زندگی به سبک عروسکی!
انتشار: 20 اسف ماه 1394 ساعت 16:12 دیدگاه ها: هيچ

به گزارش گلستان بلاگ،وب سایت «گردان سایبری خیبر» نوشت:

 

در قرن ۲۱ زندگی میکنیم. در دهه هایی که خیلی سریع و به طور یک جهش بسیار بلند از زندگی گذشته و تمدن های کهن خود فاصله گرفتیم و در دنیای مدرن و عصر ارتباطات به سر میبریم.همه ی ما زندگی خود را بقول امروزی ها آپدیت کردیم و توجه بسیار زیادی به فناوری ها و وسایل های جدید داریم.اگر یک حساب سر انگشتی کنید متوجه میشوید که از دهه ۸۰ تا به امروز یک تحول خیلی بزرگ در کشور ما رخ داده است.با بروز شدن زندگی، کالا ها و حتی کودکان ما نیز به روز شدند.فکر میکنم تا همین اندازه مقدمه چینی کافی باشد و مسئله شاید تا حدودی روشن شده باشد.مسئله، یا بهتر است بگوییم مشکل از عروسک های بچه های ما شروع میشود.

شاید در ابتدا خنده تان بگیرد اما اگر یک سری همراه با فرزندانتان به فروشگاه ها بزنید متوجه میشوید. در فروشگاه هایی که دیگر خبری از دارا و سارا نیست و بجای آن ویترین همه مغازه ها پر شده است از باربی و برتز. عروسک هایی که بطور هوشمندانه طراحی شده اند و هر دختری در طول بچگی خود یقینا یک بار هم که شده با آن بازی کرده است.برای از بین بردن یک جامعه نیاز به حمله نظامی نیست بلکه با منحرف کردن و جایگزین کردن یک فرهنگ منحط میتوان به همان اهداف رسید. باربی عروسکی است که به راحتی فرهنگ منحط غربی را به داخل خانه ما مسلمانان می آورد. این عروسک به دختران ما یاد میدهد که جامعه مدرن غربی چه انتظاری از یک زن دارد! و او باید چه اندامی داشته باشد و چه پوششی داشته باشد

3(4)

لباس های مجللی که عریانی و برهنگی را به نمایش میگذارد،لب های پروتز کرده، پوست برنزه شده، موهای رنگ شده، دماغ های عمل کرده از ویژگی های بارز این عروسک هاست. ما در دهه های نه چندان دور عروسک هایی داشتیم مثل دارا و سارا خواهر و برادری که با حجاب اسلامی خود و پا پوشش های اقوام مختلف ایرانی در هر شکلی بیرون می آمدند و بسیار زیاد مورد توجه کودکان ما بود.اما امروزه عروسک های غربی وارد بازار های ما شده اند که تهدید بزرگی برای نسل چهارم انقلاب اسلامی ما هستند.

در این میان دختر بچه ها انحصارا به عروسک علاقه مند هستند. این علاقه نشات گرفته از عاطفه ویژه دختر بچه ها و همچنین به دلیل قدرت برتر عروسک در ایجاد حس همزات پنداری و تفاهم خیالی با کودک است.

 عروسک، بالاترین نقش تربیتی را به ویژه در شکل دهی و پایه ریزی شخصیت دختران دارد. دختر بچه ها، زنان آینده هر ملت هستند و برای انحطاط هر ملت بایستی دختران و زنان آن ملت را منحط تربیت کرد؛ همانگونه که برای اعتلای هر ملت، بایستی دختران و زنان آن ملت را متعالی تربیت کرد. از این منظر، نقش عروسک در تهاجم فرهنگی نقش بسیار برجسته است.

باربی هایی که ما امروز میبینیم شاید جسم بی جانی باشند که فقط ظاهری زیبا دارند اما بقول استاد رائفی پور تا ده سال دیگر مشخص میشود که همین عروسکها چه باربی های قلابی دیگری به جامعه ما تحویل میدهد!

پ ن : یادش بخیر! ما دهه هفتادی ها اصلا چیزی به اسم باربی نداشتیم! بزرگ هم شدیم! دکتر هم شدیم! منحرف هم نشدیم! والا !

به اشتراک بگذارید

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS
  • Google Plus
  • Print
نظرات

نظر دادن