شبکه های بومی انتخاب کاربران
انتشار: 11 تیر ماه 1394 ساعت 22:04 دیدگاه ها: یکی

به گزارش گلستان بلاگ،وب سایت «اصحاب عشق» نوشت:

شبکه اجتماعی تلگرام که هم اکنون بیشترین سهم شبکه ‌های پیام‌ رسان موبایلی را در میان کاربران ایرانی به خود اختصاص داده است این روزها با اختلال همراه بوده و در بسیاری از مواقع از دسترس خارج می‌شود.اختلالات ناشی از ضعف سیستمی تلگرام باعث شده تا کاربران ایرانی برای ارسال یک پیام مدت‌ ها منتظر بمانند و به صورت مداوم با پیام به روزرسانی در این شبکه پیام رسان مواجه شوند.
این اختلالات در حالی روز به روز کارآیی شبکه خارجی تلگرام را کاهش می دهد که چند ماه پیش کاربران ایرانی به دلیل اختلالات مکرر و ناکارآمد بودن شبکه وایبر، به تلگرام مهاجرت کردند.

شبکه های موبایلی-تراز

ناکارآمدی تلگرام و وایبر برای کاربران ایرانی
پیش از این برخی مراکز تحقیقاتی عنوان کرده بودند که ایرانی‌ها ۱۰درصد کل کاربران وایبر را در سطح جهان شامل می‌شوند از این رو بیشترین حجم استفاده از این نرم‌افزار رایگان ارتباطی را دارند اما اواخر سال گذشته، اختلالات شدید وایبر و حتی از دسترس خارج شدن و کندی‌های مکرر آن، باعث مهاجرت کاربران ایرانی به سمت پیام‌ رسان رایگان موبایلی تلگرام شد.
حال با گذشت چند ماه از گسترش این شبکه اجتماعی در ایران، تلگرام دچار اختلالات بسیاری شده و به نظر می رسد به زودی سهم خود را در میان کاربران ایرانی از دست بدهد.
ناکارآمدی تلگرام و اختلالات فنی آن در حالی نمود یافته که چندی است امکانی که این نرم ‌افزار موبایلی برای افزودن استیکر یا برچسب‌های مختلف در اختیار کاربران قرار داده، حاشیه‌ های بسیاری را به وجود آورده است؛ چراکه بسیاری از این برچسب ‌ها به لحاظ فرهنگی و اجتماعی مناسب با فرهنگ ایرانی اسلامی نبوده و در بسیاری از موارد نیز سوءاستفاده از حریم خصوصی کاربران را به همراه داشته است.
بررسی حاشیه‌های تلگرام در کارگروه تعیین مصادیق
در این رابطه محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز هفته گذشته گفت: برای شبکه‌ هایی که از محتوا یا استیکرهایی در قالب توهین به مقامات کشور استفاده کرده یا نسبت به ترویج مسائل غیراخلاقی مبادرت می‌کنند بر اساس قانون، محدودیت‌هایی اعمال می‌کنیم.وی افزود: سیاست ما برخورد با عواملی است که مسائل امنیتی کشور را نشانه گرفته باشند؛ در همین حال سازمان تنظیم مقررات ارتباطات، نظارت کاملی بر تمام شبکه ‌های اجتماعی دارد و علاوه بر این سازمان، دستگاه ‌های مرتبط دیگر نیز محتویات این شبکه‌ ها را از نظر امنیتی رصد می‌کنند.
واعظی تاکید کرد: با منتشرکنندگان محتواهای خلاف اخلاقی در شبکه‌های اجتماعی یا مباحثی که مسائل امنیتی کشور را نشانه گرفته باشند، برخورد می‌شود.وی خاطرنشان کرد: تا زمانی که شبکه‌ای درست فعالیت می‌کند و به دنبال ترویج محتواهای نامناسب نیست محدودیتی اعمال نخواهد شد، اما در غیر این صورت طبق قانون برخورد شده و موضوع در کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه رسیدگی خواهد شد.

کاربرد شبکه‌های اجتماعی داخلی به نحوی است که به دلیل وجود سرورها در داخل کشور، سرعت دسترسی و استفاده از این شبکه‌ های اجتماعی افزایش می‌یابد و اطلاعات آن در داخل بدون خروج از کشور و استفاده از پهنای باند مبادله می‌شود

پیشنهادات برای مهاجرت به شبکه ‌های اجتماعی بومی
با وجود اختلالات گسترده در شبکه اجتماعی موبایلی تلگرام، پیشنهاد می‌شود کاربران ایرانی به سمت شبکه ‌های اجتماعی بومی پیام ‌رسان که از لحاظ کیفیت و سرعت با شبکه ‌های اجتماعی خارجی برابری می‌کنند و حتی در بسیاری موارد بهتر از این شبکه‌ ها نیز عمل می‌کنند بروند.
کاربرد شبکه‌های اجتماعی داخلی به نحوی است که به دلیل وجود سرورها در داخل کشور، سرعت دسترسی و استفاده از این شبکه‌ های اجتماعی افزایش می‌یابد و اطلاعات آن در داخل بدون خروج از کشور و استفاده از پهنای باند مبادله می‌شود.
برای مثال یکی از این برنامه‌های کاربردی، اپلیکیشن چت «ساینا» است که علاوه بر قابلیت‌هایی که شبکه اجتماعی موبایلی دارند، امکان تماس به تمامی خطوط تلفنی ثابت و همراه در جهان را دارد.
شبکه ساینا مانند تمامی شبکه ‌ها پیام ‌رسان است و این قابلیت را دارد که کارکرد های شبکه اجتماعی پیام‌ رسان را به صورت بومی در اختیار مردم قرار دهد؛ امکان تبادل پیام گروهی از دیگر ویژگی‌های اولیه این اپلیکیشن است؛ علاوه بر آن، داشتن بازار استیکر، این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند که بتوانند از استیکرهایی که خودشان طراحی کرده‌اند هم استفاده کنند و نیز مجموعه ‌ای از استیکرهای بومی با رنگ و بوی قومیت‌ های مختلف در این برنامه طراحی شده است.
کاربران اندروید اپلیکیشن پیام‌ رسان ساینا که حدود ۱۳٫۳۷ MB حجم دارد را می‌توانند از اینجاhttp://iranapps.ir/app/com.mmdt.syna  دانلود کنند و کاربران IOS نیز امکان دانلود این برنامه را از طریق اپ استور اپل دارند.

شبکه های بومی انتخاب بعدی کاربران

 

 

 

 

 

 

 

 

همچنین شبکه پیام‌رسان موبایلی «فانوس» با قابلیت ارسال پیام‌ های متنی و صوتی و تصویری با ویژگی خدمات دهی بر روی سرورهای داخلی راه‌ اندازی شده است.
این نرم‌افزار موبایلی ویژه چت، قابلیت نصب در هر نوع گوشی موبایل دارای نرم ‌افزار اندروید را دارد و کاربران می‌توانند با نصب این نرم ‌افزار از طریق گوگل پلی و یا لینک مستقیم آن، پیام‌ ها و فایل‌ های صوتی و تصویری خود را به صورت رایگان ارسال کنند.
این شبکه اجتماعی بومی توانایی ارسال پیام ‌های متنی و همچنین فایل‌ های صوتی و تصویری و فیلم را دارد و از ویژگی ‌های آن می‌توان به طراحی کاربر پسند و همچنین حفظ حریم خصوصی کاربران اشاره کرد.
به زودی این نرم‌افزار در بازارچه‌های اندروید نیز عرضه می‌شود و هم‌اکنون امکان دانلودنرم ‌افزار موبایلی پیام‌ رسان فانوس از اینجا http://fanoosapp.ir فراهم است.

در همین حال شبکه پیام‌ رسان بومی «بیسفون»، یک پیام ‌رسان ایرانی است که همه اصول طراحی و توسعه یک اپلیکیشن خوب را رعایت کرده و در سطح استانداردهای جهانی ساخته شده است اما چیزی که بیسفون را از نمونه‌ های خارجی متمایز می‌کند، استیکرها و شکلک‌های نرم ‌افزاری بسیار جذاب و بومی و متفاوت آن است. همچنین رنگ ‌بندی نقش مهمی را در این برنامه ایفا می‌کند به نحوی که رنگ‌ های زنده، چیدمان منظم اجزای صفحه، آیکن‌های مناسب، جلوگیری از بکارگیری جزئیات و شلوغی و همچنین فونت مناسب از جمله نقاط قوتی هستند که این برنامه موبایلی دارد.
در این اپلیکیشن حجم اشتراک‌گذاری فایل ‌ها و گفتگو ها بسیار زیاد است و جابه‌جایی سریع بین صفحات و استفاده راحت از امکانات موجود از دیگر ویژگی ‌های آن محسوب می‌شود؛ انتخاب تصویر پروفایل و عملیاتی همچون بروزرسانی لیست مخاطبین، حذف تاریخچه مکالمات و غیرفعال کردن حساب کاربری نیز در این اپلیکیشن قابل انجام خواهد بود.
این اپلیکیشن بومی با حجم ۱۸٫۹ مگابایت در فروشگاه کافه بازار در این آدرس https://cafebazaar.ir/app/com.bistalk.bisphone/?l=fa  قابل دانلود است.

 

به اشتراک بگذارید

 • Facebook
 • Twitter
 • Delicious
 • LinkedIn
 • StumbleUpon
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Google Plus
 • Print
نظرات

یک نظر به "شبکه های بومی انتخاب کاربران"

 1. همراه رایانه می‌گه:

  همراه رایانه مرکز پاسخگویی به سوالات رایانه ای (شبانه روزی)
  تلفن :9099070345
  http://www.poshtyban.ir

نظر دادن