حجاب الزامی است نه اجباری
انتشار: 07 خرد ماه 1394 ساعت 18:03 دیدگاه ها: ۲ تا

به گزارش گلستان بلاگ،وب سایت «معهود» نوشت:

hijabelzami

حجاب الزامی با حجاب اجباری خیلی فرق دارد. حجاب الزامی حجابی است که مردم  و اسلام خواست و قانون حجاب در ایران به همین خاطر تصویب شد. ولی حجاب اجباری را شبکه های فضایی و عوامل بیگانه در آوردند.

با ادامه همراه باشید تا متوجه تفاوت اصلی این دو بشوید.

الزام از لزوم، لازم و به معنی ضرورت داشتن، بایست و لازم بودن است حال اینکه اجبار از جبر و به معنی کسی را به زور به کار گماشتن، ناچار کردن است.

این دو کلمه بسیار با یکدیگر متفاوت بوده و دلیل و عقیده اسلام و قانون و مردم برای حجاب همین الزام است نه اجبار.

البته طبیعی است که هر الزامی اجباری به دنبال خواهد داشت ولی طرز تفکر فرق دارد که یکی برای نیاز و لازم بودن جامعه حجاب به تن میکند ولی دیگری برای اجبار و مجبور بودن، که در ظاهر به نظر کار هر دو یکی است ولی این یکی از داشتن حجاب خود خوشحال است و آن دیگری ناراحت.

هدف اصلی حجاب اطاعت از سخن خدا و موارد اجتماعی است حال آنکه رسانه های منفی نگر غربی (که معلوم نیست تا کی میخواهند با خدا بجنگند و ارزش های الهی را ویران کنند) میخواهند چنین القا کنند که دلیل حجاب این است که اگر نپوشیم گشت ارشاد می آید و… . یعنی کلا قسمت خالی لیوان را نگاه میکنند.

با فواید مثبت پوشیدن حجاب کاری ندارند بلکه مجازات نپوشیدن حجاب را به رخ می کشند.

اسلام هم سعی دارد که نگذارد انسان به گناه آلوده شود و هدف اصلی از مجازات اسلامی بازدارندگی از گناه حتی با شده با ترساندن است نه مجازات کردن هر چند که اگر مجازات عملی نشود دیگر بازدارندگی آن از بین می رود و فاقد ارزش و اعتبار میشود که لذا انجام مجازات امری قاطع است.

خلاصه اینکه بر خلاف رسانه ها که قصد از بین بردن نشاط و روحیه در جامعه ما را دارند (یک لحظه خودتان به عملکردشان فکر کنید) با حجاب هم میتوان در باغ قدم زد و آواز گنجشک را شنید و طراوت گل را حس کرد و شاد بود.

از یاد نبریم که مشکل اصلی رسانه های خارجی و دغدغه شان این نیست که مردم ایران با شلوارک در خیابان راه نمی روند و در حق شان ظلم شده، بلکه حتی اگر ایران کپی برابر اصل کشورهای اروپایی باشند سردردشان التیام نمی یابد چرا که دغدغه و هدفشان سیاسی است، هدف منافع است، هدف استعمار است…

با حجاب میتوان زیر باران رفت…

 

به اشتراک بگذارید

 • Facebook
 • Twitter
 • Delicious
 • LinkedIn
 • StumbleUpon
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Google Plus
 • Print
نظرات

2 نظر به "حجاب الزامی است نه اجباری"

 1. علی می‌گه:

  در عصر ارتباطات چیزی که بی ریشه و غیر اصیل باشد سرنوشتش شکست است به قول مرحوم طالقانی حجاب اجباری من درآوردی است . متون دینی و تاریخی گواهند که در سده اول تاریخ اسلام حجاب به اختیار بوده است مردم آن روزگار حتی نسبت به کسانی که خیلی بیشتر از سر و گردنشان برهنه بود پذیرش داشتند و کسی بر خلاف امروز بر نمی خواست که با هزار ترفند اجبار به حجاب را توجیه کند . اگر کتاب مسئله حجا ب استاد شهید مطهری را بخوانید یک جمله حتی کلمه در تایید اجبار به حجاب پیدا نمی کنید .

  • با تشکر از انتقادتان. خواهشمندم این مطلب را http://www.mahud.ir/post/30 مطالعه نمایید.
   شما که در دو سایت بازتاب دهنده نظر گذاشته اید کاش در خود معهود هم نظر میگذاشتید تا زودتر پاسخ میدادیم.
   از مدیر گلستان بلاگ خواهشمندم امکانی قرار دهد تا از نظرات ارسالی در اینجا با خبر شویم وگرنه امکان سر زدن به تک تک صفحاتی که در گلستان بلاگ هست ناممکن است.
   ممنون

نظر دادن