جنس مخالف و تند شدن ضربان قلبم!
انتشار: 05 تیر ماه 1394 ساعت 12:04 دیدگاه ها: هيچ

به گزارش گلستان بلاگ،وب سایت «اصحاب عشق» نوشت:

روزهای پر حرارت و داغ جوانی، وقتی داغ تر می شود که صحبت ارتباط با جنس مخالف ، به میان می آید .شما دیگر کودک نیستید ، احتمالا دوران مدرسه و دغدغه ی کنکورهم به پایان رسیده و اکنون دراوج قدرت و نیازهای روانی و جسمی ، به تشکیل خانواده فکر می کنید.
13745510198243202461921772121850217111111

 

ممکن است هنوز سن تان برای ازدواج مناسب نباشد و هیچ اقدامی برای انتخاب همسر انجام نداده باشید و یا در به در دنبال نیمه ی گمشده تان باشید.فرقی ندارد ،در هر حال یکی از روابطی که باید در زندگی خود آنرا مدیریت کنید ، ارتباط با جنس مخالف است.درست است که در این روزها کمی مهار آن سخت تر است اما در آینده حتی بعد از ازدواج و در سنین میانسالی هم از این مهارت بی نیاز نیستید.
از طرفی شما دیگر در دبیرستان درس نمی خوانید و در محیط تحصیل تان با جنس مخالف در ارتباطید و یا در محیط کارتان چندین ساعت در روز چنین ارتباطی را تجربه می کنید. رفتار امروز شما ، زمانی که هنوز مجرد هستید و علاقه به این ارتباط در شما پررنگ تر است،می تواند یک پایه و اساس خوب برای زندگی فردای تان باشد. یادتان باشد شما فعلن مجردید و به زودی تشکیل خانواده خواهید داد ، در روابط تان به گونه ای رفتار نکنید که در آینده نیاز به پنهان کاری باشد. برای اینکه خط قرمز های رابطه با جنس مخالف را نشکنید ، برای تان پیشنهاد هایی داریم.
خودتان را مانیتورینگ کنید
تمام شدن روزهای مدرسه و ورود به دانشگاه و یا محل کار ، خود به خود بانوعی استقلال همراه است که تا دیروز آنرا نداشتید. زمان های رفت و آمدتان ،  دوستان و آشنایان جدیدتان و محیط هایی که چون محیط خانه و مدرسه تحت نظارت و پاستوریزه نیست . در چنینی شرایطی شما نیازمند یک مهارت بسیار مهم خواهید بود.مهارت خود کنترلی ، مهارتی است که اگر آنرا نداشته باشید ، از گوشه ی اطاق و با یک رایانه ،ممکن است بزرگ ترین خطاها را انجام دهید.خود کنترلی یا خویش تن داری یعنی داشتن توان و مهار فشارها و وسوسه های غریزی وهیجانی.
این طبیعی است که در سن جوانی مخصوصا اگر مرد هستید در برابر محرک های جنسی ،بی تاب شوید.باید با حفظ نگاه و دوری از فیلم ها و روابط تحریک کننده به خود کمک کنید تا گرفتار نشوید.بهترین راه ، پیشگیری از ورود به روابط نامناسب است.این مهارت را در خود ایجاد کنید و در هر لحظه حواس تان به خودتان و کارهایی که انجام می دهید،باشد.

دختر خانوم ها و آقا پسرها، اگر همه ی دوستانتان دوست دختر و دوست پسر دارند و اگر به اصطلاح، این روزها هر کسی، کسی دارد و یار نو رسی دارد! شما خود را وارد این بازی نکنید. دوستانتان نمی گویند که این ارتباط چه تاثیرات منفی بر آنها گذاشته و ممکن است هنوز خودشان نیز ندانند از نظر روحی چه آسیبی خواهند دید ، پس با افتخار خود را پاک نگه دارید

همرنگی با جماعت را بی خیال شوید
می گفتند: خواهی نشوی رسوا ،همرنگ جماعت شو! اما اگر جماعت خود طریق رسوایی را پیش بگیرند چه کنیم؟ دختر خانوم ها و آقا پسرها ، اگر همه ی دوستانتان دوست دختر و دوست پسر دارند و اگر به اصطلاح، این روزها هر کسی، کسی دارد و یار نو رسی دارد! شما خود را وارد این بازی نکنید. دوستانتان نمی گویند که این ارتباط چه تاثیرات منفی بر آنها گذاشته و ممکن است هنوز خودشان نیز ندانند از نظر روحی چه آسیبی خواهند دید ، پس با افتخار خود را پاک نگه دارید .
بیکاری را از زندگی تان دور کنید
شما در پرانرژی ترین روزهای زندگی تان به سر می برید ، اگر قرار باشد ، بیشتر وقت تان، اوقات فراغت بوده و برنامه ی سفت و سختی برای ساعت به ساعت تان نداشته باشید ، احتمال خطای تان بالا می رود.تفریح خوب است اما یادتان باشد این روزها  زمان تلاش ، کارو برنامه ریزی برای آینده است. چشم بر هم زدنی ، با افسوس زمزمه می کنید : جوانی هم بهاری بود و بگذشت… پس قدربهار زندگی تان را بدانید و انرژی تان را در راه صحیح مصرف کنید.
حواس تان به او باشد
فراموش نکنید که در خلوت ترین مکان قابل تصور نیز کسی هست که شما را می بیند. هیچ رفتار و اندیشه ای  شما ، از  او پنهان نمی ماند . اگر همیشه این موضوع را مد نظر داشته باشید ، دقت بیشتری حتی بر فکر و نیات خود خواهید داشت.
امام علی (ع) می فرمایند:خوشا به حال آن که همیشه خدا را در نظر داشته و از گناه خویش بیمناک باشد. ( غرر الحکم٬ ج ٢ / فصل ۴۶طوبی)
روزهای خوش جوانی را تباه نکنید . ارتباط با جنس مخالف ، یک واقعیت است که اگر در چهارچوب صورت بگیرد ، دچار مشکل نخواهید شد اما از چهارچوب شرع ،پا فراتر نگذارید که پشیمان خواهید شد.
سخنی با والدین
اگر فرزند جوانی در خانه دارید ، باید محیط را به گونه ای آماده کنید که بتواند در مورد دغدغه هایش با شما حرف بزند. بدانید که دیر یا زود جنس مخالف به زندگی او وارد خواهد شد پس بجای آنکه آنقدر در این موضوع حساسیت نشان دهید که نتواند در موردش با شما حرف بزند ، بگذارید راحت باشد البته حرمت ها را نگه دارید اما اگر او نتواند در مورد اینگونه مسائل با شما حرف بزند ، ممکن است در خطر جدی قرار بگیرد. به او هشدار بدهید ، راه و روش سالم ماندن را برایش هجی کنید اما در نهایت بگذارید اگر خطایی هم کرد ، بتواند به شما بگوید  و کمکتان مطمئن باشد.

به اشتراک بگذارید

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS
  • Google Plus
  • Print
نظرات

نظر دادن