تیتراژ پایانی خندوانه ؛ زیبا ولی کاملا بی ربط
انتشار: 19 تیر ماه 1395 ساعت 14:04 دیدگاه ها: هيچ

به گزارش گلستان بلاگ،وبلاگ «سرباز صفر» نوشت:

20

برنامه خندوانه رو میشه به عنوان یکی از پرطرفدار ترین برنامه های این روزهای سیمای جمهوری اسلامی ایران معرفی کرد. برنامه ای که الکی خندیدن رو تبلیغ می‌کنه و و بر جهالت مغز نسبت به خنده‌ی مهمل تاکید داره. خود این شعار و فلسفه برای ساختن این برنامه جای بحث زیادی دارد که در اینجا به اون نمیپردازیم و قبلا هم در ایــــــــــــــــــــــن یاد داشت که خوشبختانه بازخورد خوبی هم داشت به نقد آن پرداختم. ولی چیزی که امشب توجهمو جلب کرد تیتراژ پایانی برنامه خندوانه بود.

خب همه‌ی ما می‌دونیم که فلسفه ساخت این برنامه خنداندن مخاطبین حتی برای چند دقیقه می‌باشد. و این رو هم قبول داریم اینکه بتونی یک مومن رو شاد کنی کار بسیار زیبا و قشنگیه. ولی خب طبق همین آخرین جمله من چند تا سوال مطرح میشه. یکی اینکه چه کسی قراره دل یک مومن رو شاد کنه؟ یعنی حتی یک بازیگر زن با پوشیدن پیژامه و لودگی وسیله مناسبی برای شاد کردن مومن است؟ آیا اصلا یک مرد مومن، حاضر به دیدن این برنامه می‌شود؟ برای جواب دادن به همه ‌ی این سوال ها باید نظریه منطقی شهید آقا مرتضی مطهری رو توی ذهنمون داشته باشیم که هدف وسیله رو توجیه نمیکنه. نمیخوام خیلی بحث کنم. چون همونطوری که گفتم قبلا هم در یک یادداشت دگ ای با عنوان ” القهقهه من الشیطان ” به نقد برنامه خندوانه پرداخته بودم. این برنامه اینقدر این روز ها در کشور ما طرفدار پیدا کرده که بعید میدونم فردی از افراد مخاطب سرباز صفر باشه که حتی برای چند دقیقه خندوانه رو ندیده باشه.

ولی من از اونجا که بنا رو میزارم بر اینکه محال عقلی نیس که کسی حتی برای چند دقیقه این برنامه رو ندیده باشه، باید بگم که اگر بخواهیم بگوییم حدودا چند درصد در این برنامه به روش صحیح به نشر سبک زندگی اسلامی پرداخته می‌شود … رهایش کنیم. اصلا نمیگویم.

ولی چیزی که توجه من رو امشب به خودش جلب کرد _ البته قبلا هم که دیده بودم جلب کرده بود :) _ تیتراژ پایانی این برنامه می‌باشد. تیتراژی که بسیار زیبا و جذاب است و انسان از دیدن آن لذت می‌برد. دوربینی که در یک خیابانی که درختان با شاخه هایشان برای آن سقف درست کرده اند حرکت می‌کند و در انتها به یک بیلبورد می‌رسد که روی آن به ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف اشاره شده است و به شکل زیبایی عبارت یا مهدی ادرکنی نوشته شده است.

اما سوالی که در ذهن من ایجاد شده این است که ربط این تیتراژ زیبا به برنامه خندوانه چه می‌باشد؟ در واقع کدام قسمت برنامه خندوانه مربوط به امام عصر عج الله تعالی فرجه الشریف می‌شود؟

خوشحال میشم اگر نظری دارید نظرتون رو اعلام کنید.

پا نوشت : فیلم تیتراژ رو براتون نزاشتم چون احساس کردم نیازی نیس. امیدوارم نظراتتون رو راجع به این مطلب بگید. اگر هم با موضع من موافق بودید لایک کنید لطفا و بالعکس

التماس دعا

به اشتراک بگذارید

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS
  • Google Plus
  • Print
نظرات

نظر دادن