روستازاده ها نخستین پیروزی جنگ را رقم زدند /توهین به ۴۰ درصد جمعیت کشور
انتشار: 18 مرد ماه 1394 ساعت 19:05 دیدگاه ها: هيچ

به گزارش گلستان بلاگ،وب سایت «ندای یک بسیجی عاشق» نوشت:

توهین رفسنجانی به روستایی ها
در نوزدهم دی ماه 1359 ایل خزل در استان ایلام برای ….

به نقل از “ندای یک بسیجی”: در نوزدهم دی ماه 1359 ایل خزل در استان ایلام برای بازپس گیری ارتفاعات میمک واقع در جنوب ایلام با نیروهای عراقی مبارزه کردند و این مناطق را بازپس گرفتند هرچند کمتر در مورد این عملیات در سطح کشور اطلاع‌رسانی شده است.

در 18 شهریور 59 و قبل از آغاز رسمی جنگ تحمیلی، عراق درپی تحرکات خود و تعرض به خاک جمهوری اسلامی توانست دو پاسگاه مرزی ژاندارمری را با وجود ایستادگی آنان و با استفاده از حجم گسترده نیرو و ادوات اشغال کند و به این ترتیب پاسگاه‌های نی‌خزر و هلاله و ارتفاعات میمک به دست رژیم بعث عراق افتاد.

عملیات مهم و استراتژیک بازپس‌گیری میمک، اولین عملیات نظامی در تاریخ جنگ هشت ساله تحمیلی محسوب می‌شود که با فداکاری‌ها و رشادت‌های مردمی سلحشور مردان ایل خزل و ارتش جمهوری اسلامی ایران در روز 19 دی ماه 59 به اولین پیروزی رزمندگان منجر شد و سبب افزایش روحیه مردم شد اما این عملیات کمتر مورد توجه و تبلیغ رسانه‌های ملی قرار گرفته است. در عین حال هر ساله در سالروز شکوهمند این فتح، مراسم گرامیداشتی در آن منطقه برگزار می‌شود.

یکی از رزمندگان دوران دفاع مقدس و وابسته به ایل خزل معروف به فاتحان میمک در خصوص اظهارنظر توهین آمیز به روستائیان می‌گوید: کاش هاشمی 8 سال دوران دفاع مقدس را فراموش نمی‌کرد که روستائیان و عشایر غیور کشور خانواده خود را همراه باتمام دارائیشان که تعدادی گوسفند بود را رها کردند و برای دفاع از مرزهای کشور راهی خط مقدم شدند.

عباس خزلی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام اظهار داشت: کاش هاشمی می‌دانست آن روستایی زردلانی چون سنش کوچک بود شناسنامه برادرش را برداشت و به جبهه رفت تا دینش را ادا کند و شهید شد و شاید هنوز مشکل پرونده‌ای دارند. کاش من خبرنگار روستازاده را می‌دید که برای اعزام به جبهه شناسنامه خود را دستکاری کرده تا بزرگ نشان دهم و اعزام شوم.

این رزمنده دوران دفاع مقدس و فعال رسانه‌ای اضافه کرد: جناب آقای هاشمی 40 درصد ملت ایران را مورد توهین قراردادی که در تمام صحنه‌های انقلاب پیشتاز بوده و هستند.

خزلی تصریح کرد: انتظار داشتیم گروه‌ها و جناح‌های سیاسی مختلف به دور از هرگونه بغض سیاسی این موضوع را محکوم کنند چرا که اگر یادتان باشد حضرت امام خمینی (ره) عشایر را ذخیره انقلاب نامیدند انتظار می‌رفت اصلاح‌طلبان و اصولگرایان متدین و متعهد این حرکت را محکوم کنند.

یکی دیگر از اهالی استان ایلام که اهل منطقه دهلران و از فرهنگیان و فعالان اجتماعی و فرهنگی و رسانه‌ای استان ایلام محسوب می‌شود در این باره معتقد است: متاسفانه آنانی که این روزها از امام راحل نقل قول‌هایی در راستای تایید سیاست‌هایشان می‌کنند کلام امام خمینی (ره)را در مورد روستائیان و کوخ‌نشینان را هم بیاد آورند.

انورشکیب انصاری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام اظهار داشت: واقعا قابل تامل است تصریحات چنین مصرحانی که در یک دهه اخیر 180 درجه تغییر موضع دادند. به راستی چه شده است که اینان به چنین سرنوشتی گرفتار شده‌اند.

این شهروند دهلرانی که سرزمینش آماج گلوله‌های رژیم بعثی در دوران دفاع مقدس بود و عملیات‌های متعددی در این منطقه روی داده که مهم‌ترین آن محرم است، ادامه می‌دهد: حب مال و فرزند برایشان از حرکت در مسیر الهی اولی‌تر شده است. آیا عبرت گرفتن از تاریخ زندگی برخی شخصیت‌های تاریخی در حال تکرار شدن است.

فرزند دیگر این آب و خاک که در کسوت فرزند شهید است اظهار داشت: هاشمی این روزها پر است از کینه و شکست، شکست در رقابت‌های نمایندگان مجلس، شکست در رقابت‌های ریاست جمهوری،شکست در خبرگان رهبری، شکست در بصیرت و…

محمد سابوته از خانواده معظم شهید عدنان سابوته بوده که کسی در استان ایلام نیست که وصف شهید سابوته را نشنیده باشد. شهید «عدنان سابوته» پابرهنه می‌دوید، پابرهنه می‌گشت و تاول‌ پاهایش، تاوان عشق عدنان بود؛ شب‌ها همسنگران همنشین او می‌شدند، عدنان دعای توسل می‌خواند، بچه‌ها گریه می‌کردند، او در میان همرزمانش‌ همچون ماه می‌تابید و بچه‌ها منور می‌شدند و خاکریز، بهشت، تا یکی شهید می‌شد. پاهای عدنان با خاکریزها مأنوس بود با خاک بهشت هم؛ چه کسی زخم‌هایش را می‌شمرد؟ چه کسی رنج‌هایش را می‌دانست؟

محمد سابوته ادامه می‌دهد: این شکست‌ها و کینه‌ها به جایی رسیده است که برای برچسب زدن به رقبای سیاسی‌اش از واژه‌های روستایی استفاده می‌کند، همان روستایی‌‌هایی که با نان کشاورزی امثال برونسی‌ها را تحویل جامعه می‌دهد، همان روستایی‌هایی که هم گندم‌ها را وجین می‌کند و هم نااخلاقی‌های درون را، همان روستایی که خداوند شغل آنها را می‌ستاید و … .

وی اضافه کرد: متاسفانه آیت‌الله هاشمی از تمام چارچوب‌ها خارج شده است، یک روز داعشی‌ها را تائید می‌کند و یک روز دست به گردن پادشاه عربستان می‌اندازد و برای این وهابی‌های کثیف پیام تبریک می‌فرستد.

به اشتراک بگذارید

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS
  • Google Plus
  • Print
نظرات

نظر دادن