حجت‎الاسلام سیدعلی طاهری : بی‎بصیرتی علی مطهری در مواضع سیاسی و شرعی/ توجیه به جای عذرخواهی سبقت گرفت
انتشار: 07 آذر ماه 1395 ساعت 18:09 دیدگاه ها: ۲ تا

به گزارش گلستان بلاگ، وب سایت«گلستان 24»  نوشت:

202

به گزارش گلستان24، حجت‎الاسلام سیدعلی طاهری در واکنش به اظهارات علی مطهری نائب‎رئیس مجلس تصریح کرد: بنده که دو دوره در مجلس با دکتر مطهری همکار بوده‎ام، تا الآن ایشان را در مواضع سیاسی، بی‎بصیرت می‎دانستم و در مقابل، در مسائل شرعی ایشان را یک مدافع می‎شناختم ولی متاسفانه در جریان اخیر معلوم شد که ایشان، شاید برای حفظ جایگاه اخیرشان در جریان اصلاح طلب، حاضرند دست از اعتقادات دینی خود هم بردارند.

* کسی که پاسخ منطقی داشته باشد، فحاشی و هتاکی نمی‎کند/ دفاع از توهین به جای اظهار ندامت

وی افزود: چند روزی است که از مکاتبه برادر ولایی و انقلابی‎مان، حجت‎الاسلام دکتر احمدی خطاب به دکتر مطهری می‎گذرد و پاسخ دکتر مطهری هم نشان‎دهنده آن است که جواب منطقی در قبال استدلال ایشان ندارند، کسی که پاسخ منطقی داشته باشد، فحاشی و هتاکی نمی‎کند.

نماینده مجلس ادوار هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: گمان بنده این است که برخی از طرفداران دکتر مطهری در جریان اخیر، اهانت ایشان به ساحت قدسی حضرت رضا (ع) را نشنیده‎اند، چرا که اگر می‎شنیدند و متوجه اهانت ایشان می‎شدند، شاید حمایت نمی‎کردند، گرچه بسیاری از طرفداران ایشان در سال‎های اخیر، در توهین به مقدسات، از ایشان سبقت گرفته‎اند.

طاهری با تاکید بر اینکه ای کاش آقای مطهری بعد از اهانت به حضرت که در قالب مزاح مطرح شد، عذرخواهی می‎کردند تا جایی برای تبرئه شدن خود باقی می‎گذاشتند، گفت: ولی ایشان نه تنها اظهار پشیمانی نکرده‌اند بلکه در پاسخ دکتر احمدی، به نوعی از توهین خود دفاع کرده‎اند و امام راحل را هم هم‎عقیده با خود پنداشته‎اند!!.

وی با اشاره به اینکه فضای کنسرت با فضای یک جلسه شعر، زمین تا آسمان متفاوت است، افزود: آقای مطهری که در سخنان خود، امام رضا (ع) را موافق کنسرت دانسته‎اند، برای توجیه خبط و خطای خود، در پاسخ به دکتر احمدی، احتمال شرکت امام در جلسه شنیدن شعر حافظ را مطرح کرده‎اند، این در حالیست که فضای کنسرت با فضای یک جلسه شعر، زمین تا آسمان متفاوت است.

* واهمه از مواضع انقلابی

نماینده مجلس ادوار هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: عده‎ای در استان ما به این بهانه، هرچه خود لایق آن بودند، نثار شخصیتی فرهیخته و انقلابی کردند که باید دلیل آن را، ترس و واهمه آنان از تداوم چنین مواضع انقلابی در استان دانست.

طاهری خطاب به هتاکان به ارزش‎ها و آرمان‎های انقلابی گفت: باید به این آقایان عرض کنیم که جریان انقلابی استان، در چنین مسیری، به تعبیر قرآن کریم، مصداق (لایخافونَ لومَه لائم) هستند و دست از دفاع از ارزش‎ها و آرمان‎های انقلابی و ولایی برنخواهند داشت.

وی در پایان لازم از مواضع ارزشمند حجت‎الاسلام احمدرضا احمدی مشاور شورای هماهنگی سازمان تبلیغات اسلامی در استان گلستان به ویژه موضع اخیر ایشان، قدردانی کرد.

انتهای پیام/

منبع: فارس

به اشتراک بگذارید

 • Facebook
 • Twitter
 • Delicious
 • LinkedIn
 • StumbleUpon
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Google Plus
 • Print
نظرات

2 نظر به "حجت‎الاسلام سیدعلی طاهری : بی‎بصیرتی علی مطهری در مواضع سیاسی و شرعی/ توجیه به جای عذرخواهی سبقت گرفت"

 1. حسینی می‌گه:

  با سلام خدمت برادر ارزشی حاج آقای طاهری
  متاسفانه فضای فحاشی و تهمت فراگیر و دوطرفه شده است. به فرموده شماا جایی که منطق وجود دارد فحاشی کنار میرود. متاسفانه در انتقاد اولیه هم مسایل به صورتی با فحاشی مطرح و جواب هم با فحاشی بود.
  مرحوم قاسمعلی احمدی از مبارزان بر علیه رژیم ستمشاهی عموی بزرگوار جناب حجت الاسلام احمدی بودند که با مطالعات فراوان و پیروی از امام راحل و اندیشه های ناب شهید مطهرب و دکتر شریعتی همراه بودند اما با رعایت آزادگی همواره انتقادات خود به اشخاص را با ادبیاتی مناسب مطرح می کردند. ایشان معتقد به حفظ ارزش ها بودند.
  روح بلندشان شاد

 2. سخنان جناب حاج اقا سید علی طاهری گرگانی .
  کاملا منطبق با واقعیت است.

نظر دادن