تهمت به عزاداری و تمام عزاداران امام حسین(علیه السلام)
انتشار: 03 آبا ماه 1396 ساعت 19:08 دیدگاه ها: هيچ

گلستان بلاگ منتشر کرد:

عده ای شعار آزادی بیان و عقیده و احترام به حقوق دیگران میدهند، اما در ورای این آزادی، به راحتی دروغ میگویند، تهمت میزنند و تمسخر میکنند. این افراد عملشان کاملا برخلاف شعارشان است.

04

محرم تمام شد.
به خانه هایتان بروید.
مهیا شوید برای همه انچه که بوده اید.
حسین را هم درون پستو هایتان پنهان کنید تا سال دیگر .
چون علم و کتل ونخل و زنجیرهایتان.
اکبر و اصغر و قاسم و عباس را هم!
عباس را نه!
به کارتان می اید .
برای قسم خوردنتان هنگام دروغ.
برای گاه خطر هایتان .
زمانی که می خواهید سر دیگری کلاه بگذارید وشاهدی می خواهید.
فردا صبح هم کرکره مغازه هایتان را بالا بدهید.
دربنگاهایتان را باز کنید و یک لایتان را چهار لا حساب کنید.
کلاه هایتان را آماده کنید برای اینکه دوباره تا خرخره سر مردم بگذارید.
آنچه را این روز ها خرج نذریهایتان کردید .
خرج شربت چای مرغ وبرنجتان
به یک باره جبران کنید .
بروید و حسین و دردهایش را به حال خود بگذارید.
دکتر شریعتی

پاسخ شبهه:

عده ای شعار آزادی بیان و عقیده و احترام به حقوق دیگران میدهند، اما در ورای این آزادی، به راحتی دروغ میگویند، تهمت میزنند و تمسخر میکنند. این افراد عملشان کاملا برخلاف شعارشان است.

دروغ این متن آنجاست که، متنی را به شخصیتی چون دکتر شریعتی نسبت داده است که همواره بر رساندن پیام امام حسین (ع) تاکید داشت.
شخصیتی که میگوید”مسؤولیت شیعه بودن یعنی چه، مسؤولیت انسان آزاده بودن یعنی چه، باید بداند که در نبرد همیشه تاریخ و همیشه زمان و همه جای زمین که همه صحنه‌ها کربلاست و همه ماهها محرم و همه روزها عاشورا باید انتخاب کنند یا خون را، یا پیام را، یا حسین بودن یا زینب بودن را، یا آن‌چنان مردن را، یا این‌چنین ماندن را …”. دکتر علی شریعتی

اینکه خطای برخی افراد که خصوصیات شیعه و پیرو واقعی ائمه اطهار (ع) را ندارند، را به همه نسبت دهیم، از انصاف و حقیقت بدور است. آیا درست است که به این بهانه تمام عزاداران و اصل عزاداری را زیر سوال ببریم؟
جز گروه اندکی، اکثریت جامعه با گرایشات مختلف ارادتمند و دوستدار اهلبیت (ع) هستند،و معمولا در عزاداریها شرکت میکنند. این متن هیچ استثنایی قایل نشده و تمام عزاداران حسینی را که نه تنها شیعه هستند،بلکه بسیاری از مذاهب و ادیان دیگر را نیز شامل می شوند کلاهبردار معرفی میکند.

ممکن است در جامعه ای نوعی بیماری وجود داشته باشد و بالطبع به بعضی افراد مرتبط با هیات هم سرایت کند. آیا باید این مریضی را به هیئتی ها نسبت داد؟ خیر درد کل جامعه هست.
برای درمان بیماری های اجتماعی و گناهان و نافرمانیهای دستورات الهی یکی از بهترین راهها درس گرفتن و حضور در مکتب امام حسین (ع) است.

عزاداری امام حسین تنها یک مراسم و گردهمایی نیست. بلکه کلاس درس ها و عبرت های ماندگار قیام عاشورا است،که امام به خاطر آنها شهید شد.
استقامت، آزادگی, شجاعت، پاسداری از دین، تلاش برای اصلاح جامعه و امر به معروف و نهی از منکر تا پای جان,
عبودیت و بندگی خدا و تسلیم نشدن در برابر زر و زور و تزویر ، یاری مظلوم، ذلت ناپذیری حتی با وجود دروغ و تهمت دشمنان و …
درسهایی است که می توان،از مکتب حسین (ع) آموخت.

بنابراین، هرکس به میزان توجه و حضور در مکتب عاشورا،از آن بهره مند می گردد. عزاداری اعلام وفاداری و ادامه راه حسین (ع) است.

شیعه و عزادار واقعی، میداند که مرام امام حسین (ع) مخصوص ایام خاص ویا مکان خاصی نیست که باگذشت ایام محرم،راهش به فراموشی سپرده شود.
می داند که امام حسین (ع) ظهر عاشورا در خطبه ای در برابر دشمنان فرمود “برای این سخنانم در شما اثر نمی کند که شکمهایتان از حرام پر شده”. بنابراین، پیرو حسین (ع) بادروغ وکلک وکلاهبرداری درآمد کسب نمی کند.

بنظر می رسد چنین متن های سیاه و بدبینانه ای، بیشتر با هدف تخریب و تحقیر شیعیان و عزاداران حسینی، نوشته می شود و نه با هدف مثبت و خیراندیشانه برای بهبود رفتار مردم


منبع: کانال قرارگاه پاسخ به شبهات و شایعات / آنتی شبهه

به اشتراک بگذارید

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS
  • Google Plus
  • Print
نظرات

نظر دادن