خط قرمزها….
انتشار: 09 شهر ماه 1394 ساعت 16:06 دیدگاه ها: هيچ

به گزارش گلستان بلاگ،وبلاگ «شقایق های پر پر(آمنین)» نوشت:

خط قرمزهایی در زندگی مشترک وجود دارد که اگر رعایت شود، رازهای میان همسران، همچنان راز باقی می‌ماند و خانه، امن‌ترین مکان برای زندگی کردن می‌شود.

دلمان که می‌گیرد، ، یک بهانه کوچک باعث می‌شود تا بخواهیم با دوستانمان درددل کنیم یا با حرف زدن، کمی از بار روانی مشکلات بکاهیم؛ اما گاهی درددل‌های ساده و خودمانی، یا گلایه‌هایی که در میان صحبت خود بدون هیچ غرضی می‌گوییم، با گذر زمان موجب به‌هم خوردن آرامش و ایجاد دلخوری‌هایی می‌شود که اصلاً فکرش را نکرده بودیم. به همین دلیل بد نیست کمی از خط قرمزها را در این خصوص بدانیم، خط قرمزهایی که اگر رعایت شود، رازهای میان همسران، همچنان راز باقی می‌ماند و خانه، امن‌ترین مکان برای زندگی کردن می‌شود…….

th (3)

پس اگر زمانی دلتان گرفت یا حوصله‌تان سر رفت و خواستید ساعاتی را با دوستان یا خانواده به گپ و گفت بگذرانید، این چند نکته را برای حفظ آرامش در زندگی‌تان به خاطر بسپارید:

دلخوری‌هایتان را به هر کسی نگویید

اگر رفتار و کردار همسرتان شما را عصبانی کرده یا دو سه روزی است که با هم قهر کرده‌اید، کمی خوددار باشید و این مسئله را فقط برای کسی بگویید که می‌توانید روی کمکش حساب باز کنید. در غیر این صورت، درددل‌های شما در یاد دوست یا خانواده‌تان می‌ماند، اما وقتی آشتی می‌کنید و زندگی‌تان روال عادی خود را پی می‌گیرد، دوستی که شنوای درددل شما بوده، حرف‌هایتان را فراموش نمی‌کند، پس مراقب باشید ذهنیت دیگران را نسبت به همسرتان خراب نکنید.

میزان درآمدتان را برای کسی فاش نکنید

برخی از زوج‌های جوان به دلیل رقابتی که با سایر زوج‌ها دارند، میزان درآمد خود را برای آن‌ها بازگو می‌کنند، حال آن‌که دانستن این اطلاعات سبب می‌شود دیگران درباره زندگی شما قضاوت نادرستی کنند. ممکن است آن‌ها شما را بسیار ثروتمند یا بسیار فقیر ببینند و نوع درآمد شما در رفتار و توقعات آن‌ها تأثیرگذار باشد.

میزان بدهی‌ها و وام‌هایتان را بازگو نکنید

همان‌طور که درآمد خانواده باید مثل راز بین زن و شوهر باشد، میزان بدهی‌ها هم از همین قانون پیروی می‌کند، ضمن این‌که گاهی خانواده‌ها به خیال این‌که شما قرض زیادی دارید، گمان می‌کنند به اندازه کافی خوشبخت نیستید و مشکلاتتان زیاد است. در حالی که تمام زندگی‌ها، فراز و نشیب دارد، بنابر این با سکوت کردن درباره این مسائل، به دیگران فرصتی برای قضاوت کردن درباره زندگی مشترکتان ندهید.

اگر رفتار و کردار همسرتان شما را عصبانی کرده یا دو سه روزی است که با هم قهر کرده‌اید، کمی خوددار باشید و این مسئله را فقط برای کسی بگویید که می‌توانید روی کمکش حساب باز کنید.

 

احساس همسرتان را نسبت به دوستانتان بازگو نکنید

اگر همسر شما نسبت به یکی از دوستانتان حس خوبی ندارد، لازم نیست این مسئله را برای او یا حتی برای سایر دوستانتان بیان کنید. دانستن این مسئله سبب می‌شود دوستانتان در ارتباط با شما محتاط‌تر شوند، یا خود را مزاحم زندگی شما بدانند و به تدریج ارتباطشان را با شما قطع کنند.

از خانواده همسرتان پیش کسی گلایه نکنید

اگر با خانواده همسرتان اختلاف نظر دارید یا از هم دلخورید، بهتر است این مسئله را فقط با همسرتان در میان بگذارید. این اختلاف نظرها در اوایل ازدواج، بیشتر خود را نشان می‌دهد و معمولاً با گذر زمان و شناخت بیشتر، بسیاری از مسائل، خود به خود حل می‌شود اما حرف و حدیث‌هایش باقی می‌ماند و حتی گاهی این حرف و حدیث‌ها خودش سبب دعوایی دوباره می‌شود.

به اشتراک بگذارید

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS
  • Google Plus
  • Print
نظرات

نظر دادن