اهل کوفه نباشیم!!!
انتشار: 16 آذر ماه 1394 ساعت 15:09 دیدگاه ها: هيچ

به گزارش گلستان بلاگ،وب سایت « خادم المهدی(عج) » نوشت:

همه ما می دونیم که علت ظهور نکردن امام زمان(عج) خود ما هستیم یعنی مانع اصلی خود مائیم، اما چرا؟؟؟ می خوام پاسخ این سوال رو با مقایسه کردن قیام امام حسین(ع) با قیام امام زمان (عج) بهتون بدم. ابتدا این رو بدونید که برای قیام کردن باید چهار شرط موجود باشد:

یکی اینکه باید یه برنامه جامع الهی داشته باشند و با هدفی بزرگ و در راه خدا قیام کنند. خب این دیگه ساده است، این شرط هم برای امام حسین(ع) بوده و هم برای امام زمان(عج) هست.

یکی دیگه از شروط اینکه باید یه رهبر الهی باشه که چه کسی بهتر از معصوم که از طرف خدا برگزیده شده.دیگه ما که تو دنیا بالاتر از معصوم کسی رو نداریم.

سومین شرط اینکه باید عموم مردم این قیام را بخواهند و پذیرش عمومی باشه. همانطور که در واقعه کربلا نزدیک به 12 تا 18 هزار نامه، از طرف کوفیان برای امام حسین(ع) فرستاده شد و اکثر مردم از وضع زمانشون ناراضی بودن و مشتاقانه منتظر بودند تا امام شون را یاری کنند.

الان در زمان ما هم پذیرش عمومی هست. ببینید چه قدر در محافل و مجالس و در هر جایی واسه فرج آقا دعا می کنند، چه قدر مردم منتظر امام زمان(عج) هستند. شما تا حالا مجلسی ندیدید که در اون اسمی از امام زمان(عج) برده نشه و برای فرجش دعا نکنند.انتظار برای امام زمان(عج) فقط به مسلمانان یا شیعه ها ختم نمیشه و در ادیان دیگه ایشون رو قبول دارند و منتظر فرجشون هستند. این قدر این انتظار وسیع و گسترده است که نمیتونم کامل در موردش حرف بزنم.

پس تا حالا برای امام زمان(عج) سه شرط اول مهیا شده،اما آخرین شرط مهمتر از بقیه است. این شرط به قدری مهم که اگر دیگر امامان هم براشون این شرط برقرار میشد حتما قیام می کردند و علت اینکه غیر از امام حسین(ع) هیچ امام دیگری قیام نکرده همین شرط آخریست.

شرط چهارم اینکه باید تعدادی یار خاص و ویژه باشه که امام را با تمام خلوص یاری کنند. حالا فکر کنید این همه ساله که امام زمان(عج) منتظر 313 یار واقعی هستند که در هر شرایطی ایشان را یاری کنند تا بتوانند قیام کنند. اینقدر که میگیم کوفیان بی وفا هستند به نظرم داریم اشتباه می کنیم. حداقل اینکه امام حسین(ع) با همه سختی ها و مشکلات اون زمان حداقل 72 نفر یار واقعی داشتند، اما ما چی؟ ما که این همه از امام زمان دم میزنیم اینقدر مردم نبودیم که جزو 313 نفر یار امام باشیم.

پس حواستون باشه که یه موقع مثل مردم کوفه نباشیم که اینقدر منتظر امام بودند ولی در آخر امام حسین(ع) به دست همین منتظرانش کشته شد. پس حواستون باشه که یه موقع ما هم اهل کوفه نباشیم، که نکند اگر یه روزی امام زمان(عج) بیایند و ما که این همه منتظر بودیم اولین مخالف های امام باشیم. حالا دیگه هر کس واقعا منتظر امام زمان(عج) هست باید تو فرصت کمی که داره شدیدا خودشو آماده کنه تا جزو یاران واقعی امام زمان باشه.

البته هدف مجموعه فرهنگی خادم المهدی(عج) هم همینه که اونایی که میخوان یار امام زمان باشند را آماده کنه تا زمانی که موقعش رسید بی صبرانه آماده یاری رساندن باشند. ما خادم امام زمان(عج) نیستیم و نمیتونیم باشیم ولی سعی میکنیم در این راه تلاشمون را بکنیم.

به اشتراک بگذارید

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS
  • Google Plus
  • Print
نظرات

نظر دادن