استکبار یعنی چه و راه های مقابله با استکبار
انتشار: 20 شهر ماه 1394 ساعت 14:06 دیدگاه ها: ۲ تا

به گزارش گلستان بلاگ،وب سایت «بیرق عشق» نوشت:

استکبار یعنى چه؟ استکبار یک تعبیر قرآنى است؛ آن کسانى و آن دولتى که قصد دخالت در امور انسانها و ملّتهاى دیگر را دارد، در همه‌ى کارهاى آنها مداخله میکند براى حفظ منافع خود؛ خود را آزاد میداند، حقّ تحمیل بر ملّتها را براى خود قائل است، حقّ دخالت در امور کشورها را براى خود قائل است، پاسخگو هم به هیچ‌کس نیست؛ این معناى مستکبر است.مبارزه‌ى با استکبار یعنى چه؟ یعنى در درجه‌ى اوّل زیر بار این زورگویى نرفتن؛معناى استکبارستیزى یک چیز پیچ‌ و خم دار پیچیده‌اى نیست؛ استکبارستیزى یعنى یک ملّتى زیر بار مداخله‌جویى و تحمیل قدرت استکبارگر یا انسان مستکبر یا دولت مستکبر نرود.

sq-etrat-4

من البتّه ان‌شاءالله در آینده در یک فرصتى با شما جوانها، دانشجوها، دانش‌آموزان درباره‌ى استکبار و استکبارستیزى یک صحبت مفصّلى باید بکنم. منبع

راه های مقابله با استکبار

1- زیر بار زورگویی نرفتن : انسان باید همیشه اراده داشته باشد و زیر بار ذلت و زور گویی دشمنان نرود همان گونه که ابا عبدالله الحسین زیر بار زورگویی و ذلت دشمنان نرفت.

2- شناخت استکبار : برای مقاومت با استکبار باید استکبار را شناخت و فهمید که دشمن چگونه زور گویی می کند و بعد اقدام به استکبار ستیزی کرد برای مثال باید فهمید آمریکا و هم پیمان های آمریکا هیچگاه از ظلم و ستم دست نمی کشند و صلح و دوستی با آنها بی فایده است.

3- برخورد رابطه با استکبار : قرآن کریم به همه مردم به خصوص به مسئولین توصیه می کند که از ارتباط و هم پیمان شدن با کشور های که تظاهر به دوستی می کنند پرهیز شود. سوره الممتحته آیه یک

4- برخورد منطقی با استکبار : از دیگر ملاک‌هایی که می‌توان برای انتخاب فرد برتر و شایسته معرفی کرد، انتخاب افرادی است که با دشمنان برخورد منطقی داشته باشند، چرا که برخورد های غیر منطقی و تهدید های مختلف بر علیه دشمنان، جرأت تعدی و ظلم آنان را بیشتر می‌کند.

5- برخورد قاطع با استکبار : علاوه بر برخورد منطقی با استکبار و مستکبران در مواقعی نیز باید برخورد قاطع کرد همانند سخنان رهبری در برابر مسئله هسته ای که ایشان فرمودند که اجازه نمیدهم.

6- وجود رهبر صالح : یک از مهترین عاملی که باعث مقاومت مردم در مقابل استکبار می شود وجود رهبر صالح است که با دستورات درست خود باعث مقامت در برابر استکبار می شود که صدالبته امام خامنه رهبری صالح و صدیق برای جامعه ما هستند.

7- فراموش نکردن هویت خود : باید برای مقاومت علیه استکبار هویت خود را فراموش نکرده و به مقاومت در این امر پرداخت وگرنه ضرر ان بیشتر است.

8- عزم ملی : حتما باید عزم ملی همراه با دستورات صحیح رهبر باشد زیرا اگر رهبر دستورات درست و صحیح بدهند ولی مردم بی توجهی کند مقاومت در برابر استکبار جواب نمی دهد.

9- دعا و استعانت از پروردگار : می دانیم که هیچ کاری بدون خواست پرودگار بزرگ انجام نمی گیرد پس باید در هر موضوعی به راز نیاز با خدا و استعانت از او پرداخت.

10- صبر و پایداری : همیشه صبر و پایداری یکی از نکات مهم بوده و هست باید در مورد استکبار ستیزی و هر کار دیگری صبر و پایداری داشت تا به نتیجه برسد.

به اشتراک بگذارید

 • Facebook
 • Twitter
 • Delicious
 • LinkedIn
 • StumbleUpon
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Google Plus
 • Print
نظرات

2 نظر به "استکبار یعنی چه و راه های مقابله با استکبار"

 1. با سلام
  نام وبلاگ ما بیرق عشق است
  لطفا نام وبسایت را تغییر دهید

 2. با سلام و تشکر بابت درج لینک
  امیدوارم دوستان این مطلب مورد پسند دوستان باشد

نظر دادن