ترامپ رئیس جمهور شد خوشحال باشیم یا ناراحت؟!
انتشار: 30 آبا ماه 1395 ساعت 18:08 دیدگاه ها: هيچ

به گزارش باشگاه وبلاگ نویسان ایرانی حرف تو وبلاگ “وزنه سیاسی” نوشت:

14807

 

به نام خدا و برای خدا

حسن روحانی در اراک، برجام را برای کشورمان همانند باغی فرض کرده که نهال آن به تازگی کاشته شده و مردم بایدف چندین سال صبر کنند تا میوه تزویر آن به ثمر برسد. پس از بیان این حرف ملت تکلیف خود را دانستند، که چندین سال صبوری کنند و از رئیس جمهور تقاضای سیب و گلابی نکنند و دیگر از بازی کودکانه برد-برد رئیس جمهور راستگویمان! نپرسند، ولذا مردم خود را برای شرایط جدید اعلامی حاج حسن آماده می کردند که پیروزی دونالد ترامپ موجب کیش و مات شدن رئیس جمهور ایران شد و بار دیگر قصه تلخ برجام در اذهان عمومی زنده شد.

دولت اعتدال که ذکر پیروزی خانم کلینتون در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، از لبانش نمی افتاد و بر اساس نظر سنجی ها، منتظر پیروزی قطعی خانم کلینتون بودند، با انتخاب شگفت انگیز آقای ترامپ بعنوان رئیس جمهور، دوستداران کدخدا با شوک شدید و جوانمرگی روبرو شدند و ترس و وحشت از پاره شدن برجام توسط ترامپ، سرا پای لرزان لیبرالهای اعتدال را فرا گرفت و پاره شدن و یا تغییر محتوای برجام، نقل هر مجلس و محفل شد.

محمد جواد ظریف در کشور چک به خبرنگاران می گوید: »برجام توافقی معتدل است. در صورت عدم پایبندی دیگران ما گزینه‌های بسیاری داریماینچنین نیست که در صورت عدم پایبندی دیگران گزینه های دیگری نداشته باشیم. ما گزینه های بسیاری داریم

در میان معرکه، قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی آقای اصغر فخریه کاشان، که در امور مسکن مهر وامانده است، حقوقدان و برجام شناس شده و در خصوص برجام می گوید: «برجام یک سند رسمی است که به تایید سازمان ملل رسیده و در این سازمان ثبت شده است به همین دلیل رییس‌جمهورجدید آمریکا نمی تواند به تنهایی خلاف این سند اقدامی کند.»

حال باید آقای ظریف به تعدادی از گزینه های بسیارشان، که در مقابل اقدام رئیس جدید جمهور آمریکا دارند، بر روی میز قرار دهد تا ملت ایران از آن گزینه ها مطلع شوند! قطعاً گزینه های ادعایی آقای ظریف، همانند صدها تحریم لغو شده ی جناب روحانی، کذب و نادرست است!

آقای ظریف باید پاسخ دهد؛ در برابر اورانیوم 20 درصدی که اکسید کرده اید، کدام گزینه می تواند 400 کیلو اورانیوم ا20 درصد را برگرداند؟! آیا امکان نصب 14 هزار سانتریفیوژ وجود دارد؟! آیا می توان قلب رأکتور اراک را که با بتن نادانی دولت تزویر پر شده، آن را تخلیه کرد و در دل رأکتور قرار داد؟! آیا امکان عودت اورانیوم 5 درصدی که به روسیه ارسال شده وجود دارد؟! آیا غل و زنجیرهای برجام که به مدت 15 سال بر تأسیسات هسته ای ایران نهاده شده، با پاره شدن برجام توسط رئیس جمهور آمریکا، برداشتن آنها امکان پذیر است؟! کارشناسان متخصص امور حقوقی و بین المللی و حتی رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان، پاسخ به این سئوالها را منفی می دانند! و لذا پاسخ آقایان ظریف و حسن روحانی به غیر از شرمساری چیست؟! البته آقای ظریف تنها دستور حاج حسن روحانی را اجراء و از خطوط قرمز ترسیمی رهبری، عبور کرده است!

والسلام

 

انتهای پیام/

به اشتراک بگذارید

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS
  • Google Plus
  • Print
نظرات

نظر دادن