به دنبال محو عفّت زنان هستند
انتشار: 02 خرد ماه 1394 ساعت 19:03 دیدگاه ها: یکی

به گزارش گلستان بلاگ،وب سایت «حریم آسمانی» نوشت:

152_30999

افرادی دنبال آزادی هستند امّا در حقیقت، هنوز معنی آزادی را متوجه نشده‌اند؛ غافل از این هستند که، کسانی که آن‌ها را به آزادی دعوت می‌کنند، زنانشان تا چند سال پیش حتی حق رأی هم نداشند و این در حالی است که زن مسلمان از همان ابتدای اسلام، از آزادی بهره می‌برده است، همان آزادی که با شؤنات زن مسلمان منافات نداشته باشد.زنان آمریکائی تا سال 1920 حتی حق رأی برابر با مردان را نداشتند، ابتدا در سال ۱۸۲۰ بیش از دوهزار زن آمریکایی به دولت ایالات متحده آمریکا تقاضانامه‌ای ارائه کردند و در آن، خواستار اعطای حق رأی برابر با مردان شدند. این تقاضانامه مورد اعتنای دولت آمریکا واقع نشد.
در سال ۱۹۱۰، زنان آمریکا راهپیمایی‌ها و تظاهرات وسیعی را در نیویورک، ماساچوست و نیوجرسی سازمان دادند و در نهایت، در سال ۱۹۲۰ ویلسون رییس جمهور ایالات متحده، نوزدهمین متمم قانون اساسی آن کشور را به مجلس سنا رساند که بر اساس آن، تمام زنان ایالات متحده آمریکا برای اولین بار، حق رأی برابر با مردان می‌یافتند.[1]

شاید کسی بگوید این‌ها که گفتید برای دهه‌های قبل است امروزه را چه می‌گوئید؟
اندیشمندان غربی همچون دونالد دیویدسن و روت سیدل هم اذعان دارند که جامعه‌ی غرب، بعد از این همه که دم از فمنیسم می‌زند، برای زنان هیچ امنیتی به آرمغان نیاورده است.

دیویدسن می‌نویسد: دستاوردهای فمینیسم برای آینده بی‌فایده است. او معتقد است که فمینیسم، موضع شغل‌محور را جایگزین وضعیت خانه‌محور در دهه‌ی ۱۹۵۰ کرده و ارزش خانه‌داری و روابط سالم زن و مرد را از بین برده است.

و یا روت سیدل می‌گوید: هنوز سوء استفاده‌ از زنان در تبلیغات، مد و فیلم‌ها وجود دارد و همچنین فقر بیشتر زنان در جامعه‌ی غربی را از اموری می‌داند که هنوز لاینحل باقی مانده است[2]

حال با این همه عقب‌ماندگی که غرب، در بین جوامع خود دارد، چگونه می‌تواند برای زنان مسلمان، آزادی را به ارمغان بیاورد؟ (در حالی که این آزادی که غرب از آن دم می‌زند خود عین بردگی است)
آنان برای خود چه کرده‌اند که امروزه برای ما انجام بدهند؟ چطور است که بدون هیچ تحقیق و کنکاشی در سرگذشت غرب، به دنبال ایده‌های پوچ و باطل آن می‌رویم؟ یا اسلام کدام ارزش زن را نادیده گرفته که غرب می‌خواهد آن را برطرف کند؟

اگر کمی در اطراف خود دقّت کنیم، به وضوح می‌بینم که غرب، جز خاری و ذلت برای جوامع اسلامی نمی‌خواهد؛ از زنان به عوان ابزار و وسیله استفاده می‌کند تا بتواند اهداف شوم خود را عملی کند و این هم طبیعی است زیرا مسلمانان با چپاول و زورگوئی غرب، مخالفت می‌کنند و آن‌ها می‌خواهند از هر طریق که شده ضربه‌ی خود را بزنند.

—————————————

پی‌نوشت:
1- ساناساریان، الیز، جنبش حقوق زنان در ایران (طغیان، افول و سرکوب از ۱۲۸۰ تا انقلاب ۱۳۵۷). ترجمهٔ نوشین احمدی خراسانی،چاپ اول، تهران: نشر اختران، ۱۳۸۴، ص۷۴.
2- اسلام و ایران، مجموعه مقالات اسلام و فمینیسم، عبدالرحمن حسنی‌فر، جلد دوم، ص ۹۹.

منبع:رهروان ولایت

 

به اشتراک بگذارید

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS
  • Google Plus
  • Print
نظرات

یک نظر به "به دنبال محو عفّت زنان هستند"

نظر دادن