توبه کردم ولی خدا نمی بخشه!!
انتشار: 07 شهر ماه 1394 ساعت 12:06 دیدگاه ها: هيچ

به گزارش گلستان بلاگ،وب سایت «ندای یک بسیجی عاشق» نوشت:

توبه کردن

از لحاظ اخلاقی از من بهتره. کلا فقط یک بار رفتیم چت روم. بعد فقط دیدار حضوری بود و اس ام اس. از هم دیگه خوشمون اومد. در ادامه رابطه مان به خاطر مسایلی که پیش آمد، از او بدم آمد. اون منو خیلی دوست داره ولی من سرد شدم.

خیلی به خاطر اشتباهم گریه کردم ولی آروم نشدم. پسره نمازش ترک نمیشه. نونه حلال هم خورده اهل خمس و زکات هم هستن …

خیلی به خدا التماس کردم ببخشتم ولی نمی بخشه. به بزرگی خودش قسم می دونم اشتباه کردم و نامحرم بود ولی … .

نکته ی اولی که باید در نظر داشته باشیم این است که ؛ کسی که از نظر اخلاقی آدم درستی باشه، باب گفتگو و دوستی را با دختری باز نمی کند و حداقلش این است که بگوییم در مسائل شهوانی که یکی از قطب های مهم زندگی است اخلاقش بسیار ضعیف است و راه انحرافی و دوستی با جنس مخالف که بسیار خطرناک است را انتخاب کرده است.

اکثر مواقع این دوستی ها و ارتباطات به جایگاه های خطرناکی می رسد؛ چرا که شروع فرو رفتن در مسائل جنسی و بی حیایی ابتدا از سخن گفتن شروع می شود و به مرور زمان به مسائل دیگری می رسد.

از نظر اسلام دو شخص نامحرم که در خلوت همصحبت هستند قطعاً نفر سومشان شیطان است. که البته ممکن است این گفتگو حضوری باشد و یا در چت و اس ام اس و …و شیطان وقتی وارد شد راه های انحراف جنسی را به طرفین پیشنهاد می کند و هوای نفس و …

پس هر چه سریع تر باید از این گونه خلوت ها و گفتگو ها کناره گیری کنید و اگر واقعاً پسری اظهار دوست داشتنش حقیقی باشد، باید از راهش و خواستگاری و آگاهی خانواده ها وارد شود، وگرنه قطعاً به بن بست و چاهی داخل می شوید که بیرون آمدنش خیلی اوقات محال است.

اگر شما این راه را اشتباه رفته اید و با این پسر طرح دوستی ریخته اید و … گناهان بزرگی را مرتکب شده اید ولی خداوند بخشنده و مهربان است و اگر شما توبه کنید و قید این دوستی را بزنید و دیگر هیچ گونه ارتباطی با او نداشته باشید مطمئن باشید که خداوند بخشنده و مهربان است

مطمئن باشید دوستی با جنس مخالف اصلا به صلاح نیست و همان گونه که می دانید غریزه جنسی از نیرومندترین غرایز در وجود انسان است که بسیاری از رفتارها و خطاهای آدمی را شکل می‌ دهد.

در نتیجه هر عاملى که موجب تحریک انگیزه‌هاى شهوانى در جامعه گردد و به آرامش روحى و روانى و عفت عمومى، صدمه وارد کند، مورد تأیید اسلام نیست.

اسلام می‌خواهد انواع لذت ‌های جنسی در محیط و درون خانواده شکل گیرد و از این طریق آرامش روحی و روانی و پیوند‌های عاطفی نیز برقرار بماند و با طرح آن در محیط جامعه به پیوند خانواده و اجتماع آسیب وارد نشود.

به جهت میل شدید جنسی گاهی اوقات بی آنکه دختر و پسر (به خصوص دختران) بخواهند، در وضعی قرار می‌ گیرند که حتی اراده خود را از دست می ‌دهند و دیگر نمی توانند از ارتباط جنسی خودداری  کنند و ناخود آگاه و بی آنکه بخواهند، کم کم در آن اوضاع بدون بازگشت قرار می ‌گیرند و زمانی متوجه می ‌شوند که دیگر راه برگشتی نمانده است؛ پس چرا نباید این جریان را از سرچشمه بست؟

به همین دلیل است که در اسلام حتی خلوت کردن زن و مرد (دختر و پسر) نامحرم در مکانی که رفت و آمد نباشد، حرام و گناه است. پس اگر آن پسر شما را دوست دارد و می خواهد با شما زندگی کند ازش بخواهید که به خواستگاری شما بیاد و شما هم به عقد او در بیایید و به این وسیله از بودن در کنار هم لذت ببرید…

 

خدا نمی بخشه!!

خیلی از ما آدم ها بعد از انجام گناه و خوردن فریب شیطان ، می گوییم خدا من را نمی بخشد … این را از کجا می دانیم؟ برای این حرف چه سندی داریم؟ از کجا می دانید خدا شما را نبخشیده است؟

همین که شما متوجه اشتباه خود شده اید و به خاطرش گریه می کنید و از خدا عذر خواهی می کنید دلیل بر این است که خداوند به شما توجه داشته و دوستتان دارد و این را هم بدانید که اگر شما از این گونه دوستی دست بردارید، خداوند هم بخشنده و مهربان است همان گونه که در قرآن کریم می فرماید: آیا نمی دانستند که فقط خداوند توبه را از بندگانش می پذیرد و صدقات را می گیرد و خداوند توبه پذیر مهربان است. (توبه، آیه 104)

خداوند بر اثر توبه بنده اش خوشحال تر است از کسی که عقیم بوده، بچه دار شده و از کسی که گمشده خویش را یافته و از تشنه ای که به آب رسیده است

شما خیال می کنید چون مرتکب این گناهان شده اید دیگر خدا شما را نمی بخشد؛ در حقیقت این افکار، افکار شیطانی هستند که او بعد از انجام گناه و حتی توبه کردن به انسان ها القا می کند تا آنان را ناامید کرده و به گناهان ادامه بدهند…

در حالی که خداوند از برگشت بندگانش بسیار خوشحال می شود همانند شخصی که عقیم است و بچه دار نمی شود و بعد از مدتی به او خبر می دهند که خداوند به تو فرزندی عنایت می کند این شخص چقدر خوشحال می شود؟ خداوند نیز از برگشت بندگانش این قدر خوشحال می شود همان گونه که در روایتی از رسول اکرم صلی الله و علیه وآله نقل شده است که حضرت می فرماید: خداوند بر اثر توبه بنده اش خوشحال تر است از کسی که عقیم بوده، بچه دار شده و از کسی که گمشده خویش را یافته و از تشنه ای که به آب رسیده است. (میزان الحکمه، ح 2124)

 

خداوند در قرآن کریم می فرماید: بگو ای بندگان من که بر خود اسراف و ستم کرده اید! از رحمت خداوند نومید نشوید که خدا همه گناهان را می آمرزد، به درستی که خداوند بخشنده مهربان است. و به درگاه پروردگارتان باز گردید و در برابر او تسلیم شوید، پیش از آنکه عذاب به سراغ شما آید، سپس از سوی هیچ کس یاری نشوید. (زمر، آیه 54)

بنابر این از این پسر کناره گیری کنید و مطمئن باشید که اگر کسی ایمان به خدا داشته باشد و شما را دوست داشته باشد از این راه وارد نمی شود بلکه به خواستگاری شما می آید و در یک مراسم عقد شما را به همسری انتخاب می کند.

اگر شما این راه را اشتباه رفته اید و با این پسر طرح دوستی ریخته اید و … گناهان بزرگی را مرتکب شده اید ولی خداوند بخشنده و مهربان است و اگر شما توبه کنید و قید این دوستی را بزنید و دیگر هیچ گونه ارتباطی با او نداشته باشید مطمئن باشید که خداوند بخشنده و مهربان است.

فرآوری: زهرا اجلال

به اشتراک بگذارید

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS
  • Google Plus
  • Print
نظرات

نظر دادن