ترس از برائت از مشرکین
انتشار: 01 مهر ماه 1394 ساعت 11:07 دیدگاه ها: هيچ

 

 

 

به گزارش گلستان بلاگ،وب سایت «جنبش سایبری موعود» نوشت:

BRAAT

به گزارش سرویس دینی موعود: بی گمان هر کس شریکی برای خدا قرار دهد،خدا بهشت را براو حرام کرده و جایگاه او آتش است.

 توحید، مسئله ای که همه انبیاء الهی بشریت‌‌‌‌ رابدان دعوت کرده اند به طوری که دراسلام براى هیچ مسئله ‏اى به‏ اندازه توحید یعنى پرستش خداى یگانه  اهمیت  داده نشده است. وخداوند متعال در قرآن جایگاهی جز دوزخ برای مشرک فراهم ننموده است.«انَّهُ مَن یُشْرِکْ بِاللّهِ فَقَدْ حَرَّمَ اللّهُ عَلَیهِ الْجَنَّهَ وَمَأْوَاهُ النَّارُ؛ بی گمان هر کس شریکی برای خدا قرار دهد، خدا بهشت را بر او حرام کرده و جایگاه او آتش (دوزخ) است.(1)

برائت از مشرکین که ریشه در معارف اسلامی داشته و قرآن به صراحت به این مسئله اشاره کرده و می فرماید:« بَرَاءَهٌ مِنَ اللّهِ وَرَسُولِهِ إِلَى الَّذِینَ عَاهَدْتُم مِنَ الْمُشْرِکِینَ» (2)

مراسم برائت از مشرکین که سالانه درمکه توسط حجاج ایرانی صورت می گیرد یکی از یادگاران بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران است.

حضرت امام خمینی(ره) در تبین این موضوع می فرماید: « باید شیاطین بزرگ، میانه و کوچک (اولی، وسطی و عقبه) را از حریم مقدس اسلام راند. ما باید با فریادها و دعوتها و تظلم ها و افشاگری ها و اجتماعات زنده و کوبنده در مجمع مسلمین در مکه مکرمه، بتها را بشکنیم و شیاطین را که در رأس آنها شیطان بزرگ است رمی کنیم و طرد نماییم تا حجِّ خلیل اللّه و حبیب اللّه و ولی اللّه ـ مهدی عزیز ـ را بجا آورده باشیم والا در حق ما گفته می شود: «ما اَکْثَرَ الضّجیجُ وَ اَقَلَّ الْحَجیج» (3)

دولت سعودی به طرق مختلف در طول تاریخ بعد از انقلاب اسلامی ایران درصدد حذف یا کمرنگ کردن این اجتماع عبادی وسیاسی است. کشتار بی رحمانه حجاج عمدتا ایرانی در سال1366 در مکه معظّمه  در حال انجام فریضه الهی برائت از مشرکین به دست ماموران رژیم آل سعود نمونه بارزاین مسئله است.

به طوری که به نوشته خبرگزاری «رویترز» «محمد بن نایف» وزیر کشور عربستان روزگذشته در سخنانی هشداری، نسبت به برپایی تظاهرات سیاسی در مراسم رمی جمرات گفت: « نیروهای امنیتی بخش های مختلف آماده اند با هرگونه رفتاری که مراسم حج را مختل کرده و یا جان حجاج را به خطر بندازد، مقابله کنند . پادشاهی سعودی بارها اعلام کرده است که بهره برداری سیاسی یا تبلیغاتی برای هر گروه یا جریانی به شدت ممنوع است.»

حال با اتفاقات اخیر مکه از قبیل سقوط جرثقیل،ریزش کوه و آتش سوزی هتلی واقع در محله العزیزیه مکه که دولت سعودی حتی حاضر به بیان نام هتل نیز نشد،که جان ده هاتن از زائران بیت الله الحرام را گرفت. چه چیزی جان زائران بیت الله الحرام را تهدید می کند؟

ایا تنها برائت از مشرکین است که موجب اخلال در مراسم حج می شودکه وزیر دولت سعودی به کنایه به آن اشاره می کند؟!

به‌نظر می رسد ترس از بیداری اسلامی وآگاهی مسلمین جهان از جنایات دول استکباری و برخی کشورهای مسلمان منطقه که امروز ملتهای مسلمان شاهد جنایات این کشور ها در سوریه،عراق ،بحرین ویمن وفلسطین اشغالی هستند، علت اینگونه  سنگ اندازی ها در برگزاری مراسم برائت از مشرکین باشد. در صورتی که چشم پوشی از این جنایات وایجاد حاشیه امن برای دول استکباری و رژیم صهیونیستی بزرگترین خیانتی است که می شود به اسلام عزیز کرد.

به اشتراک بگذارید

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS
  • Google Plus
  • Print
نظرات

نظر دادن