خاطرات امام علی (ع)
انتشار: 12 ارد ماه 1394 ساعت 10:02 دیدگاه ها: هيچ

به گزارش گلستان بلاگ،وبلاگ «پایگاه مذهبی حضرت مهدی(عج)» نوشت:

ws2brxlxnkxkk8g8kask

(در ایـامـی که به فرمان رسول خدا)ص( در یمن به سر می بردم)، یک روزکه برای مردم سخن مـی گـفـتـم ، مـردی از دانشمندان یهود از میان جمعیت برخاست ودر حالی که کتابی در دست داشت ودر آن می نگریست به من گفت: (اگر ممکن است) تصویری از شمایل محمد(ص) را برای ما وصف کن (درخواست او را پذیرفتم و) گفتم: پیامبر خدا(ص) نه چندان بلند قد است ونه بسیار کوتاه ، موی سرش نه خیلی پیچیده است ونه باز وافتاده ، سری بزرگ ومتناسب دارد. رنگ چهره اش سفید است واندکی به سرخی می زند. استخوان بندی درشت دارد. کف دست وقدم پاهایش بزرگ وضخیم است. از میان سینه تا ناف خطی باریک از مـو دارد. دارای مـحـاسـنـی پـرپشت وابروانی پیوسته وپیشانی بلند، چهار شانه (و قوی هیکل) می نماید. وقتی راه می رود انگار از بلندی به سرازیری روانه باشد. هرگز مانند او، کسی را ندیده ام وپس از این هم نخواهم دید.

سپس ساکت شدم وچیزی نگفتم ، دانشمند یهودی گفت: ادامه بده.

گفتم: آنچه فعلا به خاطر داشتم بیان کردم. اما او خود ادامه داد وافزود: ودر چشمانش سرخی دیده می شود. دهانی خوش بو دارد ومحاسنی نیکو. وقتی با او سخن بگویند بـا دقـت مـی شـنـود وهـنـگـامـی کـه بـخواهد به طرف جلو یا عقب سر نگاه کند با تمام بدن بر می گردد….

گـفتم: به خدا سوگند اینها که بر شمردی همه از صفات اوست. سپس گفت:یک ویژگی از او ناگفته ماند. پرسیدم کدام است؟

گفت: در پشتش حالت خمیدگی مشاهده می شود.

گـفتم: این را که بیان کردم ، همان حالتی است که هنگام راه رفتن از آن جناب ظاهر می گردد.

(واین نحوه راه رفتن قهرا مختصری حالت خمیدگی درذهن بیننده ایجاد می کند).

مـرد دانشمند گفت: من این وصف را در کتابهای پدرانم برای او(ص)یافته ام ، در آنجا پس از ذکر ایـن اوصـاف آمـده است: آخرین پیامبر الهی درمکه متولد می شود واز آنجا به شهری که از جهت حـرمـت وعـظـمـت همچون مکه است مهاجرت می کند. مدینه از آن روی حرمت پیدا می کندکه پذیرای پیامبر(ص) گشته است. کسانی که از مهاجران دلجویی می کنندوبه آنان پناه می دهند، از فرزندان عمرو بن عامر هستند. حرفه آنها (نخل داری و) کشاورزی است… در مجاورت آنها قومی از یهود زندگی می کنند.

گفتم: آری همین طور است ، او فرستاده خدا وپیامبر مسلمین است….

سرانجام مرد یهودی مسلمان شد وبه وحدانیت خدا ورسالت نبی مکرم (ص) گواهی داد وگفت: شـهادت می دهم که او بر همگان پیامبر است ومن با ایمان به او زنده ام وبا اعتقاد به او می میرم وبا یقین بر نبوت او ان شاءاللّه زنده خواهم شد.

میلاد مولود کعبه ، حضرت علی (ع) بر تمامی شیعیان جهان اسلام مبارک باد .

 

به اشتراک بگذارید

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS
  • Google Plus
  • Print
نظرات

نظر دادن