اضمحلال، تنها محصول قرار گرفتن در مقابل رهبری
انتشار: 06 خرد ماه 1394 ساعت 13:03 دیدگاه ها: هيچ

به گزارش گلستان بلاگ،وب سایت «اشکنان آزاد» نوشت:

20015-150x150

این درست که من و امثال من کارشناس امور سیاسی و مسایل بین الملل نیستیم، اما تاریخ را که خوانده یا شنیده ایم، درست که در سال همدلی و همزبانی به سر میبریم؟ اما حق سخن گفتن و نقد مصائبی آشکار و برهمه عیان را که داریم؟ پس نخواهیم گذاشت تاریخ در سینه ی خود جمله ی دردناک سید علی تنها ماند را جای دهد! حتی اگر به دوختن لبهایمان بیانجامد!

مگر نه اینکه احتیاج و لزوم حضور یک رهبر دینی در قله ی یک حکومت اسلامی از قطعیات دین روشنگر اسلام است؟از ابتدای اسلام نیز چنین بوده و پس از پیامبر عظیم الشان اسلام(ص) این بار سنگین بر عهده ی امامان معصوم(ع) حمل شد و در زمان غیبت نیز بر عهده ولی فقیه زمان می باشد، که علی بن ابیطالب(ع) در این باره می فرمایند: هو حجتی علیکم و انا حجه الله؛ “او حجت من بر شماست و من حجت خدایم” لذا ولی فقیه نماینده امام معصوم(ع) در زمان غیبت و مجری احکام الهی ست.

در طول تاریخ، هر گاه که نقش رهبری جامعه، چه امام معصوم(ع) و چه نمایندگان ایشان، از سوی اطرفیان منحرف، شاخص معرفی نشده و گفته ها و نصایح وی فصل الخطاب قرار نگرفته است، شاهد اضمحلال و اعتزال آن مجموعه بوده ایم!

تاریخ را که ورق میزنیم، تنها دلیل انحراف کوفیان در زمان علی بن ابیطالب(ع)، سرپیچی و عدم اطاعت از رهبری جامعه بود و بدین واسطه  زمینه ی ظهور پیشآمد های بدطعم و سنگینی در آن زمان فراهم آمد که تا سالها بعد عوارض و عواقب آن گریبان جهان اسلام را رها نکرد!!! از به قدرت رسیدن حجاج بن یوسف ثقفی گرفته تا  قتلها و خونریزی های دردناک و شرم آوری که با مرور تاریخ انسان را به یاد وحشیگری های داعش امروزی می اندازد!! تا استقرار حکومت معاویه و واگذاری آن به یزید ملعون و کشیده شدن آتش کوچه های تنگ بنی هاشم به خیمه های اهلبیت حسین(ع) در کربلا!!!

علی بن ابیطالب(ع) حتی سقوط حکومت خود را نیز در آنزمان پیش بینی کرد و زمانی که به او خبر رسید، بسربن ارطاه-یکى از سنگدلترین فرماندهان سپاه معاویه-، بر یمن تسلط یافته است، فرمود: به خدا سوگند می دانستم که مردم شام بزودی بر شما غلبه خواهند کرد!!!(نهج البلاغه۲۵) بی توجهی ها و سرپیچی های آنزمان به جایی رسید که حضرت فرمودند: “دیروز فرمانده و امیر شما بودم، اما امروز فرمانم می دهید، دیروز بازدارنده بودم و امروز مرا بازمی دارید.”!!!(نهج البلاغه۱۹۹)

امروز پس از گذشت سالهای متمادی باید نصایح موجود در رگه های تاریخ را واکاوی و مو به مو از آن فیض برد، امروز همان روزیست که علی بن ابیطالب(ع) فرمود: هو حجتی علیکم و انا حجه الله؛ نه اینکه با غرور فریاد برآوریم: کسی حق ندارد بجای مردم تصمیم بگیرد و از طرف آنها سخن بگوید!! نه اینکه مدام از واژه ی رهبر-رهبر و چشم-چشم سود ببریم اما کار خود را بکنیم!

وقتی رهبریِ جامعه از بی اثری و بی منفعتی مذاکره با گرگ سخن می گوید! وقتی تاکید می کند که: من اجازه ی هرگونه بازرسی از مراکز نظامی و بازجویی از دانشمندان هسته ای کشور را به بازرسان آژانس هسته ای کاملا آمریکایی نمی دهم! اظهارات تاسف بار و تامل برانگیز وزیر امور خارجه دولت روحانی و جناب عراقچی در مورد  پذیرفتن هرگونه بازرسی از مراکز نظامی و حتی بازجویی از دانشمندان هسته ای مان توسط بازرسان آژانس مذکور(لینک منبع)، چه معنی و مفهومی می تواند داشته باشد؟؟؟!!!

عملکرد و رویکردی کاملا مغایر با خواسته ها و تاکیدات رهبری آنهم کمتر از فقط ۴ روز! می تواند حامل کدامین مفهوم و منطق باشد؟ آیا تیم مذاکره کننده قصد دارد با قرار گرفتن در مقابل رهبری شکست قطعی مذاکرات هسته ای را بر گردن امام خامنه ای بیندازد؟ یا با بیان مواردی که هیچ عقل سلیمی نخواهد پذیرفت! می خواهند ملت ایران را به پذیرش توافقی بد در مقابل بدتر قانع کنند؟

نه مقاله بود و نه ترانه، بیان عمق فاجعه ای بود که در راه است! اما اینبار بسی خطرناک تر و فریبنده تر!! چرا که موسم تزویر است و حقایق در آن گم.. وامالبعد..

به اشتراک بگذارید

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS
  • Google Plus
  • Print
نظرات

نظر دادن