انتظار مردم از سازمان امور مالیاتی دولت یازدهم
انتشار: 22 خرد ماه 1394 ساعت 11:03 دیدگاه ها: هيچ

به گزارش گلستان بلاگ،وب سایت «پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور» نوشت:

همانگونه که شما خواننده گرامی پایگاه فرهنگ مالیاتی کشوردرجریان هستید،سازمان امور مالیاتی کشوردر راستایی ماموریت تعریف شده خود (1- ایجادشفافیت2-اصلاح قوانین ومقررات3-احیای فرهنگ مالیات ستانی) اقدامات درخورتحسین و کارآمدی را از خود به نمایش گذاشته و در راستای نیل به اهداف سازمانی خود باشیب تندی درحال فعالیت و مالیات ستانی است ، پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور نیز در راستای حمایت از حقوق شهروندی در این یاداشت به انتظار مردم از تاثیر درآمدهای مالیاتی در سطح زندگی آحادجامعه پرداخته که در ادامه می خوانیم.

پرواضح است دولت تلاش دارد درآمدهای مالیاتی جایگزین درآمدهای حاصل از فروش نفت و گاز و هزینه‌های کشور نیز از محل مالیات تامین شود.

به واقع کاهش یا افزایش قیمت نفت، برای کشورهای صادر کننده و واردکننده این محصول، مزایا و معایب مختلفی دارد، در حالی که مالیات، درآمدی است که در صورت وجود قوانین قوی و ساختار کارآمد، می‌تواند بهترین منبع تامین درآمد دولت به ویژه در شرایط نوسانات بازار نفت و تحریم‌ها باشد. 

1-17

دراین خصوص بایستی اذعان نمود با شروع به کار دولت جدید  زمزمه عدم وابستگی به درآمدهای نفت نسبت به سالهای گذشته قوت بیشتری گرفت و دولت هم در صحن علنی مجلس همچون دولت های گذشته براین نکته اذعان نمودکه برای رهایی از وابستگی نفتی وبا توجه به کاهش قیمت نفت،باید درآمدهای مالیاتی و صادرات غیر نفتی صنعتی را جایگزین صادرات نفتی کرد و پرداخت مالیات بعنوان سالمترین منبع درآمد دولت، واجب شرعی وتکلیف قانونی است.

دراین خصوص کارشناسان این حوزه نیز معتقد بودنددولت برای جبران کسری خود می‌تواند به راه‌حل‌هایی برای کسب درآمد بیندیشد که از جمله آن افزایش درآمد مالیاتی در بودجه و اتخاذ راه ‌و ‌روش‌های برای اخذ مالیات و جلوگیری از فرارهای مالیاتی است.   

دراین راستا ماموریت ویژه ای به سازمان مالیاتی کشور داده شد تا طبق ماموریت تعریف شده(1- ایجادشفافیت2-اصلاح قوانین ومقررات3-احیای فرهنگ مالیات ستانی)به مالیات ستانی با رویکردی جدید به گسترش فرهنگ پرداخت مردم بپردازد.

دراین خصوص چندی پیش رئیس سازمان مالیاتی کشور گفتند:امروز یک انسجام فکری در سطح کلان کشور ایجاد شده که نظام مالیاتی مهمترین راهکار دستیابی به اقتصادی سالم و پایدار است،درادامه دکتر عسگری اظهار داشتندفوقت آن رسیده که روابط عمومی های سازمان امور مالیاتی با بهترین ادبیات و با هنرمندی به مردم بگویند که امروز دست نظام مالیاتی از جهت اشراف به اطلاعات دقیق اقتصادی بازتر شده و مودیان مالیاتی باید با نظام مالیاتی همراه و هماهنگ باشند.نظام مالیاتی در مقابل مردم قرار ندارد و مردم مخصوصا مودیان مالیاتی باید به تکالیف خود به صورت جدی عمل کنند. 

شایان ذکر است در این ماموریت سازمان امورمالیاتی کشور طی دوسال گذشته موفقیت قابل توجه ای داشته تا آنجا که چندی پیش وزیر اقتصاد از رئیس سازمان امورمالیاتی کشور جناب آقای دکتر علی عسکری به جهتعملکرد خوب سازمان تقدیرکرد.

حال آنکه بعد از گذشت دوسال از فعالیت دولت تدبیر و امید و سازمان فرهنگ ساز مالیاتی ،شهروندان منتظراند، نقش و جایگاه درآمدهای مالیاتی در سطح زندگی رفاهی،آموزشی،بهداشتی خود و تاثیر درآمدهای مالیاتی برآبادانی کشور را شاهد باشند. 

درپایان و به نظر نگارنده”مهدی حیدرپور” آحادجامعه انتظار دارند میزان و نقش مالیات در توسعه اقتصادی کشور ، ایجاد زیر ساخت‌ها و پیشرفت پروژه‌های عمرانی ،رفاه حال شهروندان و افزایش سطح کیفی زندگی مردم افزایش یافته و مردم اثرات مالیات ستانی رادر سطح زندگی خود شاهدباشند و اثرات مثبت آن به همگان معرفی شود.

اما بهتراست با این روند مالیات ستانی سازمان وهمکاری درخور تحسین مودیان مالیاتی کمی صبر و تحمل کنیم تا ملموس ترشاهدتاثیر مالیات درتمام سطوح زندگی خود باشیم.

نویسنده:

مهدی حیدرپور،خبرنگارحوزه اقتصاد

مدیرپایگاه فرهنگ مالیاتی کشور

به اشتراک بگذارید

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS
  • Google Plus
  • Print
نظرات

نظر دادن