردید.

9

10

11-5

12-5

13-5

14

15

20.1

21

22.1

23

24

28

3341.143

46476276.57780

انتهای پیام/

به اشتراک بگذارید

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS
  • Google Plus
  • Print
نظرات

نظر دادن