سلاح های ویرانگر جنگ نرم
انتشار: 17 شهر ماه 1395 ساعت 17:06 دیدگاه ها: هيچ

به گزارش گلستان بلاگ، وبلاگ «افسران جوان جنگ نرم» نوشت:

001_3

      برای دانلود با کیفیت عالی اینجا کلیک کنید (دانلود کنید)

وبلاگ جنگ نرم نوشت:

توصیه میکنم تا آخر بخوانید…

در جنگ نرم دشمن سلاح های مخربتر و ویرانگری در اختیار دارد و هر روز این سلاح ها پیشرفته تر میشوند و هرچه قدر که پیشرفت میکند میزان تخریب آن نیز بیشتر میشود و تعداد زیادی را جلب خودش میکند و با خود همراه میکند .سلاح های که برعکس سلاح های سخت سریع کشنده نیستند بلکه آرام و آرام کار میکنند تا افکار و اعتقادات و ارزش و فرهنگ های یک کشور را نابود کند .

تعریف جنگ نرم :

تعریف جنگ نرم Soft Warfare در جبهه مقابل جنگ سخت Warfare Hard است و تعریف یکسانی که مورد پذیرش همگان باشد ندارد.

جان کالینز تئوریسین دانشگاه ملی جنگ آمریکا جنگ نرم اینگونه تعریف کرده است : استفاده طراحی شده از تبلیغات و ابزارهای مربوط به آن، برای نفوذ در مختصات فکری دشمن با توسل به شیوه هایی که موجب پیشرفت مقاصد امنیت ملی مجری می شود.
مهم ترین اهداف جنگ نرم

۱- تضعیف فرهنگی یک جامعه در جهت تأثیرگذاری شدید بر افکار عمومی مورد هدف با ابزار خبر و اطلاع رسانی هدفمند و کنترل شده .

۲- تضعیف سیاسی کشور مورد نظر به منظور ناکارآمد جلوه دادن نظام مورد هدف و تخریب و سیاه نمایی ارکان آن نظام.

۳- ایجاد رعب و وحشت در مواردی همچون فقر جنگ یا قدرت خارجی سرکوبگر .

۴- اختلاف افکنی در میان مردم و برانگیختن اختلاف میان مقام های نظامی و سیاسی کشور .

۵- ارائه روحیه یاس و ناامیدی در اجتماع به جای نشاط اجتماعی و احساس بالندگی از پیشرفت های کشور.

۶- بی تفاوت کردن نسل جوان به مسائل مهم کشور.

۷- کاهش روحیه و کارآیی در میان نظامیان و ایجاد اختلاف میان شاخه های مختلف نظامی و امنیتی.

۸- ایجاد اختلاف در سامانه های کنترلی و ارتباطی کشور هدف.

۹- تبلیغات سیاه به وسیله شایعه پراکنی و جوسازی از راه پخش شب نامه ها و…

۱۰- تقویت نارضایتی های ملت به دلیل مسائل مذهبی، قومی، سیاسی و اجتماعی .

۱۱- تلاش برای بحرانی و حاد نشان دادن اوضاع کشور از راه ارائه اخبار نادرست و نیز تحلیل های نادرست و اغراق آمیز.

تعریف جنگ نرم در آیین رزمی ارتش ایالات متحده آمریکا : جنگ نرم، استفاده دقیق و طراحی شده از تبلیغات و دیگر اعمالی است که منظور اصلی آن تاثیرگذاری بر عقاید، احساسات، تمایلات و رفتار دشمن، گروه بی طرف و یا گروههای دوست است به نحوی که برای برآوردن مقاصد و اهداف ملی پشتیبان باشد.

بنابراین جنگ نرم را می توان اینگونه تعریف کرد که اقدامات نرم روانی و تبلیغاتی رسانه ها که جامعه هدف را بدون درگیری و استفاده از زور به  شکست وا می دارد

 

مقابله با جنگ نرم

در این میان چه کار کنیم تا بتوانیم با بهره ‏گیری از ساز و کارهای مختلف از اعمال تهدیدات نرم پیشگیری کنیم ؟

مقابله با جنگ نرم، نخست نیاز داریم تا ویژگی‌های این نوع جنگ را آنالیز کرده و خوب بشناسیم و بدانیم که جنگ نرم با جنگ سخت، چه تفاوت‌هایی دارد. آنچه در جنگ سخت مورد هدف قرار می‌گیرد، جان انسان‌ها، تجهیزات، امکانات است که معمولا در این مواقع با استفاده از همین مسائلی که مورد هدف قرار گرفته است، افکار عمومی علیه دشمن فعال می‌شود، در حالی که در جنگ نرم آن چه هدف قرار می‌گیرد، افکار عمومی است.

هر ملتی و کشوری دارای منابع قدرت نرم است که شناسایی و تقویت و سازماندهی آن ها می تواند براساس یک طرح جامع تبدیل به یک فرصت و هجوم به دشمنان طراح جنگ نرم شود. به عنوان مثال، منابع قدرت نرم در ایران را می توانیم ایدئولوژی اسلامی، قدرت نفوذ رهبری، حماسه‏ آفرینی‏ها و درجه بالای وفاداری ملت به حکومت برشمریم.

دشمن در جنگ نرم از سلاح های استفاده میکند که بیشترین اهداف این سلاح های نرم نابودی و ریشه کن کردن اعتقادات و ارزش ها و فرهنگ های یک کشور میباشد .سلاح های جنگ نرم بیشمار هستند ولی چند مورد ازآنها را ذکر میکنیم :

به عنوان مثال گوشی همراه هوشمند که میتواند کارایی بسیار خوبی داشته باشد اگر مثبت ازش استفاده شود ولی اگر منفی استفاده شود و کنترل نشود میتواند آثار ویرانگری داشته باشد .شبکه های اجتماعی آندروید که دائما در حال بروزرسانی و پیشرفته شدن هستند و هرروز یک برنامه تولید میشود و کاملا رایگان در اختیار جوانان و کودکان و… قرار میگیرد.

یا ماهواره که دشمنان با سرمایه گذاری های کلان سعی در نفوذ نفوذ در فرهنگ و اعتقادات و ارزش های یک کشور هست شبکه های ماهواره ای هم هر روز زیادتر میشود و جالب تر از اینها هم اینه که این شبکه های ماهواره ای که در کشور های غربی با پول در اختیار مشتری قرار میگیرد ولی برای کور های همچون ما بصورت کاملا رایگان در اختیار ما قرار میگیرد و این یعنی یک تهدید یعنی اینکه دشمن هدفی بزرگتر از سود مالی دارد .

حرف آخر :

یادمان باشد امروز دشمن اهدافی بلند تر از تصرف یک کشور را در سر دارد دشمن میخواهد از ریشه یک کشور را تهی و سست کند .یادمان باشد من و شما هرکدام وظیفه ای در این راه داریم و آن هم حرف زدن نیست بلکه عمل است باور کنید میشه گفت زنگ خطر زده شده نکند یه زمانی دیر بشود و من و شما ها در خواب باشیم یکی از وظایف اصلی و مهم بسیجی موقیع شناسی و زمان شناسی است .الان زمان ارزش ها و فرهنگ ها است دشمن میخواهد فرهنگ و ارزش های یک ملت را تهی کند میخواهد از ریشه فرهنگ یک کشور را قطع کند .من و شما میتوانیم نقشه های شوم دشمنان اسلام را به خودشان برگردانیم ما میتوانیم ….

برادر و خواهر عزیزم یک یا علی بگید از همین الان در میدان جنگ نرم حضور فعال داشته باشیم همه میتواند در این میدان یک گوشه ای از مشکلات را به دوش بکشد بسیجی دنبال پول و ثروت و شهرت نیست …بسیجی با گمنامی کارشو پیش میبره ..یادمان باشد که این کشور در دستمان امانت گذشته شده است یادمان باشد که این انقلاب  باید به قول جاویدالاثر حاج احمد متوسلیان باید پرچمش در افق به زمین کوبیده بشود ..

یک یاعلی بگو از همین الان شروع کن یک یا علی بگو از همین الان یک کار فرهنگی شروع کن تا انجا که میتوانی گمنام کار کن مطمئن باش در گمامی بیشتر موفقیت کسب میکنی .یا علی.

—————————————————————————————————————–

نویسنده مطالب و طراحی پوستر توسط : مدیر وبلاگ جنگ نرم  www.jnarm.blogfa.com

برای دانلود با کیفیت عالی اینجا کلیک کنید (دانلود کنید)

                                             

به اشتراک بگذارید

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS
  • Google Plus
  • Print
نظرات

نظر دادن