“جایگاهی که حق ماست” + پوستر
انتشار: 25 مرد ماه 1395 ساعت 11:05 دیدگاه ها: هيچ

به گزارش گلستان بلاگ،وبلاگ «قرارگاه جنگ نرم» نوشت:

  جایگاه و قدرت یک کشور در جامعه جهانی به چندین مؤلفه وابسته است. قدرت نظامی، قدرت علمی، قدرت اقتصادی، مقبولیت اجتماعی و … . از همین رو دولت ها برای افزایش قدرت جوامع خود سعی دارنند که در همه ی حوزه های مذکور پیشرفت چشمگیری داشته باشند و حتی در رتبه های برتر قرار داشته باشند.

       یکی از مهم ترین و تأثیر گذار ترین جنبه های توان یک ملت قدرت علمی آن جامعه است. و رهبر معظم انقلاب، امام خامنه ای نیز به عنوان راهبر جامعه اسلامی ایران بر اهمیت و لزوم پیشرفت در این حوزه تأکید دارند؛ و غالباً در دیدار با دانشجویان، اساتید و مسئولان دانشگاه ها بر این مهم تأکید داشته اند.

       منویات ایشان پیرامون حرکت علمی در کشور محدود به یکی دو سال اخیر نمی شود بلکه از همان ابتدای دوران رهبری بر جامعه اسلامی با راهنمایی هایشان راه را برای اهل علم روشن می نموند. و روحیه دادن های حضرت آقا به دانشمندان و اندیشمندان و راهنمایی های ایشان به مسئولین علمی کشور مقدمه ای شد برای تلاش هر چه بیشتر جامعه علمی و نتیجه آن چیزی جز پیشرفت خیره کننده ایران اسلامی در زمینه های مختلف علمی خصوصاً علوم بنیادین نبود.

       البته نگرانی آمریکا و کشور های اروپایی از پیشرفت های پی در پی و کسب رتبه های برتر علمی توسط ایران در محافل سیاسی و علمی این کشور ها به وضوح دیده می شد و دولت مردان آمریکایی و اروپایی با کینه توزی تمام شروع به ایجاد مانع بر سر راه حرکت علمی کشور کردنند. وضع تحریم ها و ترور دانشمندان تنها گوشه ای از دشمنی کشور هایی است که چشم دیدن پیشرفت این ملت را ندارند.

        با وجود همین دشمنی هاست که ارزش فعالیت های علمی مشخص می شود و دلیل تأکیدات مکرر مقام معظم رهبری در این زمینه برای همه روشن خواهد شد.

پوستر بیانات امام خامنه ای درباره حرکت علمی ایران اسلامی

         زمانی که ایشان تذکر می دهند که باید مسئولین علمی مانع از این بشوند که فضای علمی دانشگاه به سوی مسائل پوچ و بی ارزش برود و به عموم جامعه علمی گوشزد می کنند که: «نگذارید حرکت علمی کشور متوقف شود»[1] به سبب خطری است که ایشان از طرف دشمنان و تلاششان برای متوقف کردن رشد علمی کشور، احساس می کنند.

       در دیداری که در روز دوازدهم ماه مبارک رمضان دانشجویان و اساتید دانشگاه ها با مقام معظم رهبری داشتند، حضرت آقا به نکات و تذکرات بسیار مهم و قابل توجهی اشاره داشتند. یکی از مهم ترین تذکرات مطرح شده توسط ایشان، مسأله سرعت رشد علم در کشور بود که باید بیش از این باشد. علت این مسأله را نیز این طور بیان داشتند که به جهت اینکه کشور ما در طول تاریخ به خاطر حکومت های خائن و غافل و عقب نگه داشته شدن توسط دشمنان از لحاظ علمی از دیگر کشور های پیشرفته عقب افتاده باید با سرعت بیشتری به نسبت به کشور های برتر به علم آفرینی و پیشرفت علمی اهتمام بورزیم. بدیهی است که اگر ما با سرعت همان کشور های رده اول علمی جلو برویم همیشه در همین جایگاه باقی خواهیم ماند و هیچ وقت نمی توانیم از آن ها پیش بیافتیم و دانشمان به حدی برسد که نتیجه اش مرجعیت علمی در جهان باشد و همه برای دستیابی به علوم مجبور به مراجعه به ما باشند. حضرت آقا مکرراً بر این امر تأکید داشته و در دیدار های مختلف فرموده اند که:« ما از لحاظ علمی [باید] به جایی برسیم که دیگری اگر بخواهد آن دانش را و آن رتبه‌ی بالا را یاد بگیرد مجبور باشد بیاید زبان فارسی یاد بگیرد.»

پوستر بیانات امام خامنه ای در دیدار دانشگاهیان

إن شاء اللّه با توکل به خداوند متعال و یاری امام عصر(عجل اللّه تعالی فرجه الشریف) و با تلاش مضاعف دانشمندان و جامعه علمی کشور در آینده ای نزدیک به چنین مقامی در خواهیم رسید.

“آینده از آن ماست”

به اشتراک بگذارید

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS
  • Google Plus
  • Print
نظرات

نظر دادن