جبهه را گم نکنیم…!!
انتشار: 08 آبا ماه 1395 ساعت 18:08 دیدگاه ها: هيچ

به گزارش گلستان بلاگ، وبلاگ  «قرارگاه جنگ نرم» نوشت:

   یادش بخیر، سه چهار سال قبل بعد از بیانات مکرر امام خامنه ای پیرامون اهمیت فضای مجازی و دستور ایشان به جوانان مبنی بر فعالیت در فضای مجازی و جهاد در جبهه جنگ نرم و اعطای لقب “افسر جوان جنگ نرم” به رزمندگان این جبهه از جانب امام خامنه ای شاهد حضور چشم گیر انقلابیونعلی الخصوص جوانان دانشجو و طلبه در فضای مجازی بودیم؛ هر روز بر تعداد وبلاگ ها و سایت هایی که می خواستند خلأیی را که در فضای مجازی برای جبهه حزب اللّه حس می شد، پر کنند؛ که الحق و الانصاف این شور و علاقه برای حضور در جنگ نرم علیه دشمنان، در جوانان ایرانِ اسلامی موجب دلگرمی بوده و هست.

      نکته قابل توجه تنوع موجود در موضوع سایت ها و وبلاگ ها بود؛ هر کدام در موضوعی خاص و با قالبی متفاوت نسبت به دیگری فعالیت می کردند و تاکتیک درست هم همین یورش گسترده به دشمن بود؛ یعنی وارد شدن به این فضا به صورت همه جانبه. محتوای وب سایت های مذهبی به صورت مقاله، دلنوشته، پوستر، کلیپ، دفاع مقدس، بیانات امام خامنه ای و … تولید می شدند در حوزه گرافیک و ساخت کلیپ -که از تأثیر گذار ترین روش های کار فرهنگی است- خروجی ها بسیار قوی بود، و البته شاید کسی در این حجم تولید محتوای با کیفیت را انتظار نداشت.

     اما هر درخت پرثمر در معرض تهدید آفت ها خواهد بود، آفت جریان عظیم وبلاگ نویسیِ جبهه حزب اللّهشیوع استفاده از شبکه های اجتماعی و کوچ “افسران جنگ نرم” به این شبکه ها بود، در نتیجه کم کم شاهد کم رنگ شدن فعالیت وبلاگ ها و پررنگ شدن حضور در کانال ها و گروه های مذهبیِ شبکه های اجتماعی بودیم. خب ممکن است که گفته شود طبیعی است که اگر دشمن از جبهه دیگری تجاوز را آغاز کرد باید در همان جبهه به مقابله او رفت. کسی منکر این سخن نیست اما شاید باید دقت بیشتری می شد؛ واقعا دشمن تماماً از این جبهه به جبهه دیگری رفته؟ یا علاوه بر اینکه از همان جبهه های قبلی با قدرت (حتی قوی تر از قبل) حمله می کند از جبهه دیگری نیز به سوی ایمان و آرمان های ما یورش آورده است.

     تولید محتوا توسط “فعالان فضای مجازی” که به سمت شبکه های اجتماعی رفته بودند و تمام فعالیت ایشان در همین شبکه های اجتماعی بود بسیار کاهش پیدا کرد. علتش هم واضح است؛ شبکه اجتماعی که محل بیان بحث های طولانی و ارائه مقالاتی که سابقاً این عزیزان در سایت و یا وبلاگ خود مطرح می کردند نیست. در نتیجه مطالب انتشار یافته یا کپی شده است و یا کیفیت مطلوب را ندارد. البته تذکر این موضوع لازم است برای اشکالات وارد شده در این مطلب استثناء هم وجود دارد اما با نگاه کلی و از بالا به قضیه می توان دریافت که تعداد آن های که هنوز هم قوی کار می کنند نسبت به قبل خیلی زیاد نیست.

????? ??????? ? ????????? ????? ????? ????

برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی روی تصویر کلیک کنید.

     حال که این اتفاق افتاده و بستر جدیدی پدید آمده و بعضی از عزیزان مشغول کار فرهنگی(!) در شبکه های اجتماعی هستند خب چرا ایراد بگیریم، به جای اینکه وبلاگ و سایت مدیریت کنند، مدیریت یک کانالیا گروه فرهنگی را دارند؛ چه اشکالی دارد؟ پاسخ این سؤال را باید در کلام فرماندهیمان که به ما دستور فعالیت در فضای مجازی را داده اند و هنوز هم بر آن تأکید می کنند جست و جو کنیم. وقتی ایشان می فرمایند:«دشمن طراحی می کند. تو می دانی که او درست کرده، بازی نکنید؛ چون چه ببرید، چه ببازید، به نفع اوست.»[1]  و متأسفانه تعداد قابل توجهی از فعالان فرهنگی به این نکته توجه ندارند. البته نه اینکه خدای نکرده بخواهند حرف مولایشان را روی زمین بگذارند بلکه فقط احساس وظیفه باعث شده در هدف گیری اشتباه کنند. فعالیت در شبکه های اجتماعی، بازی کردن در زمین دشمن است زیرا علاوه بر شناسایی “فعالان فرهنگی” و طرز تفکر و عقایدشان، اعضای کانال ها و گروه های مذهبی مشمول فیلترینگ حبابی توسط هوش مصنوعی این شبکه های اجتماعی می شوند در نتیجه امکان جذب مخاطب و “کار اصلاحی” از “افسران جنگ نرم” گرفته می شود.

     البته “جوانان ایرانِ اسلامی” دست روی دست نگذاشتند و چند “شبکه اجتماعی وطنی” طراحی و بستر فعالیت را برای “فعالان فرهنگی” ایجاد کردند. اما “افسران جنگ نرم” باید دقت کنند علاوه بر حضور در کانال های فرهنگی – مذهبی باید جوّ حاکم بر شبکه های اجتماعی را نیز مدیریت کنند تا فضای امن برای کسانی که می خواهند در این فضا حضور داشته باشند اما آسیب نبینند فراهم شود. فعالان فرهنگی و مدیران سایت ها و وبلاگ ها در صورت امکان تمام فعالیت خود را معطوف فضای شبکه های اجتماعی نکنند بلکه با مدیرت کردن فعالیت خود برای آن دسته از مخاطبان خود که دسترسی به شبکه های اجتماعی ندارند و از وبسایت ها استفاده می کنند نیز محتوا فراهم کنند.

     از حق نگذریم کم نیستند کسانی که سایت و وبلاگ خود را با قوت و قدرت مدیریت می کنند و خروجی کارشان هم بی نظیر است و افسران جنگ نرمی که چنانچه که شایسته است به جهاد در جنگ نرم می پردازند.

     به امید خداوند متعال در آینده پست هایی پیرامون نحوه کسب درآمد شبکه های اجتماعی بیگانه و کمک به صهیونیسم از همین طریقِ درآمدزایی و آسیب شبکه های اجتماعی بر کار فرهنگی و چرایی اصرار بر عدم حضور مجامع فرهنگی در شبکه های اجتماعی بیگانه در سایت قرارگاه جنگ نرم منتشر خواهد شد. امیدواریم همسنگران عزیز، با بصیرت عمار گونه خود از حضور در شبکه های اجتماعی بیگانه که موجب کسب درآمد این شبکه ها و قدرتمند شدن دشمنان ما در جنگ نرم می شود خودداری کنند. حتما مستحضرید که به فتوای امام خامنه ای عضویت در نرم افزار های خارجی که موجب نفع رسانی به دشمنانباشد حرام است و مشمول حکم إعانه به ظالم است(برای مشاهده استفتاء اینجا کلیک کنید). به یاری خداوند متعال “افسران جنگ نرم” در این مرحله از جهاد هم بر این دشمنان شیطانی پیروز خواهند شد.

     إن شاء اللّه که ما هم از سربازان واقعی امام زمان (عجّل اللّه تعالی فرجه الشریف) در این جنگ عظیم باشیم.1. بیانات در دیدار جمعی از دانشجویان و دانش آموزان 8/8/1387.

به اشتراک بگذارید

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS
  • Google Plus
  • Print
نظرات

نظر دادن